Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 13

Θέμα: Πρόβλημα σε Ε36 κουπέ με κολλημένο παράθυρο

  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή Πρόβλημα σε Ε36 κουπέ με κολλημένο παράθυρο

    Παιδιά καλησπέρα ήθελά να ρωτήσω έχω Ε36 κουπέ του 98 316 το οποίο το πρωί μου κόλλησε το παράθυρο του οδηγού στη μέση περίπου ούτε ανεβαίνει ούτε κατεβαίνει στην αρχή μόνο κατέβαινε μετά κόλλησε ούτε ανεβαίνει ούτε κατεβαίνει τώρα στο διακόπτη όταν πατάω πάνω κάτω ακούγεται ένα κλικ μες την πόρτα άρα δεν είναι από διακόπτη πιστεύω τι μπορεί να φταίει Ακούγεται σαν να έχει κολλήσει ενώ δίνει να ανέβει η να κατέβει κάνει το κλικ μένει σταθερό δεν κάνει τίποτα

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μάλλον θέλεις άλλο γρύλο παραθύρου



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    SVGe36 (04-05-22)

  4. #3
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά ξανά επανέρχομαι για να πω το παράθυρο μου ξανά χάλασε δυστυχώς ξανά κόλλησε στο ίδιο σημείο όπως και την πρώτη φορά ενώ το πήγα σε συνεργείο λυσσάνε το γρύλο στην αρχή μου είπαν ότι είναι μοτέρ τελικά μου είπαν ότι δεν είναι το μοτέρ και ότι είχε φαγωθεί ένα πλαστικό γρανάζι μέσα το οποίο το αλλάξαμε το παράθυρο δούλεψε για τρεις βδομάδες περίπου βέβαια ψιλό ζοριζόταν σαν να έχει αλλάξει ο ήχος του Σήμερα ενώ ήμουν εν κίνηση το κατέβασα και κόλλησε στους 10 πόντους κάτω δεν πάει ούτε πάνω ούτε κάτω έχω δοκιμάσει άλλο διακόπτη δεν είναι διακόπτης έβγαλα ταπετσαρία χτύπησα λιγο το μοτεράκι με το σφυράκι τίποτα δεν βλέπω κάτι να έχει σπάσει κάτι να πηγαίνει λάθος όταν πατάω τον διακόπτη κανει ένα τακ το μοτέρ αλλά δεν ανεβαίνει ούτε κατεβαίνει και μέσα στην ταπετσαρία και συγκεκριμένα μέσα στην πόρτα βρήκα αυτό το πλαστικό το στέλνω φωτό να μου πείτε τι είναι αυτό…Να επισημάνω την Ε36 κουπέ του 98 με πλευρικούς αερόσακους και φοράω το μοτέρ παραθύρου με την διπλή φύσα

  5. #4
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πάντως εγώ πιστεύω ότι φαίνεται σα να έχει φρακάρει ο γρύλος αυτό μου δίνει να καταλάβω όπως το κοιτάω οταν πατάω το μπουτόν

  6. #5
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σαν κάπου να βρίσκει και δεν αφήνει να δουλέψει

  7. #6
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    150
    Thanked
    176
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αυτό φαίνεται σαν γλύστρα, μήπως μπορείς να καταλάβεις αν το παράθυρο είναι στραβό (δηλαδή σαν να έχει φρακάρει, όπως λες) ? Αν ναι, αυτή η γλύστρα πιθανότατα κράταγε το τζάμι για να ανεβαίνει-κατεβαίνει ευθεία, πρέπει να βρεις από που έφυγε. Αν δεν είναι όπως λες διακόπτης, μοτέρ και γρανάζι, τότε μόνο αυτό μένει, θα πρέπει να κοιτάξεις με φακό και εύκαμπτη κάμερα από που έφυγε η γλύστρα

  8. #7
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον σου μόλις έβγαλα μια ψιλό άκρη πάτησα το μπουτόν της αυτόματης ανάκλησης στο δοκάρι της πόρτας το παράθυρο έκανε κλακ κατέβηκε τώρα πατώντας το κουμπί πάει κάτω όλο. το σηκώνω πάει πάνω και σκαλώνει στο σημείο το οποίο κόλλησε δηλαδή 10cm πριν τον ουρανό για να σου δώσω να καταλάβεις… ξανά πηγαίνει κάτω το ξαναπατάω ξανά ανεβαίνει πάνω και ξανά κολλάει πάλι στο σημείο που κολησε και το πρωί Σαν να μην αφήνει το γρύλο να δουλέψει μέχρι το τέρμα πάνω υπόψιν ότι τρεις ομάδες τώρα το δούλευα χωρίς αυτό το κουμπάκι της γλιστράς απλά από τότε που το πήρα από το συνεργείο που υποτίθεται άλλαξαν το γρανάζι που δεν το πιστεύω το παράθυρο ακούγεται να δουλεύει σαν να ζορίζεται πως μπορώ να το ρεγουλάρω ;

  9. #8
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φαντάσου ότι αυτό το πλαστικό κομματάκι τους το έδωσα συνεργείο να το βάλουμε γιατί είχε φύγει από την πρώτη φορά και μου είπαν ότι δε χρειάζεται ότι να ναι καταλαβαίνεις

  10. #9
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι δεν μπορώ να καταλάβω που έχει φύγει αυτό το πλαστικό κούμπωμα το ψάχνω το ψάχνω αλλά δε βγάζω άκρη

  11. #10
    Εγγραφή
    13-07-19
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να προσθέσω ότι δε δουλεύει και το παράθυρο στο αυτόματο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP