Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ε36 Αναβαθμιση συνεμπλοκ

  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή Ε36 Αναβαθμιση συνεμπλοκ

    Καλησπερα σε ολους παιδια!
    Ετοιμαζομαι να βαλω το αυτοκινητο (e36 318is) για ενα γενικο μαζεματακι στο συνεργειο και θα ηθελα τα φωτα σας πανω στο εξης:
    Ξερει κανεις με σιγουρια να μου πει ποια συνεμπλοκ αλλαζουν εκτος των μπροστινων στα ψαλιδια αναμεσα σε ενα απλο και σε ενα μ3 ε36?
    Εχω βαλει ηδη τα μπροστινα των ψαλιδιων και απο ενα ψαξιμο που εκανα στο realoem βλεπω διαφορές και στα πισω σε διαφορα σημεια, οπως ακρα ψαλιδια βασεις σαζμαν κλπ...δεν ξερω ομως αν κανουν η τι διαφορες εχουν απο σκληροτητα κλπ..
    Γενικα οτι bolt-on βελτιωση μπορει να γινει απο μ3 ε36 η ε46 με ενδιαφερει
    (x-brace, ενισχυσεις θολων και top mounts εχουν τοποθετηθει)
    Σας ευχαριστω!

  2. #2
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    θα σου μιλήσω εκ πείρας μιας και το ζ3 μου έχει το ίδιο πάτωμα και φοράμε τον ίδιο κινητήρα.
    αν δεν θες να γίνει το αυτοκίνητο κούτσουρο όπως έγινε το δικό μου κάποτε βόλε σινεμπλοκ ψαλιδιού εμπρός από Μ3 που είναι παράκεντρα και όλα τα υπόλοιπα αντικατέστησε τα με τα εργοστασιακά . τα xbrace και οι θολομπαρες κάνουν δουλειά άμα είσαι λίγο στριφτερος .
    φτιάξε τις αναρτήσεις σου , τα φρένα σου , τα οεμ σινεμπλοκ σου και είσαι ο.κ
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  3. The Following User Says Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    BILL007 (04-04-22)

  4. #3
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Θελω κυριως να μαθω σε ποια σημεια διαφερουν τα 2 αυτοκινητα.
    Ποια συνεμπλοκ αλλαξες και ειδες τοση διαφορα ? Εβαλες εργοστασιακα m3/z3m ή aftermarket πολυουρεθανης πχ. powerflex κλπ ? Αν ναι τι σκληροτητα?
    Το αμαξι ειναι κατα 90% σαββατοκυριακου και εχω συμβιβαστει με το θεμα ανεσης.

  5. #4
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν σου είπα ότι είδα κάποια τόσο αισθητή διαφορά .έβαλα τα μ3 της μαμάς bmw . είχα δοκιμάσει ένα πλήρες σετ μπρος πίσω powerflex κόκκινα .
    Απαίσιο , σκληρό αποτέλεσμα , νόμιζα ότι θα σπάσει το αυτοκίνητο , άσε που διάβαζε ότι μαλακία είχε η άσφαλτος .
    Που να έβαζα και τα κίτρινα ? τελικά τα ξανά έβγαλα μετά από 2 μήνες , πλήρωσα και ένα σκασμό χρήματα .ευτυχώς ο τεχνικός κράτησε το σετακι και δεν μου πήρε μαστορικά για να ξαναβάλω τα καινούργια μαμά σινεμπλοκ .
    ΒΈΒΑΙΑ περί ορέξεως λένε ...........
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  6. The Following 2 Users Say Thank You to LEONIDASKAL For This Useful Post:

    BILL007 (12-04-22), skaros (13-04-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP