Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 66

Θέμα: [E46] ΔΙΣΚΟΣ - ΠΛΑΤΩ (Πατιναρισμα)

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή [E46] ΔΙΣΚΟΣ - ΠΛΑΤΩ (Πατιναρισμα)

    Λιγο πολυ ολοι εχετε ακουσει για το προβλημα σασμαν που αντιμετωπιζω κ για τον δισκο που μυριζει.....

    Την ημερα που ειχαμε την συναντηση κ πηγαμε κ την δοκιμαστικη βολτα με τον μπεμπας......το αυτοκινητο ειχε παραζεσταθει απο τα πολλα ανοιγματα κ εβλεπα οτι η αποδοση δεν ηταν η πρεπουσα....περαν της μυρωδιας που ευωδιαζε τον τοπο.....
    Σημερα λοιπον κ συγκεκριμενα πριν λιγο....επεστρεψα απο μια διαδρομη ΠΕΙΡΑΙΑ - κτελ Κηφισου (πηγα κ ηρθα καπακι) με ελαφρια κινηση στο δρομο αλλα με πατηματακια οπου με επαιρνε...Ειχα εντελως διαφορετικη αισθηση στο πατημα....δεν ενοιωθα να κρεμαει το αυτοκινητο περαν απο ψηλες στροφες...κ αυτο ανεπαισθητο μιας κ δεν ειχα ελευθερο δρομο....ωστοσο πηγαινε - ακουγε φανερα καλυτερα κ πανω απο ολα δεν μυριζε....Σε καμμια περιπτωση βεβαια δε πιεστηκε οπως εκεινη την βραδια....!

    Η απορια μου.....

    παιζει οταν ο δισκος ειναι φθαρμενος αλλα κρυος , να χει καλυτερη αποδοση απο οτι οταν ζεσταινετα μετα απο πατηματα?....θα αλλαζε δλδ η συμπεριφορα πατιναρισματος του αυτοκινητου αν το πλακωνα παραπανω....ή ενας χαλασμενος δισκος αποδιδει το ιδιο ειτε ζεστος ειτε κρυος....?

    Παρεπιπτοντως .....οταν το παρκαρω σπιτι....αναγκαστικα γινεται με οπισθεν κ σε ανηφορικο σημειο.....στο παρκαρισμα λοιπον σημερα μου μυρισε....ενας νορμαλ δισκος θα μυριζε σε ενα ολιγο δευτερολεπτο γκαραζ...(δεν ειμαστε κ αχρηστοι να παρκαρουμε μια ωρα αμπαραγιαριστοι...νορμαλ πραγματα λεμε)

    ευχαριστω για τον χρονο σας.....πιθανοτατα θα αλλαχτει κ ο δισκος πλατω μιας κ θα κατεβει σασμαν.....αλλα οι αποριες μου ειναι για την καλυτερη τυχη του καινουργιου.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 02:34 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP