Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 66

Θέμα: [E46] ΔΙΣΚΟΣ - ΠΛΑΤΩ (Πατιναρισμα)

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βασίλη μιας και θα μπεις στο κόπο να κατεβάσεις το σασμάν σου είτε επισκευή είτε για αντικατάσταση καλό θα ήταν να μπει και ένα καινούργιο σετάκι δίσκου πλατώ και ρουλεμάν. Μια ενδεικτική τιμή από ebay είναι στα 146¤ συν τα μεταφορικά για ένα sachs με περίπου 20% πιο ανθεκτικότητα από ένα μαμά!!!

    https://cgi.ebay.com/ebaymotors/SACH...Q5fAccessories

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας....σιγουρα θα αλλαξω κ δισκο μιας κ μου ''μυριζει'' η δουλεια...!

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις σας....σιγουρα θα αλλαξω κ δισκο μιας κ μου ''μυριζει'' η δουλεια...!
    αφου το αποφασισες το παρακατω παει γαντι...


  4. The Following User Says Thank You to Stathis For This Useful Post:

    jimdros (15-12-10)

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασίλη υπ' όψιν οτι αν βάλεις 6αρι, για να είσαι 100% σωστός θέλεις και άλλο βολάν.

  6. #15
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασίλη υπ' όψιν οτι αν βάλεις 6αρι, για να είσαι 100% σωστός θέλεις και άλλο βολάν.
    Για ποιον ακριβως λόγο να βαλει 6ρι ? Το εχω ξανακούσει για το συγκεκριμένο αυτοκινητο και ...παραλίγο να με χωρίσει η γυναικα μου μετα την καραφλα που στιγμιαία εβγαλα καθως η κόμη μου προσωρινά με αποχαιρετησε ....
    Το μόνο που θα καταφερεις Bill με το 6ρι είναι να χασεις αποδοση απο οτι εχεις βγαλει με οτι εχεις βαλει πανω τωρα .
    Αλλαξε τον δίσκο με την πολύ καλή προταση που σου εκανα τα παιδια παραπάνω ( "Sachs Performance" τον ίδιο αγορασα και εγω προχθες ) , τσεκαρετε και μια τα γραναζακια της 4ης σου και μην πας να βγαλεις τα ματακαι σου και μετα να τραβιεσαι ... Αστο οπως ειναι .... Θα το μακρυνεις πολύ μετα με 6ρι .

    Κωστας

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιον ακριβως λόγο να βαλει 6ρι ? Το εχω ξανακούσει για το συγκεκριμένο αυτοκινητο και ...παραλίγο να με χωρίσει η γυναικα μου μετα την καραφλα που στιγμιαία εβγαλα καθως η κόμη μου προσωρινά με αποχαιρετησε ....
    Το μόνο που θα καταφερεις Bill με το 6ρι είναι να χασεις αποδοση απο οτι εχεις βγαλει με οτι εχεις βαλει πανω τωρα .
    Αλλαξε τον δίσκο με την πολύ καλή προταση που σου εκανα τα παιδια παραπάνω ( "Sachs Performance" τον ίδιο αγορασα και εγω προχθες ) , τσεκαρετε και μια τα γραναζακια της 4ης σου και μην πας να βγαλεις τα ματακαι σου και μετα να τραβιεσαι ... Αστο οπως ειναι .... Θα το μακρυνεις πολύ μετα με 6ρι .

    Κωστας
    Κώστα δεν αλλάζει κάτι με το 6άρι. Οι 5 πρώτες σχέσεις παραμένουν ώς έχουν με την 5η στο 1:1 όπως ειναι και τώρα. Απλά προστίθεται 1 ακόμα σχέση overdrive. Με τις ροπές που έχει τώρα με τον ess, θα γλυτώσει πολλή βενζίνη στα μεγάλα ταξίδια που κάνει ο Βασίλης..

  8. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.119
    Thanked
    12691
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ακόμα και με την overdrive θα «τραβάει» (ESSense of Power λέμε...)

  9. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NickE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώστα δεν αλλάζει κάτι με το 6άρι. Οι 5 πρώτες σχέσεις παραμένουν ώς έχουν με την 5η στο 1:1 όπως ειναι και τώρα. Απλά προστίθεται 1 ακόμα σχέση overdrive. Με τις ροπές που έχει τώρα με τον ess, θα γλυτώσει πολλή βενζίνη στα μεγάλα ταξίδια που κάνει ο Βασίλης..
    Πολυ σωστα, αφου η 6η του ειναι πλεον 0,85 προς 1 με αποτελεσμα οικονομικοτερα και πιο ησυχα ταξιδια μιας και πλεον ταξιδευεις με λιγοτερες rρm's

  10. #19
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οκ . Μπορει να κανω λαθος ( που δεν το νομιζω αλλα δεν επιμενω .... ) Θα περιμενω αν τελικα το κανει ο Βασιλης , να μας πει τα τελικα αποτελεσματα .

  11. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιον ακριβως λόγο να βαλει 6ρι ? Το εχω ξανακούσει για το συγκεκριμένο αυτοκινητο και ...παραλίγο να με χωρίσει η γυναικα μου μετα την καραφλα που στιγμιαία εβγαλα καθως η κόμη μου προσωρινά με αποχαιρετησε ....
    Το μόνο που θα καταφερεις Bill με το 6ρι είναι να χασεις αποδοση απο οτι εχεις βγαλει με οτι εχεις βαλει πανω τωρα .
    Αλλαξε τον δίσκο με την πολύ καλή προταση που σου εκανα τα παιδια παραπάνω ( "Sachs Performance" τον ίδιο αγορασα και εγω προχθες ) , τσεκαρετε και μια τα γραναζακια της 4ης σου και μην πας να βγαλεις τα ματακαι σου και μετα να τραβιεσαι ... Αστο οπως ειναι .... Θα το μακρυνεις πολύ μετα με 6ρι .

    Κωστας
    κωστη μου...το χω ξεχασει ηδη το 6αρι...δεν θελω να μπλεκω....βλεπω οτι απο δω κ περα.....περαν τον να το κανω TS2 + (μπορει κ αυτο δεν ειμαι κ πολυ θετικος),Θα αρχισει να μπλεκει το πραγμα...κ με περισσοτερη δυναμη θα αρχισει να ζηταει το αυτοκινητο...κ δεν δυναμαι...ουτε οικονομικα αλλα ουτε κ ψυχολογικα να τρεχω συνεργεια...Η δυναμη του μεχρι τωρα με υπερκαλυπτει.....ας με περνανε κ καποιοι....αχαχαχαχα
    Οσον αφορα το 6αρι...καλο θα ηταν να χε μπει απο την αρχη...τωρα ειναι αργα που λεει κ το λαικο ασμα....ασε που απο καταναλωση ειμαι ηδη 8,8 με την οικογενεια....και 11,00 μονος μου....μια χαρα ειναι για μενα....!
    για πες ομως...ποσο σου πηγε δισκος - πλατω μιας κ με ενδιαφερει ο sachs?????
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP