Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: E36 footwell lights

  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή E36 footwell lights

    Γεια σε ολους! Αν δεν κανω λαθος τα facelift e36 εβγαιναν με φωτισμο στην περιοχη των ποδιων. Εμενα ειναι pre facelift και θα ηθελα να βαλω φωτισμο στην συγκεκριμενη θεση... μπορει να μου πει καποιος αν το εχει κανει και τι χρειαζεται ? Χρειαζομαι τα κατω κομματια του ταμπλο που εχουν ηδη το κομμενο τετραγωνακι για το φως και να τραβηξω ενα καλωδιο η ειναι πιο περιπλοκο? ευχαριστω!

  2. #2
    Εγγραφή
    04-11-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.359
    Thanked
    1173
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γεια σου φίλε. Έχω βάλει εγώ στο Ε46 που είχα. Βρες δύο φωτάκια γνήσια κουμπωνουν κάτω στην τρυπουλα που έχει και πας σε έναν ηλεκτρολόγο να σου τραβήξει γραμμές.
    quattro ist fur sissies

  3. #3
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    177
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατά 99% οι θέσεις υπάρχουν ήδη, άρα το μοναδικό που -ίσως- χρειαστείς (γιατί μπορεί να υπάρχουν ήδη) είναι οι γραμμές που θα πάρεις από πλαφονιέρα ή την κεντρική κονσόλα.
    Το ίδιο μπορείς να κάνεις και πίσω, δηλαδή να πάρεις τα πίσω φωτιστικά (ή τα ίδια με τα μπροστινά, απλά θα θέλει λίγη δουλίτσα να κουμπώσουν κάτω από τα μπροστινά καθίσματα) και να τραβήξεις δύο παράλληλες γραμμές από τα μπροστινά

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    χρειαζεσαι σιγουρα 2 μπλαφονιερες οπως ειπες για να κουμπωσουν στις μαμα θεσεις κατω στο ταμπλο.
    Μαζι με αυτες θες και τις 2 φυσες που θα κουμπωσουν πανω στις μπλαφονιερες. Καλο ειναι να χρησιμοποιησεις λεντ αν θες τη γνωμη μου για καλυτερο, ποιοτικοτερο φωτισμο.
    Για οικονομια χρονου/χωρου και καλωδιων, ενωσε τα καλωδια που φευγουν απο τις δυο μπλαφονιερες για να εχεις ενα διπλο μονο.
    Αν το χεις πας και τα βαζεις με κλεφτη στην ασφαλειοθηκη στη θεση που ειναι η παροχη της μπλαφονιερας. Αλλιως αν δεν εχεις ασφαλεια με κλεφτη η φοβασαι, οδηγησε το καλωδιο μεσα απο το ταμπλο και μεσα απο ενα πλαινο κωλονακι και αντε απευθειας πανω στη πλαφονιερα και σφηνωσε εκει τα καλωδια.



  5. The Following 2 Users Say Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    BILL007 (21-02-22), Βασιλης (13-03-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP