Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Φακελος Ε30

  1. #21
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά να πω κάτι..? Υπάρχει κάποιος που να βαριέται αυτό το ταμπλό?? Πόσο διαχρονικό, πόσο σπορ, πόσο εργονομικό??
    Δεν ξέρω.. εγώ είμαι ανώμαλος?
    Μεγεια σου φίλος
    Εγώ -και αρκετοί άλλοι, από όσο γνωρίζω- έχουν να πουν ένα μοναδικό αρνητικό για το εσωτερικό των BMW, ότι είναι ίσως το πιο μη-εξελιγμένο σε όλη την αυτοκινητοβιομηχανία. Λέμε για τα f/l των Audi που είναι πιο ανεπαίσθητα από το μεγάλωμα του γρασιδιού, λέμε για τα ρολόγια των RR και Bentley ότι είναι από το 2ο Παγκόσμιο, αλλά το ταμπλώ των BMW που είναι σχεδόν ίδιο τα τελευταία 40 χρόνια, τι να πούμε ?

    Τουλάχιστον πλέον με τα ψηφιακά αναγκάστηκε και η BMW να προχωρήσει λίγο, γιατί μέχρι και τις προηγούμενες γενιές, με τα demi-ψηφιακά, ακόμα και το digital κομμάτι οργάνων πάλι ίδιο το είχαν σχεδιάσει

  2. #22
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω οτι χρειαζοταν περαιτερω εξελιξη. Το οδηγοκεντρικο ταμπλω που ειχαν τα bmw στην 10ετια του 70. Ξεκινησαν δειλα δειλα να το αντιγραφουν αλλες εταιριες στις αρχες του 90. Οι διαφορες του δεν εντοπιζονται μονο στην σχεδιαση αλλα και στα υλικα που εχουν χρησιμοποιηθει. Τα οποια αντεχουν στον χρονο. Η προσεγγιση αυτη δεν αφορουσε μονο το εσωτερικο αλλα και το εξωτερικο. Δημιουργωντας μαλιστα σημεια αναφορας στην εσωτερικη και εξωτερικη σχεδιαση.η μπεμβε εξελισε συνεχως την αρχικη σχεδιαση-βαση προσαρμοζωντας την στα συγχρονα δεδομενα χωρις τις αισθητικες ακροτητες που κατεφευγαν οι Ιαπωνες προσπαθωντας να εντυπωσιασουν, δημιουργωντας ενα μιγμα σπορτιφ Ποιοτητας

  3. The Following User Says Thank You to dark knight For This Useful Post:

    S8N (03-04-22)

  4. #23
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ε ναι, πήγαν να το ισιώσουν στο 90αρι και την άκουσαν από το κοινό της και το επανέφεραν στα επόμενα.
    Είναι αυτό που λέει ένας φίλος..μπαίνω μέσα και το αμάξι μιλάει..που θες να πάμε μεγάλε!

  5. The Following 5 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    A8hnaios (06-04-22), dark knight (03-04-22), pilot (03-04-22), Ptboul (08-04-22), S8N (03-04-22)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP