Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: AHK Aktive Hintere achse ( Rear achse ) Kinematik σε Σι Ες Αη χωρις λειτουργεια..

  1. #1
    Εγγραφή
    13-09-21
    Περιοχή
    Thes/ki
    Μηνύματα
    126
    Thanked
    38
    Rides
    2

    Προεπιλογή AHK Aktive Hintere achse ( Rear achse ) Kinematik σε Σι Ες Αη χωρις λειτουργεια..

    γενικα το οχτω πενηντα είναι σπανιο σχεδόν ανυπαρκτο για αυτό τον λογο σε 2 σαιτς στο φεηςμπ. αλλαζουμε εμπειριες γυρω από πολλα από 850 κατοχους που οι πιο πολλοι είναι αμερικη αλλα και σε ευρωπη..
    τελικα λυθικε επιτελους η απορια μου σχετικα με 2 φυσες από πλεξουδα καλωδιων που ερχετε από την πλακετα AHK είναι τετραδιευθυνση στο σι ες αη μοντελο ώστε να φερνουν κληση στροφης οι πισω τροχοι από 1μιση ως 2μιση υποδιαιρέσεις του χιλιοστου σε σλαλομ οδηγηση βοηθοντας ετσι τους μπροστινούς και γενικα το αυτ.
    από τοτε που το πηρα οι 2 φυσες ηταν αδειες ( και απ'οτι αποδειχτικε υπηρχε λογος)..
    εδώ ενας ηλ/γος μου ειπε πρεπει να είναι επαφες φωτων προσθετων πισω φρενων και αλλων,,
    λαθος
    ενας αμερικανος κατοχος επισης σι ες αη ελυσε την απορια
    οι 2 αυτές φυσες ειπε είναι φυσες ρελεδων χωρις τους ρελεδες το συστημα δεν λειτουργη μου εστειλε λοιπον φωτος από το δικο του τα νουμερα το χρωμα των 2 αυτων ρελεδων και τους βρηκα στην αποσυρση οχημάτων κωνσταντινιδης ετσι τζαμπα τον 1 τον μωβ ειχαν τα ε36 οσους θες αλλα τον άλλο τον ασπρο με το νουμερο του δυσκολευτηκα τον βρηκα κατά τυχη σε μια 7ρα ντιζελ που ετυχε να είναι εκει και Εγω με τοσο μυαλο αρπαξα καμια 5-6 για,,,,,,,,ας εχω ρεζερβα υπεθεσα,,
    γιατι όμως,,
    όταν τους κουμπωσα στο δικο μου ενας άλλος αμερικανος με εγραψε στο φεηςμπ. το εξης ( κοιτα κατω από το κοντερ εχει μια ενδειξη λαμπακι AHK αυτή πρεπει να αναψη).
    τους κουμπωσα ειδα όλα τα λαμπάκια καμια τετια δεν αναψε πηρα έναν πολλυ δυνατο φακο εφεξε πολλυ στο σημειο εκεινο και την ενδειξη AHK την ειδα ηταν 3 γραμμες μια καθετη και άλλες δυο οριζόντιες πανω κατω στα ακρα της καθετης και οι οριζόντιες στα δικα τους ακρα ειχαν 4 ροδες που οι 2 πισω ειχαν ελαφρια κληση στροφης αυτό ηταν
    αλλα δεν αναψε όμως..
    ε μου λενε οι 2 αμερικανοι δεν πειραζη δοκιμασε και δες ..
    μετα από πορεια σε 25 χιλιόμετρα περιπου σταματω το αυτ. για δουλεια σε 1 κατάστημα παω να φυγω και το αυτ. εκανε σπασιματα δεν δουλευε 12κιλινδρα και η ενδειξη στο ταμπλο ELM αναβοσβηνε τρελλα,,
    εμεινα ,,,,,
    καθησα αφησα το αυτ. να κρυωση το βαζω εκκινηση τα ιδια,,,,,
    αμεσως σκεφτηκα την τελευταια ενεργεια το μυαλλο μου πηγε εκει παω να βγαλω τους ρελεδες ο ενας ειχε ζεσταθη κιολας όχι να καιει αλλα αρκετα ζεστος,,,,,
    τους βγαζω και τους 2 βαζω παλι εκκινηση το αυτ. Όλα νορμαλ όλα ΟΚ,,
    αυτό Κι αν δεν ηταν περιπετεια…..

    20220219_165005.jpg

    20220219_164336.jpg

    20220219_164412.jpg

    20220219_160510.jpg

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Vegest For This Useful Post:

    alexk (20-02-22), Ptboul (03-03-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP