Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefm5 Εμφάνιση μηνυμάτων
ότι βάζετε πρόγραμμα (κονσέρβα) σε κάποιον και μετά κάνετε δυναμομέτρηση στον ίδιο, με ξεπερνάει. εγγυημένη η αύξηση ιπποδύναμης.
οι εκκεντροφόροι φυσικά αξίζουν τον κόπο.
Καλησπέρα φίλε μου.

Δεν ξέρω αν δεν τα έγραψα σωστά η δεν κατάλαβες αυτό που ήθελα να μεταφέρω επειδή το μετέφερα λάθος.

Το αμάξι εφόσον προγραμματίστηκε εκεί πέρα, αναπόφευκτα μετρήθηκε κιόλας και εκεί πέρα και ανέβασα ενδεικτικά τη δυναμομέτρηση.Έγραψα οτι θα πάω το αμάξι να το δυναμομετρήσω στο ίδιο που το δυναμομέτρησα πριν το προγράμμα για να βγουν καλύτερα συμπεράσματα.

Παρόλα αυτα τα άλογα δεν νομίζω να είναι πολύ διαφορετικά απο αυτά που μέτρηθηκαν μετά απο πολλά!! πατήματα με ίδια αμαξια που πατησα και πριν και απο μέτρηση 100-200 στον ίδιο δρόμο με σχετικά ιδιες συνθηκες(μπακαλίστικα γυρω στο 1.5 δευτερόλεπτο ταχύτερο).

Λεω μπακαλιστικα γιατι μετρηθηκε με κινητο πανω κατω και τις 2 φορες αλλα τη μια φορα δεν επεφτε κατω απο 16 και την αλλη δεν ανεβαινε πανω απο 15 σε αρκετες δοκιμες.

Όπως επίσης βάση παραδειγμάτων άλλων αντίστοιχων μοτερ με το ιδιο σεταπ πάνω κάτω εκεί βγαζουν τα περισσοτερα, άντε ίσως λιγότερα ανάλογα τα χταποδια εξατμιση κτλ αλλα τα νουμερα εκει γυρω παιζουν.

Όπως και να χει δυναμομετρηση σε μοτερ ποτε δε θα ναι ακριβής αν δε βγει σε ραμπα(ετσι νομιζω τουλαχιστον) γι αυτο το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να παμε στο ιδιο δυναμομετρο πριν και μετα και να μετρησουμε.

Οταν το παω θα το ανεβασω για να βγουν καλυτερα συμπερασματα.

Πάντα φιλικά όσα γράφω ελπίζω να μην είπα κάτι που μπορεί να παρεξηγηθεί