Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 58

Θέμα: Σε αναζήτηση Ε39 520

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή Σε αναζήτηση Ε39 520

    Παλιοί και νέοι φίλοι καλημέρα

    Πάνε πολλά χρόνια, από τότε που ήμου ενεργός εδώ. Η απουσία μου οφείλεται σε πολλούς λόγους, αν και δεν τους θυμάμαι.

    Όλα αυτά τα χρόνια άλλαξαν πολλά. Άλλαξα γυναίκα, σπίτι, πάλι γυναίκα, κούρεμα (για να μη με αναγνωρίζει η προηγούμενη γυναίκα), αλλά δεν άλλαξα αυτοκίνητο. Κυκλοφορώ ακόμα με τη μηχανολογική μετενσάρκωση της σουηδικής αδιαφορίας προς το οτιδήποτε, δηλαδή ένα Volvo S60 2.0T πρώτης γενιάς. Και μπέζ. Μέσα - έξω.

    Μια περίοδο είχα και ένα Daihatsu Cuore του 2007, σκάρτα 1000 κυβικά, βασική έκδοση. Η βασική έκδοση στο μοντέλο αυτό δεν περιλαμβάνει κεντρικό κλείδωμα, ηλεκτρικά παράθυρα, αντιστρεπτική μπροστά και αυτοσεβασμό.

    Τέλος πάντων, αποφάσισα ότι τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο χρειάζομαι μια αλλαγή, οπότε κοιτάω σε κάτι λίγο μεγαλύτερο από αυτό που έχω ήδη, λίγο παλαιότερο και λίγο πιο αργό. Η λογική των επιλογών μου εξηγείται επιστημονικά από το γεγονός ότι είμαι υδροχόος.

    Για να μην πολυλογώ και να μην κουράζω (εσάς, εμένα και το πληκτρολόγιο), αναζητώ ένα Ε39 520, με τον M54B22 και χειροκίνητο κιβώτιο, σε οποιοδήποτε χρώμα εκτός από ασημί. Παρακολουθώ εδώ και κανά δυό μήνες το car.gr από την άνεση του καναπέ μου, χωρίς να εντοπίσω κάτι ερωτεύσιμο. Μιας, όμως, και από τον άλλο μήνα θα αρχίσω να τα παίρνω με τη σειρά, και τα 2.2 είναι και πολύ λίγα, θα ήθελα να ρωτήσω τι προσέχουμε, τι ψάχνουμε, τι αποφεύγουμε και αν ξέρουμε κανένα καλό που πουλιέται εκτός car.gr

    Σας ευχαριστώ, και χαίρομαι που σας ξαναβρήκα!
    Γιάννης

  2. The Following 12 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    bakalos (08-06-21), BILL007 (07-06-21), Dimimav (08-06-21), jannisa (09-06-21), Kostas_1 (08-06-21), PANOS-E60 (07-06-21), PetrosD (07-06-21), pilot (08-06-21), S8N (07-06-21), skaros (08-06-21), wheelman (08-06-21), Βασιλης (20-03-22)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP