Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 58

Θέμα: Σε αναζήτηση Ε39 520

  1. #11
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πιθανότατα μονάδα ABS. Ακριβή βλάβη, αν και κάποιοι τις επισκευάζουν.

    Η μονάδα ABS είναι της Bosch και όχι της TEVES όπως στο 46, οπότε δεν είναι interchangeable. Κάθεται πάνω από την πολλαπλή εξαγωγής και τρώει όλη τη ζέστη, ειδικά στα Μ54 που έχουν δυο 600άρηδες καταλύτες εκεί.

    Ή ρίξε αρκετά την τιμή (500+ ευρώ) ή κοίτα αλλού.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (08-06-21), Leonidas_E39 (27-12-21)

  3. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη, όλα αυτά είναι δίλιτρα Μ52. Το τελευταίο είναι ένα υβρίδιο facelift με Μ52, το καταλαβαίνεις από τα φανάρια μπρος-πίσω (μπροστά angel eyes και πίσω hella celis) καθώς και από το γεγονός πως έχει DSC και όχι το απλό ASC+T.

    Προσπάθησε να βρεις ένα με όσο το δυνατόν πιο πλούσιο εξοπλισμό. Τα Μ Packet ήταν γενικά φτωχά σε εξοπλισμό. Είναι πολύ πιο εύκολο να το κάνεις Μ Packet εξωτερικά παρά να κάνεις retrofit σε ηλεκτρονικά καλούδια, καθώς πέρα από την καλωδίωση θα χρειαστείς και ένα σωρό εγκεφάλους. Επίσης, να είσαι βέβαιος πως αργά ή γρήγορα οι επενδύσεις στις κολώνες ή και την οροφή θα κρεμάσουν, οπότε τα ντύνεις με μαύρο ύφασμα ή alcantara.

    Προσπάθησε τουλάχιστον να βρεις ένα με μεγάλη οθόνη στο καντράν (ήτοι τρίφυσο), αναδιπλούμενους καθρέπτες και αισθητήρα βροχής/φώτων. Αν πετύχεις και θερμαινόμενα καθίσματα, τότε στο μέλλον θα είναι πιο απλό το να τα αναβαθμίσεις σε ηλεκτρικά με μνήμες (ή και comfort). Bluetooth δεν έχει νόημα να κοιτάζεις, εμένα είχε ένα τρίτης γενιάς το οποίο ουδέποτε συνεργάστηκε με οποιοδήποτε smartphone και αν προσπάθησα. Το αναβάθμισα σε 7ης και κολλούσε, μετά σε 9ης και δεν αναγνωρίζει τον κατάλογο ή καν ελληνικά, οπότε είπα να φύγει και να πάει να να να να. Ακόμα και οι φωνητικές εντολές είναι πρωτόγονες, πρέπει να έχεις την προφορά του Πρίγκηπα Χάρυ για να καταλάβει μια από τις 20 φράσεις που του έχουν προγραμματίσει. Μόνο καλό η ηχογράφηση που διαθέτει, για να καταγράφεις σημειώσεις ή επικούς καβγάδες με τη σύζυγο.

    Από την εμπειρία μου θα σου πω τι να περιμένεις πάνω κάτω:

    1. Αμάξωμα και εσωτερικό

    - πολυμερισμένα και πολυκαιρισμένα πλαστικά στον χώρο της μηχανής και πέριξ αυτού (νεροχύτης παρμπρίζ κλπ) και λάστιχα γύρω από όλα τα κρύσταλλα ανεξαιρέτως.
    - γρύλοι παραθύρων που μένουν σέκοι.
    - πολυμερισμένα πλαστικά στο εσωτερικό (κονσόλα), σπασμένοι αεραγωγοί, σπασμένο πλαίσιο καντράν, ποτηροθήκες γτπκ, ξεβαμμένη εταζέρα
    - Σπασμένες χοάνες φίλτρων καμπίνας

    Γενικά αν έχει ψηθεί πολύ στον ήλιο, ό,τι αγγίζεις θα γίνεται dust in the wind.

    2. Ηλεκτρικά

    - Δυναμό με ημερομηνία λήξης. Χαλάει ο αυτόματος συνήθως. Κάποια είχαν 90Α, τέτοια θα βρεις στην αγορά. Εμένα είχε 120άρι οπότε ποuτσες μπλε καραμελέ...
    - Αν έχει xenon, ρίξε μια ματιά μήπως έχουν άλλη απόχρωση μεταξύ τους γιατί πας για ballast.
    - Οι ρυθμιστές ύψους μέσα στα φανάρια σπάνε συχνά.
    - Κόβονται τα καλώδια που πηγαίνουν από το πορτ μπαγκάζ στο αμάξωμα λόγω συχνού άνοιξε-κλείσε.
    - ένα γαμημένo ανεμιστηράκι στην οθόνη κλιματισμού γαμiέται συνεχώς στον θόρυβο. Την ανοίγεις, αφαιρείς τρία κιλά τρίχες με μαλλί και σκόνη και μετά γαμiέται λιγότερο.
    - καμμένα pixels στην οθόνη.
    - To BM54 (ραδιοενισχυτής) τα φτύνει και ακούς ήχο από μερικά μόνο ηχεία. Στη χειρότερη περίπτωση ρίχνει εκτός όλο το infotainment μαζί με navi/τηλέφωνο/τηλεόραση.
    - Τα τηλέφωνα είναι γτπκ και παίρνουν μόνο κάρτες SIM μεγέθους πιστωτικής και μάλιστα μόνο Vodafone.
    - Σε ορισμένα αυτοκίνητα (συνήθως pre fl) τα LCM (light control modules) καιγόντουσαν.
    - Σε ορισμένα αυτοκίνητα (συνήθως pre fl) το GMIII τα έπαιζε και έμενες χωρίς κεντρικό κλείδωμα.
    - Τα actuators στις ασφάλειες των πορτών είναι λίγο ευαίσθητα.

    Να γνωρίζεις επίσης πως το βασικό ηχοσύστημα είναι εντελώς της πλάκας. Η σιντιέρα δεν αναγνωρίζει MP3, μόνο τα τελευταία BM54 είχαν AUX έξοδο και τα περισσότερα μοντέλα δεν είχαν ενισχυτή. Το οποίο ίσως είναι καλό, γιατί αν σου κάτσει βλάβη στον ενισχυτή (και μάλιστα στον DSP όπως εμένα) απλώς θα γίνεις ρακοσυλλέκτης του διαδικτύου μέχρι να πετύχεις ΚΑΙ καλό ΚΑΙ συμβατό.

    Κάτι ακόμα: Το αυτοκίνητο έχει 6-7 ασφαλειοθήκες, μια στο ντουλαπάκι, μια πίσω στη μπαταρία, κάτω από τα καθίσματα (και τις μοκέτες), στον εγκέφαλο, στου διαόλου τη μάνα. Αν έχει μπει νερό από τις επενδύσεις των πορτών (σύνηθες αν έχουν ξηλωθεί ποτέ), ίσως εκείνες κάτω από τα καθίσματα να έχουν κολυμπήσει.

    3. Μηχανικά

    - Πολλαπλασιαστές γτπκ.
    - Υδραργυρική φάνα γτπκ
    - Θερμοστάτης γτπκ
    - Αντλία νερού γτπκ
    - Δοχείο διαστολής γτπκ
    - Σωληνώσεις ψύξης γτπκ
    - Γενικά όλο το κύκλωμα ψύξης γτπκ
    - Υποπιέσεις και σωληνάκια σπασμένα, ξεραμένα, μαμημένα.
    - Φλάντζα ψευτοκάπακου γτπκ
    - Secondary O2 pump γτπκ
    - Κατανάλωση λαδιού εγγυημένη και μάλιστα εγγυημένα υψηλή. Live with it.
    - Quibo 100% ξεραμένο, το ίδιο και η μεσαία τριβή
    - Σινεμπλόκ ανάρτησης, top mounts κλπ όλα πεθαμένα.
    - Έλεγχος στα μπροστινά αλουμινένια ψαλίδια
    - Μπαράκια και σινεμπλόκ αντιστρεπτικής
    - Κρεμαγιέρα ZF διαρροή λαδιού
    - Τζόγος στα ημιαξόνια

    Επίσης καλό θα ήταν να έκανες μια συντήρηση στο vanos. Το βασικό παραμένει να μην έχει υπερθερμανθεί ποτέ το μοτέρ. Έχει αλουμινένιο μπλοκ και συνήθως όταν φλαντζάρει φεύγουν οι βόλτες από τα μπουζόνια που δένουν την κυλινδροκεφαλή. Κάνε οπωσδήποτεε έλεγχο συμπίεσης.

    Ελπίζω να μη σε αποθάρρυνα.

    Κατά τη γνώμη μου είναι ένα από τα καλύτερα και ομορφότερα πενβέ που κυκλοφόρησαν ποτέ.

    Ακόμα και σήμερα ακούω θετικά σχόλια γι' αυτό (κυρίως αλλοδαποί οικονομικοί μετανάστες, ρομά και άτομα του κοινού ποινικού δικαίου με βαλκανική προέλευση).

    Απλώς να γνωρίζεις πως το αγόρασα 7.500 και έχει φτάσει τα 18Κ με μπαξίματα και μαζέματα. Και τα ανταλλακτικά είναι δυσεύρετα, πανάκριβα και σπανίως σε καλή κατάσταση αν μιλάμε για μεταχειρισμένα.
    Του τα είπες όλα μαζεμένα! Θα έχει εφιάλτες!!!



  4. The Following 3 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Leonidas_E39 (27-12-21), Ptboul (10-06-21), S8N (08-06-21)

  5. #13
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η ζωή είναι ένα τριαντάφυλλο του οποίου κάθε ροδοπέταλο είναι μια ψευδαίσθηση και κάθε αγκάθι είναι μια πραγματικότητα. (Αλφρέ Ντε Μυσσέ)

    Τα ροδοπέταλα τα βλέπει ο Γιάννης, εμείς του δείχνουμε και τα αγκάθια!

  6. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    A8hnaios (10-06-21), BILL007 (09-06-21), isou (09-06-21), PetrosD (09-06-21), pilot (08-06-21), Ptboul (10-06-21)

  7. #14
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η ζωή είναι ωραία, αλλά τα 'χει μ' άλλον. (Τριημιτόνιο)

    Ο έρωτας είναι κάτι υποκειμενικό. Δεν ερωτεύεσαι τον άλλο, ερωτεύεσαι την εικόνα σου δίπλα στον άλλο. (Νίτσε)

    Τέτοια ξέρω και γω. Αμάξι είναι το θέμα να πάρουμε.

  8. The Following 5 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    BILL007 (09-06-21), isou (09-06-21), Kostas_1 (10-06-21), PetrosD (09-06-21), S8N (09-06-21)

  9. #15
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μεταξύ σοβαρού και αστείου, πάντως, έχω το Volvo από το 2004. Όλα αυτά τα χρόνια έχω κάνει 240.000χλμ και έχει ζητήσει μόνο κάτι σινεμπλοκ (αν θες ποιότητα κύλισης, αλλάζεις συνεμπλόκ...) και το μεταβλητό χρονισμό (όλα τα Β52 στα 200.000 χλμ. ΟΛΑ). Απολύτως τίποτα άλλο! Και δεν ήμουν πάντα καλός μαζί του. Έχει τύχει να το σηκώσω στον αέρα, κυνηγώντας τον m-power_01 (πριν πολλά χρόνια) σε κάτι στροφές, να σκάσει κάτω και να μαζεύουμε κομμάτια, αλλά μετά την επανασυναρμολόγηση όλα τέλεια. Έχει φάει βραδινά ταξίδια με 235 σταθερά (τελική) και κόψιμο μόνο για να διόδια (αυτό) και για προφανείς λόγους (εγώ). Όλα αυτά τα χρόνια όταν συναντάω λακούβα δεν κόβω ταχύτητα από άποψη, δεν μπορώ να τις αφήσω να βγουν από πάνω. Και δεν έχει ζητήσει τίποτα!

    Αυτά που γράφετε για τα Ε39 είναι εφιάλτης. Επομένως είναι θέμα timing, αν θα ξυπνήσω πριν το πάρω, η μετά.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to GiannisRob For This Useful Post:

    BILL007 (09-06-21), Kostas_1 (10-06-21), PetrosD (09-06-21), S8N (09-06-21)

  11. #16
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το Ε39 ψηφίστηκε από τους συντάκτες του CAR ως το καλύτερο αυτοκίνητο που είχαν δοκιμάσει ποτέ. Το 2002 αυτό.

    Επίσης, είναι το μόνο αυτοκίνητο που δεν κατάφερε να σκοτώσει ο Clarkson στο γνωστό challenge στην Αφρική.

    Όσον αφορά το δικό μου, είμαι ο τέταρτος ιδιοκτήτης. Το 2018 που το αγόρασα έγραφε 135Κ κμ. Βρήκα πως τα είχαν γυρίσει 50Κ πίσω, αλλά το γουσταρα και το πήρα. Έκτοτε έχω κάνει 75Κ κμ που σημαίνει πως το αμάξι έχει 260Κ. Και αντέχει. Στο λέω γιατί αν είχε χέρια θα με μουτζωνε.

  12. The Following 6 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (09-06-21), dark knight (30-12-21), GiannisRob (09-06-21), Kostas_1 (10-06-21), pilot (09-06-21), Ptboul (10-06-21)

  13. #17
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

  14. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    BILL007 (09-06-21)

  15. #18
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    957
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη, όλα αυτά είναι δίλιτρα Μ52. Το τελευταίο είναι ένα υβρίδιο facelift με Μ52, το καταλαβαίνεις από τα φανάρια μπρος-πίσω (μπροστά angel eyes και πίσω hella celis) καθώς και από το γεγονός πως έχει DSC και όχι το απλό ASC+T.

    Προσπάθησε να βρεις ένα με όσο το δυνατόν πιο πλούσιο εξοπλισμό. Τα Μ Packet ήταν γενικά φτωχά σε εξοπλισμό. Είναι πολύ πιο εύκολο να το κάνεις Μ Packet εξωτερικά παρά να κάνεις retrofit σε ηλεκτρονικά καλούδια, καθώς πέρα από την καλωδίωση θα χρειαστείς και ένα σωρό εγκεφάλους. Επίσης, να είσαι βέβαιος πως αργά ή γρήγορα οι επενδύσεις στις κολώνες ή και την οροφή θα κρεμάσουν, οπότε τα ντύνεις με μαύρο ύφασμα ή alcantara.

    Προσπάθησε τουλάχιστον να βρεις ένα με μεγάλη οθόνη στο καντράν (ήτοι τρίφυσο), αναδιπλούμενους καθρέπτες και αισθητήρα βροχής/φώτων. Αν πετύχεις και θερμαινόμενα καθίσματα, τότε στο μέλλον θα είναι πιο απλό το να τα αναβαθμίσεις σε ηλεκτρικά με μνήμες (ή και comfort). Bluetooth δεν έχει νόημα να κοιτάζεις, εμένα είχε ένα τρίτης γενιάς το οποίο ουδέποτε συνεργάστηκε με οποιοδήποτε smartphone και αν προσπάθησα. Το αναβάθμισα σε 7ης και κολλούσε, μετά σε 9ης και δεν αναγνωρίζει τον κατάλογο ή καν ελληνικά, οπότε είπα να φύγει και να πάει να να να να. Ακόμα και οι φωνητικές εντολές είναι πρωτόγονες, πρέπει να έχεις την προφορά του Πρίγκηπα Χάρυ για να καταλάβει μια από τις 20 φράσεις που του έχουν προγραμματίσει. Μόνο καλό η ηχογράφηση που διαθέτει, για να καταγράφεις σημειώσεις ή επικούς καβγάδες με τη σύζυγο.

    Από την εμπειρία μου θα σου πω τι να περιμένεις πάνω κάτω:

    1. Αμάξωμα και εσωτερικό

    - πολυμερισμένα και πολυκαιρισμένα πλαστικά στον χώρο της μηχανής και πέριξ αυτού (νεροχύτης παρμπρίζ κλπ) και λάστιχα γύρω από όλα τα κρύσταλλα ανεξαιρέτως.
    - γρύλοι παραθύρων που μένουν σέκοι.
    - πολυμερισμένα πλαστικά στο εσωτερικό (κονσόλα), σπασμένοι αεραγωγοί, σπασμένο πλαίσιο καντράν, ποτηροθήκες γτπκ, ξεβαμμένη εταζέρα
    - Σπασμένες χοάνες φίλτρων καμπίνας

    Γενικά αν έχει ψηθεί πολύ στον ήλιο, ό,τι αγγίζεις θα γίνεται dust in the wind.

    2. Ηλεκτρικά

    - Δυναμό με ημερομηνία λήξης. Χαλάει ο αυτόματος συνήθως. Κάποια είχαν 90Α, τέτοια θα βρεις στην αγορά. Εμένα είχε 120άρι οπότε ποuτσες μπλε καραμελέ...
    - Αν έχει xenon, ρίξε μια ματιά μήπως έχουν άλλη απόχρωση μεταξύ τους γιατί πας για ballast.
    - Οι ρυθμιστές ύψους μέσα στα φανάρια σπάνε συχνά.
    - Κόβονται τα καλώδια που πηγαίνουν από το πορτ μπαγκάζ στο αμάξωμα λόγω συχνού άνοιξε-κλείσε.
    - ένα γαμημένo ανεμιστηράκι στην οθόνη κλιματισμού γαμiέται συνεχώς στον θόρυβο. Την ανοίγεις, αφαιρείς τρία κιλά τρίχες με μαλλί και σκόνη και μετά γαμiέται λιγότερο.
    - καμμένα pixels στην οθόνη.
    - To BM54 (ραδιοενισχυτής) τα φτύνει και ακούς ήχο από μερικά μόνο ηχεία. Στη χειρότερη περίπτωση ρίχνει εκτός όλο το infotainment μαζί με navi/τηλέφωνο/τηλεόραση.
    - Τα τηλέφωνα είναι γτπκ και παίρνουν μόνο κάρτες SIM μεγέθους πιστωτικής και μάλιστα μόνο Vodafone.
    - Σε ορισμένα αυτοκίνητα (συνήθως pre fl) τα LCM (light control modules) καιγόντουσαν.
    - Σε ορισμένα αυτοκίνητα (συνήθως pre fl) το GMIII τα έπαιζε και έμενες χωρίς κεντρικό κλείδωμα.
    - Τα actuators στις ασφάλειες των πορτών είναι λίγο ευαίσθητα.

    Να γνωρίζεις επίσης πως το βασικό ηχοσύστημα είναι εντελώς της πλάκας. Η σιντιέρα δεν αναγνωρίζει MP3, μόνο τα τελευταία BM54 είχαν AUX έξοδο και τα περισσότερα μοντέλα δεν είχαν ενισχυτή. Το οποίο ίσως είναι καλό, γιατί αν σου κάτσει βλάβη στον ενισχυτή (και μάλιστα στον DSP όπως εμένα) απλώς θα γίνεις ρακοσυλλέκτης του διαδικτύου μέχρι να πετύχεις ΚΑΙ καλό ΚΑΙ συμβατό.

    Κάτι ακόμα: Το αυτοκίνητο έχει 6-7 ασφαλειοθήκες, μια στο ντουλαπάκι, μια πίσω στη μπαταρία, κάτω από τα καθίσματα (και τις μοκέτες), στον εγκέφαλο, στου διαόλου τη μάνα. Αν έχει μπει νερό από τις επενδύσεις των πορτών (σύνηθες αν έχουν ξηλωθεί ποτέ), ίσως εκείνες κάτω από τα καθίσματα να έχουν κολυμπήσει.

    3. Μηχανικά

    - Πολλαπλασιαστές γτπκ.
    - Υδραργυρική φάνα γτπκ
    - Θερμοστάτης γτπκ
    - Αντλία νερού γτπκ
    - Δοχείο διαστολής γτπκ
    - Σωληνώσεις ψύξης γτπκ
    - Γενικά όλο το κύκλωμα ψύξης γτπκ
    - Υποπιέσεις και σωληνάκια σπασμένα, ξεραμένα, μαμημένα.
    - Φλάντζα ψευτοκάπακου γτπκ
    - Secondary O2 pump γτπκ
    - Κατανάλωση λαδιού εγγυημένη και μάλιστα εγγυημένα υψηλή. Live with it.
    - Quibo 100% ξεραμένο, το ίδιο και η μεσαία τριβή
    - Σινεμπλόκ ανάρτησης, top mounts κλπ όλα πεθαμένα.
    - Έλεγχος στα μπροστινά αλουμινένια ψαλίδια
    - Μπαράκια και σινεμπλόκ αντιστρεπτικής
    - Κρεμαγιέρα ZF διαρροή λαδιού
    - Τζόγος στα ημιαξόνια

    Επίσης καλό θα ήταν να έκανες μια συντήρηση στο vanos. Το βασικό παραμένει να μην έχει υπερθερμανθεί ποτέ το μοτέρ. Έχει αλουμινένιο μπλοκ και συνήθως όταν φλαντζάρει φεύγουν οι βόλτες από τα μπουζόνια που δένουν την κυλινδροκεφαλή. Κάνε οπωσδήποτεε έλεγχο συμπίεσης.

    Ελπίζω να μη σε αποθάρρυνα.

    Κατά τη γνώμη μου είναι ένα από τα καλύτερα και ομορφότερα πενβέ που κυκλοφόρησαν ποτέ.

    Ακόμα και σήμερα ακούω θετικά σχόλια γι' αυτό (κυρίως αλλοδαποί οικονομικοί μετανάστες, ρομά και άτομα του κοινού ποινικού δικαίου με βαλκανική προέλευση).

    Απλώς να γνωρίζεις πως το αγόρασα 7.500 και έχει φτάσει τα 18Κ με μπαξίματα και μαζέματα. Και τα ανταλλακτικά είναι δυσεύρετα, πανάκριβα και σπανίως σε καλή κατάσταση αν μιλάμε για μεταχειρισμένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PetrosD : 09-06-21 στις 18:11
    E30 318i

  16. The Following 2 Users Say Thank You to PetrosD For This Useful Post:

    BILL007 (09-06-21), S8N (09-06-21)

  17. #19
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι δεν υπάρχει μπεμβεδάκιας που να μην γουστάρισε αυτήν την καρότσα. Κι εγώ όταν ήρθε το τρίτο παιδί έψαχνα να αλλάξω
    το 46 με 39. Βρήκα ένα πολύ καλό στην Κομοτηνή touring M-pack χρώμα topaz στα 6.500 αρχή κρίσης μιλάμε για 2010-11 κλασσικά
    η αγγελία 2000cc 200 ps. Τον παίρνω τηλ ρωτάω κυβικά και μου λέει δεν έχω ιδέα το πήρα με δουλεία γιατί δεν είχε να πληρώσει
    (τι περάσαμε όλοι γμτ...). Το μόνο που ξέρω μου λέει είναι ότι πιάνει 250. Δεν το πήρα, επικράτησε η λογική τελικά (η γυναίκα μου).
    Αυτό το ασημί πάντως αν και λίγο ακριβό φαίνεται πολύ καλό.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (10-06-21), Ptboul (10-06-21), S8N (09-06-21)

  19. #20
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Μηπως πρεπει να πας σε επιπλο?(Ε60). Πλεον τα πολυ καλα ειναι ειδος υπο εξαφανιση και δυστυχως τα περισσοτερα που κυκλοφορουν,περνανε αυτα που περασαν τα ερμα τα Ε36.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to E60_Arkadia For This Useful Post:

    BILL007 (10-06-21), Βασιλης (20-06-21)

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP