Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αγορά Χ6 2017 - Συμβουλές

  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-24
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αγορά Χ6 2017 - Συμβουλές

    Καλημέρα σας

    έχω αποφασίσει να πάρω ένα Χ6 και έχω επικεντρωθεί σε μοντέλα μετά το 2017.
    Το υποψήφιο θα είναι εισαγωγής από Γερμανία, ο έλεγχος εμφανίζει σωστά χιλιόμετρα και έχει στο ιστορικό του δύο μικρά ατυχήματα ένα μπροστά δεξιά όπου αλλάχτηκε φανάρι και προφυλακτήρας και ένα σε αυτοκινητόδρομο όπου αλλάχτηκε πλήρως το παρμπρίζ μαζί με όλους τους αισθητήρες και τον καθρέφτη του.
    Είναι ντήζελ 3.0 και έχει 205.000 χιλιόμετρα με βιβλίο σέρβις για ολα σε επίσημη αντιπροσωπεία.
    Η ερώτηση μου είναι πως εκτός απο τα προβλήματα που διαβάζω στο ιντερνετ (τσιμούχες, σύστημα ψύξης και βάσεις μοτερ) είχε κάποιος η γνωρίζει κάποια πολύ άσχημη ιστορία με μοτέρ ντήζελ σε Χ6 ή γενικά προβλήματα αυτού του μοτερ που πρέπει να ξέρω;
    Γενικά είμαι αποφασισμένος, απλά προσπαθώ να εξαλείψω οποιαδήποτε πιθανή αστοχία.
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Victor Εμφάνιση μηνυμάτων
    ά προσπαθώ να εξαλείψω οποιαδήποτε πιθανή αστοχία.
    Με το καλό το Χ6. Απλά βγάλε απο το μυαλό σου το άνωθεν, ειδικά σε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο

    To μοτέρ ειναι λογικά το N57D30C
    https://www.proxyparts.com/wiki/engi.../bmw/model/x6/

    The N57 is more reliable than the N47 but less than the M57. There has been the odd bearing failure in N57s.

    You often see ex Police N57 engines cars for sale that have either had a new engine or are in need of one.
    και λένε και άλλα που μπορείς να διαβάσεις εδω

    https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=72&t=1826001


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 24-02-24 στις 14:57



  3. #3
    Εγγραφή
    22-02-24
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    12
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.
    Το ιστορικό του αυτοκινήτου δείχνει πως έχει γίνει προληπτική συντήρηση στον στρόφαλο και έχει αλλάξει και σύστημα τροφοδοσίας πριν 45.000 χλμ, όπως επίσης και έχουν αλλαχτεί και οι αναρτήσεις με ΟΕΜ.
    Ελπίζω πως θα μου βγάλει τα χιλιόμετρα που περιμένω χωρίς μεγάλα θέματα. Το αγόρασα και είναι μέσα τώρα για μερικές μικροεπισκευές στα καθίσματα καθώς τα δέρματα έχουν τριφτεί στο πλάι και με ενοχλεί να τα βλέπω. Κατά τα άλλα δείχνει πολύ στιβαρό και σβέλτο αυτοκίνητο για τον όγκο του.
    Ισως το τιμόνι δεν είναι τόσο γρήγορο όσο θα ήθελα, αλλά αυτό είναι θέμα κατασκευής και δεν αλλάζει.

  4. The Following User Says Thank You to Victor For This Useful Post:

    BILL007 (01-03-24)

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

    +



  6. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    deepBLUE (02-03-24)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP