Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: BMW νέα 2 Series Coupé

  1. #1
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή BMW νέα 2 Series Coupé

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 17-05-21 στις 21:44

  2. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (17-05-21)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σιγουρα ποιο ευκολοχωνευτη απο τη 3ρα που δυσκολευει πολλους αλλα νομιζω πως η τωρινη "δυαρα" ειναι ποιο επιθετικη.
    Τα μεγαλυτερα φαναρια τη πανε νομιζω ποιο κοντα στο κοψιμο του ασσου.



  5. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    BILL007 (18-05-21)

  6. #4
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν θυμαμαι καλα ειναι τα μονα 2 μοντελλα ( δεν βαζω το 2 σενταν και τα χ1,χ2 που ειναι αλλη κατηγορια ) που εχουν μεινει με σχετικα νορμαλ μεγεθος γριλλιες. το 3 μου αρεσει πολυ ,αν εβγαινε με κινητηρα μικροτερο και αρκετους ιππους θα πουλουσε σαν ζεστο ψωμι.

  7. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (18-05-21)

  8. #5
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και ενα βιντεο στο οποιο φαινεται χωρις καλυψη λιγο στο τελος απο μακρια ...

    https://www.bmwblog.com/2021/05/16/2...ails-revealed/

  9. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (18-05-21), Paris218d (17-09-21)

  10. #6
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η τελική μορφή της καινούργιας σειράς 2 με κωδική ονομασία G42 είναι αυτή!
    Το συγκεκριμένο 2αρι είναι το Μ240i, θα φοράει τον τρίλιτρο Β58 κινητήρα και θα αποδίδει 374Hp και 500Nm ροπή!
    Το 240i η bmw το τοποθετεί στα Μ cars όπως έκανε και με το F40 Μ135i, εξού και η ονομασία M135i - Μ240i.
    Αυτοί που γνωρίζουν… ή έχουν στην κατοχή τους τέτοια αυτοκίνητα, ξέρουν ότι η σωστή τους θέση είναι κάπου ανάμεσα στα bmw και στα ///M, γιαυτό και στα παγκόσμια φόρουμ αναφέρονται ως M-lite…!!!
    Η τιμη του νέου Μ240i στην χώρα μας θα ξεκινάει περίπου στα 65000 ευρώ για την βασική έκδοση.
    Η τελική τιμή αγοράς του με δυο/τρία πραγματάκια που θα πρέπει να μπουν υποχρεωτικά… σαν έξτρα από το εργοστάσιο, γιατί θα είναι ασύμφορη ή ακόμα και αδύνατη η εκ των υστέρων τοποθέτηση τους, θα κυμαίνεται μεταξύ 73 με 74000 ευρώ μείον την όποια έκπτωση!!!

    74644C1C-5E28-4A8E-882D-915E56C96CD5.jpeg

    9024DEC2-DFCF-42CB-95EA-BFACD2B2F67A.jpeg
    B58



  11. The Following 7 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    BILL007 (24-05-21), dreamer (21-05-21), isou (20-05-21), nik200 (21-07-21), nikos valvetronic (23-05-21), Paris218d (17-09-21), tasos.kamv (20-05-21)

  12. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελική μορφή της καινούργιας σειράς 2 με κωδική ονομασία G42 είναι αυτή!
    Το συγκεκριμένο 2αρι είναι το Μ240i, θα φοράει τον τρίλιτρο Β58 κινητήρα και θα αποδίδει 374Hp και 500Nm ροπή!
    Το 240i η bmw το τοποθετεί στα Μ cars όπως έκανε και με το F40 Μ135i, εξού και η ονομασία M135i - Μ240i.
    Αυτοί που γνωρίζουν… ή έχουν στην κατοχή τους τέτοια αυτοκίνητα, ξέρουν ότι η σωστή τους θέση είναι κάπου ανάμεσα στα bmw και στα ///M, γιαυτό και στα παγκόσμια φόρουμ αναφέρονται ως M-lite…!!!
    Η τιμη του νέου Μ240i στην χώρα μας θα ξεκινάει περίπου στα 65000 ευρώ για την βασική έκδοση.
    Η τελική τιμή αγοράς του με δυο/τρία πραγματάκια που θα πρέπει να μπουν υποχρεωτικά… σαν έξτρα από το εργοστάσιο, γιατί θα είναι ασύμφορη ή ακόμα και αδύνατη η εκ των υστέρων τοποθέτηση τους, θα κυμαίνεται μεταξύ 73 με 74000 ευρώ μείον την όποια έκπτωση!!!
    Aς μου επιτραπει η εκφραση alexm πως δειχνει εμφανως ποιο φλωρικη απο τον προκατοχο της... ασε που δεν εχει και angel.!



  13. #8
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.100
    Thanked
    13978
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρίστος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aς μου επιτραπει η εκφραση alexm πως δειχνει εμφανως ποιο φλωρικη απο τον προκατοχο της... ασε που δεν εχει και angel.!
    Χρήστο το καινούργιο μοντέλο πάντα θα είναι καλύτερο από αυτό που αντικαθιστά, μόνο και μόνο η χρονική διαφορά εξέλιξης είναι αρκετή για να κάνει την διαφορά!
    Όσο για το θέμα εμφάνισης, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!
    Ας δούμε π.χ τη νέα 4αρα με την μεγάλη εμπρός μάσκα που έχει λάβει αρκετά αρνητικά σχόλια, κατά την γνώμη μου δεν μπορούσε να είναι αλλιώς, έπρεπε να δημιουργηθεί κάτι καινούργιο που να κάνει την διαφορά!
    Η παλιού τύπου εμπρός γρίλιες… δεν είχαν άλλη εξέλιξη, έπρεπε να αλλάξει ριζικά το εμπρός μέρος το αυτοκινήτου για να μην κινδυνεύει να είναι προβλέψιμο…
    Το νέο 2αρι είναι αρκετά προβλέψιμο, όταν αυτή η νέου τύπου σχεδίαση περάσει στην 2αρα και στον ασσο, θα δούμε τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα από αυτά που βλέπουμε τώρα!!!
    B58



  14. The Following 3 Users Say Thank You to alexm For This Useful Post:

    BILL007 (24-05-21), Paris218d (17-09-21), Χρίστος (20-05-21)

  15. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο το καινούργιο μοντέλο πάντα θα είναι καλύτερο από αυτό που αντικαθιστά, μόνο και μόνο η χρονική διαφορά εξέλιξης είναι αρκετή για να κάνει την διαφορά!
    Όσο για το θέμα εμφάνισης, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!
    Ας δούμε π.χ τη νέα 4αρα με την μεγάλη εμπρός μάσκα που έχει λάβει αρκετά αρνητικά σχόλια, κατά την γνώμη μου δεν μπορούσε να είναι αλλιώς, έπρεπε να δημιουργηθεί κάτι καινούργιο που να κάνει την διαφορά!
    Η παλιού τύπου εμπρός γρίλιες… δεν είχαν άλλη εξέλιξη, έπρεπε να αλλάξει ριζικά το εμπρός μέρος το αυτοκινήτου για να μην κινδυνεύει να είναι προβλέψιμο…
    Το νέο 2αρι είναι αρκετά προβλέψιμο, όταν αυτή η νέου τύπου σχεδίαση περάσει στην 2αρα και στον ασσο, θα δούμε τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα από αυτά που βλέπουμε τώρα!!!
    προφανως για το εμφανισιακο κομματι αναφερομαι.
    Αλλη χρονολογια, αλλη τεχνολογια, αλλες επιδωσεις και σιγουρα αλλα νουμερα θα εχει.

    Οσο για τις γριλιες που πολλοι παραπονεθηκαν....να υπενθυμισω πως κανανε(με) πολλοι οταν βγηκε τοτε το Ε92.
    Ασχημο, χαλια, βαρκα και καποια ακομα σχολια που θυμαμαι σε τοτε συναντησεις μας.
    Μετα απο καιρο ολο αυτο μετατραπηκε στο ακρως αντιθετο feeling.

    Aυτο δειχνει πολλες φορες ποσο μπροστα ειναι καποιοι σχεδιαστες απο την εποχη τους και πως αλλαζει οταν χωνευει το ματι και ο εγκεφαλος ενα νεο σχεδιο.



    παροολα αυτα....το 2ρι αλεξη μου κανει φλουφλικο ετσι...! και ελπιζω να μη το χωνεψω και να αλλαξω γνωμη. Κι ας βαλουν πανω ακραπα και βεντουρι και ας βρηχατε σα βεδεκα.....!



  16. The Following 3 Users Say Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    alexm (20-05-21), BILL007 (24-05-21), Paris218d (17-09-21)

  17. #10
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο το καινούργιο μοντέλο πάντα θα είναι καλύτερο από αυτό που αντικαθιστά, μόνο και μόνο η χρονική διαφορά εξέλιξης είναι αρκετή για να κάνει την διαφορά!
    Όσο για το θέμα εμφάνισης, αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό!
    Ας δούμε π.χ τη νέα 4αρα με την μεγάλη εμπρός μάσκα που έχει λάβει αρκετά αρνητικά σχόλια, κατά την γνώμη μου δεν μπορούσε να είναι αλλιώς, έπρεπε να δημιουργηθεί κάτι καινούργιο που να κάνει την διαφορά!
    Η παλιού τύπου εμπρός γρίλιες… δεν είχαν άλλη εξέλιξη, έπρεπε να αλλάξει ριζικά το εμπρός μέρος το αυτοκινήτου για να μην κινδυνεύει να είναι προβλέψιμο…
    Το νέο 2αρι είναι αρκετά προβλέψιμο, όταν αυτή η νέου τύπου σχεδίαση περάσει στην 2αρα και στον ασσο, θα δούμε τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα από αυτά που βλέπουμε τώρα!!!
    βλεπω την νεα 4αρα καθε μερα κοντα στην γειτονια μου σε ενα πρασινο χρωμα..ενω παω γυρω-γυρω και τρελαινομαι ,μολις φτανω μουρη λεω ρε γαμω το γιατι? δεν κολαει,ειναι ξενο στον σχεδιασμο.δεν το λεω μονο εγω,γινεται χαμος παντου στο νετ.αποδειξη ειναι που βγηκε ο υπευθυνος γερμανος να το υπερασπιστει αλλα του καθησε βαρυ..αλιως δεν θα εβγαινε,αν αρεσε..για μενα ειναι σαν να βγηκε απο καρτουν..

    δες την εδω,την κοκκινη κατω στην φωτο οχι την κιτρινη, με μια κανονικη μασκα και πες μου οτι δεν σου αρεσει πιο πολυ..

    https://www.autogreeknews.gr/beltiws...-ti-nea-bmw-m4

    και η δικια μου αποψη οσον αφορα το προβλεψιμο ειναι οτι με την σχεδιαστικη που ακολουθει η μαμα τωρα, ολα προβλεψιμα ειναι ,γιατι βαζει ιδια φωτα και γριλλιες σχεδον σε ολα τα αυτοκινητα..οκ , η νεα 4αρα μοιαζει πλεον με 6αρα η' 8αρα και μπορεις να ονειρευεσαι οτι εχεις μια τετοια πλεον ,ενω πριν δεν μορουσες να την αγορασεις..αλλα στις προηγουμενες γεννιες η καθε σειρα ειχε την δικη της γραμμη.μιλαω για Εχ κ.λ.π. οταν ηρθε η F αρχισε το copy-paste που συνεχιζεται μεχρι σημερα..σειρες που μοιαζουν χωρις ξεχωριστο χαρακτηρα.

    και να πω και τον συνηγορο του διαβολου..τι κακο εχει το προβλεψιμο ,οσον αφορα τις πωλησεις? το γκολφ μακραν το ποιο προβλεψιμο πουλαει σαν ζεστο ψωμι.οκ,εγω δεν το θελω αυτο στην bmw αλλα οχι να παει και στο αλλο ακρο..δεν της ταιριαζει σαν χαρακτηρας..

    στο 2αρι που λες ,μακαρι να περασει αυτο το σχεδιο και στον ασσο και να φυγει αυτη η γραμμη που υιοθετησε και αρεσει σε λιγους..εμενα μου αρεσει το 2αρι και δεν το θεωρω καθολου φλωρικο σε σχεση με το παλιο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρίστος Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανως για το εμφανισιακο κομματι αναφερομαι.
    Αλλη χρονολογια, αλλη τεχνολογια, αλλες επιδωσεις και σιγουρα αλλα νουμερα θα εχει.

    Οσο για τις γριλιες που πολλοι παραπονεθηκαν....να υπενθυμισω πως κανανε(με) πολλοι οταν βγηκε τοτε το Ε92.
    Ασχημο, χαλια, βαρκα και καποια ακομα σχολια που θυμαμαι σε τοτε συναντησεις μας.
    Μετα απο καιρο ολο αυτο μετατραπηκε στο ακρως αντιθετο feeling.

    Aυτο δειχνει πολλες φορες ποσο μπροστα ειναι καποιοι σχεδιαστες απο την εποχη τους και πως αλλαζει οταν χωνευει το ματι και ο εγκεφαλος ενα νεο σχεδιο.



    παροολα αυτα....το 2ρι αλεξη μου κανει φλουφλικο ετσι...! και ελπιζω να μη το χωνεψω και να αλλαξω γνωμη. Κι ας βαλουν πανω ακραπα και βεντουρι και ας βρηχατε σα βεδεκα.....!
    δυστυχως φιλε αυτες οι γριλλιες δεν χωνευτηκαν και δεν προκειται και αυτο φαινεται και στις πωλησεις..μην συγκρινεις την Ε με τις νεες.ειναι μερα με την νυχτα..αν δεις και η σειρα 3 F εχασε πολυ απο το κοινο της..η Ε για μενα μεχρι σημερα ειναι κορυφη σχεδιαστικα και γιαυτο την ψαχνουν στα μεταχειρισμενα ακομα και ενω ξερουν τα προβληματα της..η ομορφια υπερισχυει της λογικης..γιαυτο και την ψαχνουν,αρα ειναι ομορφη ακομα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 21-05-21 στις 13:00

  18. The Following 3 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (24-05-21), Paris218d (17-09-21), Ptboul (21-07-21)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP