Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: = SoS - Αγορα BMW Z4 E89 23i =

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    17-02-21
    Μηνύματα
    13
    Thanked
    11
    Rides
    0

    Προεπιλογή = SoS - Αγορα BMW Z4 E89 23i =

    Καλησπερα σας!

    Εδω και λιγο καιρο, περιπου 2 μηνες ψαχνω να αγορασω ενα BMW Z4 E89 23i αυτοματο.
    Μετα απο διαφορους ελεγχους ειτε σε αντιπροσωπιες ειτε με spotmechanic βρηκα ενα στο οποιο συμφωνησαμε στα λεφτα
    αλλα μετα τον ελεγχο στην αντιπροσωπεια στην επαρχια οπου βρισκετε το αυτοκινητο ενημερωθηκα τa ακολουθa:

    +++QTE

    Όσο αφορά το θόρυβο από την πίσω μεριά του αυτοκινήτου προέρχεται είτε από τον κεντρικό ή από το πίσω διαφορικό . σε πρώτη φάση επειδή ο θόρυβος είναι πολύ μικρός θα πρέπει να ελεγθεί εκ νέου ώστε να εντοπιστεί πιο από τα δύο ανταλλακτικά έχει το πρόβλημα .

    Εάν προέρχεται από το κεντρικό τότε επισκευάζεται ο ήδη υπάρχων. Το κόστος ακριβώς δεν μπορούμε να το γνωρίζουμε καθώς το προκύπτει αφού ελεγθεί ο κεντρικός .

    Εάν ο θόρυβος προέρχεται από το πίσω διαφορικό τότε καλό θα ήταν σε πρώτη φάση να αντικατασταθούν τα λάδια του και εάν δεν στρώσει να αντικατασταθεί η εάν γίνεται να επισκευαστεί το διαφορικό. Το κόστος του γνήσιου καινούργιου ανταλλακτικού για να έχετε μία εικόνα τιμής που μου ζητήσατε ανέρχεται περίπου στα 2500 € .

    Σας ευχαριστούμε πολύ για την προτίμηση

    +++UQTE

    Το αμαξι εχει κατω απο 100 χιλιαδες χιλιομετρα και μου επιβεβαιωσαν οτι δεν εχει κατι αλλο ουτε μηχανικα ουτε εξωτερικα ( ειναι αβαφο ).

    Ο ανθρωπος μου ειπε οτι θελει να το παει και καπου αλλου γιατι πιστευει οτι δεν εχει κατι μιας και ειχε προηγουμενη εμπειρια με την αντιπροσωπεια σε αλλο αυτοκινητο του.
    Του λεγανε οτι ισως ειχε κατι σοβαρο και τελικα πηγε αλλου και δεν ειχε τιποτα.

    Το θεμα ειναι και αλλου να το παει πως ειμαι σιγουρος οτι δεν θα του εχει μιλησει ετσι ωστε να πει οτι δεν εχει κατι τελικα....

    Τι γνωμη εχετε??? Πως θα μπορουσα να το διαχειριστω?

    Ευχαριστω

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 20-02-21 στις 17:54

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP