Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 29 από 29

Θέμα: Αγγλία και αγορά ανταλλακτικών?

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα εχω δυο φτερα και ενα καπο σε φιλο μου στο σαουθαπτον και δεν ξερω πως να τα φερω ελλαδα για να γλυτωσω τελωνειο καποια γνωμη για να μην μεινουν εκει?

    Γιατί άμα περάσουν τελωνείο πόσο θα πληρώσεις? Έχεις ενημερωθεί για κόστος?



  2. #22
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή Αγγλία και αγορά ανταλλακτικών?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα εχω δυο φτερα και ενα καπο σε φιλο μου στο σαουθαπτον και δεν ξερω πως να τα φερω ελλαδα για να γλυτωσω τελωνειο καποια γνωμη για να μην μεινουν εκει?

    Νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει ένας τρόπος να στα στείλει με μηδενικό κόστος (αξία αντικειμένου εννοώ) ως δώρο αλλά πάλι χρειάζεται να φτιάξει ένα προφορμα και να κάνει εξαγωγή.

    Είναι λίγο μπλεξιμο η φάση.

    Δε μιλάς με κάποιον στο τελωνειο στην Αθήνα πως μπορεί φίλος σου να σου στείλει δικά του ανταλλακτικά μηδενικής αξίας ως δώρο?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nikos

  3. #23
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ειχα μια συζητηση με καποιον που τα ξερει καλα τα τελωνειακα και αυτο με τα δωρα πλεον το ψαχνουν πολυ, ακομα και για μικροδεματα ποσο μαλλον αυτα...αν εφαρμοζουν πιστα την οδηγια τοτε δυσκολα..ισως σε λιγο καιρο αλλαξουν τα πραγματα για το εμποριο μεταξυ της αγγλιας και της ευρωπης,ποιος ξερει? συζητιεται πολυ ,εχουν και οι 2 χασιμο.

  4. #24
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ενημερωτικα παντα εμαθα οτι ολες οι εταιριες στην αγγλια φτιαχνουν υποκαταστηματα εικονικα σαν ΙΚΕ δικο μας στην ιρλανδια για να αποστελονται απο εκει λογω τελωνειου

  5. #25
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ε τοτε γιατι εκαναν τοση φασαρια?? θα μας τρελανουν αυτοι οι αγγλοι..ολα δικα τους τα θελουν..οχι οτι δεν μας συμφερει ..

  6. #26
    Εγγραφή
    19-04-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    175
    Thanked
    88
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα, διαβάζοντας τα παραπάνω να περιμένω και εγω, τουλάχιστον το μισό του κόστος του υλικού που έχω ποστάρει παρακάτω σαν καπέλο από το τελωνείο, ή μπορεί και περισσότερα?


    1.JPG

  7. #27
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ειχα κανει μια αγορα απο αμερικη σε αλλο ειδος αλλα το ιδιο ποσο..μου χρεωσαν 80 ευρω πανω και το εστειλα πισω ,ευτυχως χωρις χρεωση δικη μου με διακανονισμο..τους κοροιδεψα οτι εχω φυγει εξωτερικο και θα κανω καιρο να παραλαβω οποτε δεν προκειται να παραλαβω.ειναι γνωστο κολπο αν το πουλησεις σωστα..βεβαια να πω οτι ημουν καλος πελατης οποτε το εχαψαν γιατι δεν τους ειχα δωσει ξανα αφορμη.στις 10 αποστολες την επαθα σε 1.απο τοτε δεν το ξανατολμησα..το παρπανω ποσό εξαρταται απο το ειδος να ξερεις..και φυσικα μιλαμε αν ειναι απο ταχυδρομειο απλο.αν σου παραδοθει με κουριερ τοτε τα εκτελωνιστικα ανεβαινουν πολυ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 24-02-21 στις 22:21

  8. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    Straight six (25-02-21)

  9. #28
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.514
    Thanked
    2705
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλο μηνα σε ολους. εχω διαβασει από την αρχη την ενοτητα. θελω να παραγγειλω 2 τεμαχια του ιδιου προιοντος από Αγγλια. δεν είναι κινεζικα. η αξια ανα τεμαχιο είναι 21 ευρω χωρις τα μεταφορικα. να προχωρήσω στην αγορα?

  10. #29
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    νομιζω μεχρι 25 ευρω ειναι ελευθερα με απλο ταχυδρομειο βεβαια...φυσικα θα κανεις 2 φορες παραγγελια.μολις φυγει η μια μετα την αλλη..αλλα βεβαιαωσου καλυτερα για το 25 ευρω..

  11. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    dark knight (01-03-21)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP