Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αμορτισερ e46 318ci

  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-11
    Μηνύματα
    36
    Thanked
    5
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αμορτισερ e46 318ci

    Να κανω κι εγω μια ερωτηση σχετικη με αμορτισερ για e46 318ci. Το αυτοκινητο φοραει ελατηρια schnitzer και θελω να βαλω αμορτισερ bilstein. Σε ενα μαγαζι που πηγα για την αγορα τους, μου εδωσε για πισω τον κωδικο 24027243. Για μπροστα δεν πηρα ακομα. Σε αναζητηση που εκανα, ειδα οτι η bilstein τα δινει αυτα για e36. Ρωτησα το μηχανικο μου που τα πηγα να τα βαλει κ μου ειπε οτι δεν εχουν διαφορα απο τον κωδικο για 46. Δεν γνωριζει τη διαφορα που εχουν ουτε ο ιδιος, αλλα ανεκαθεν εβαζαν και τους δυο κωδικους χωρις κανενα προβλημα. Επισης ειδα οτι αυτα ειναι τα b6 performance αλλα δεν εβγαλα ακρη αν ειναι χαμηλωματος ή οχι, οπως επισης δεν γνωριζω αν τα ελατηρια μου ειναι χαμηλωματος. Με λιγα λογια εχω μπλεξει τα μπουτια μου. Οποιος γνωριζει, παρακαλω ας με βοηθησει

  2. #2
    Εγγραφή
    07-04-11
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    3.282
    Thanked
    4207
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα...
    Μάθε πρώτα τι ελατήρια φοράς και μετά κατέληξε σε αμορτισέρ...

    Ξεκίνησες λάθος αναζήτηση...

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20090
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να μην βάλεις bilstein
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  4. #4
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    2.413
    Thanked
    3091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα και χρόνια πολλά.
    Καιρό έχω να γράψω. Καλημέρα στο team
    Τα ελατήρια της schnitzer για το Ε46 είναι της eibach και συγκεκριμενα το pro kit (χαμηλοτερα 2,5cm εμπρός και 1 πισω).
    Σύμφωνα με πολλούς είναι παραγγελία απο τη schnitzer και αν και καθονται στο ιδιο ύψος, στα υπολοιπα χαρακτηριστικα διαφέρουν απο τα pro kit, κατι που προσωπικα θεωρω αδυνατο να ισχυει. Το θεωρω αδυνατο να εκατσε η eibach να μονταρει για μια παραγγελια του schnitzer, των πόσων κομματιων?
    Τελος παντων αλλου παπα ευαγγελιο αυτο.
    Χρειαζεσαι αμορτισερ χαμηλωματος αλλα μπορουν αριστα να δουλεψουν και τα ζακς του μ πακ.
    Ε46 και Ε36 εχουν ιδιο αμορτισερ πισω. Τα εμπρος ειναι διαφορετικα.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to ghost-rider For This Useful Post:

    BILL007 (02-01-21), wheelman (21-01-21)

  6. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με πολλούς είναι παραγγελία απο τη schnitzer και αν και καθονται στο ιδιο ύψος, στα υπολοιπα χαρακτηριστικα διαφέρουν απο τα pro kit, κατι που προσωπικα θεωρω αδυνατο να ισχυει. Το θεωρω αδυνατο να εκατσε η eibach να μονταρει για μια παραγγελια του schnitzer, των πόσων κομματιων?
    Και όμως να ξέρεις δεν είναι απίθανο



  7. #6
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.580
    Thanked
    6681
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη κι εγώ ότι δεν είναι καθόλου απίθανο. Ο Κυρλαγγίτσης (jamsport) στην Θεσσαλονίκη που
    φτιάχνει τα bilstein και συνεργάζεται με την H&R δίνει δίκα του χαρακτηριστικά για τα ελατήρια και η H&R του φτιάχνει
    με δικούς του κωδικούς. Τα suchs του m-pack, που είναι πολύ καλή λύση, νομίζω ότι δεν υπάρχουν εδώ και πολύ
    καιρό στο εμπόριο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

  8. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (04-01-21)

  9. #7
    Εγγραφή
    24-01-13
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    2122
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos valvetronic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη κι εγώ ότι δεν είναι καθόλου απίθανο. Ο Κυρλαγγίτσης (jamsport) στην Θεσσαλονίκη που
    φτιάχνει τα bilstein και συνεργάζεται με την H&R δίνει δίκα του χαρακτηριστικά για τα ελατήρια και η H&R του φτιάχνει
    με δικούς του κωδικούς. Τα suchs του m-pack, που είναι πολύ καλή λύση, νομίζω ότι δεν υπάρχουν εδώ και πολύ
    καιρό στο εμπόριο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

    Αυτό για τα sacks ισχύει.Εδώ και δυο χρόνια που έχω αλλάξει αμορτισέρ,έβαλα sacks του m-pack, τα πίσω ήδη είχαν καταργηθεί σαν κωδικός.Μόνο τα απλά.

  10. The Following User Says Thank You to isou For This Useful Post:

    BILL007 (04-01-21)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP