Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Kόστος service μετά από λήξη 5 έτης απόκτησης

  1. #1
    Εγγραφή
    18-10-20
    Μηνύματα
    1
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή Kόστος service μετά από λήξη 5 έτης απόκτησης

    Καλησπέρα σας, θα επιθυμούσα να ενημερωθώ καθώς λήγουν τον άλλο μήνα τα 5 χρόνια δωρεάν service που είχα μετά την απόκτηση του αυτοκινήτου μου που είναι μοντέλο F30 318i του 2015. Βασηκά με πήρε τηλέφωνο η BMW Mobile Care και με ρώτησαν αν θέλω να ανανεώσω για τα επόμενα 4 χρόνια την οδηκή βοήθεια. Το θέμα όμως είναι ότι για να σου παρέχουν την βοήθεια αν την χρειαστείς θα πρέπει η BMW να έχει γίνει συντήρηση, service κτλ. σε εξουσιοδοτούμενο επισκευαστή BMW. Τώρα για εμένα είναι το ερώτημα το πόσο γενικά κοστίζει ένα service στην BMW για να δω αν με βολεύει να ξανά κάνω ανανέωση. Γενικά θα επιθυμούσα να ενημερωθώ για τιμές λάδια, φίλτρα, εργατοώρα κτλ. η όπως πρέπει τώρα να κάνω αλλαγή υγρών φρένων. Έχω ακούσει ότι η BMW είναι πανάκριβη στο service π.χ. μια συνάδελφο στο X3 της είπαν ότι βγάινει 600Ε το οποίο της έκανε να πάει σε άλλο (όχι BMW). Ελπίζω να μπορείτε λίγο να μου πείτε από την εμπειρία σας. Οκ η BMW είναι κορυφή στην τεχνολογία της αλλά έχει υπερβολικές τιμές.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 19-10-20 στις 20:56

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.172
    Thanked
    14067
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mike01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας, θα επιθυμούσα να ενημερωθώ καθώς λήγουν τον άλλο μήνα τα 5 χρόνια δωρεάν service που είχα μετά την απόκτηση του αυτοκινήτου μου που είναι μοντέλο F30 318i του 2015. Βασηκά με πήρε τηλέφωνο η BMW Mobile Care και με ρώτησαν αν θέλω να ανανεώσω για τα επόμενα 4 χρόνια την οδηκή βοήθεια. Το θέμα όμως είναι ότι για να σου παρέχουν την βοήθεια αν την χρειαστείς θα πρέπει η BMW να έχει γίνει συντήρηση, service κτλ. σε εξουσιοδοτούμενο επισκευαστή BMW. Τώρα για εμένα είναι το ερώτημα το πόσο γενικά κοστίζει ένα service στην BMW για να δω αν με βολεύει να ξανά κάνω ανανέωση. Γενικά θα επιθυμούσα να ενημερωθώ για τιμές λάδια, φίλτρα, εργατοώρα κτλ. η όπως πρέπει τώρα να κάνω αλλαγή υγρών φρένων. Έχω ακούσει ότι η BMW είναι πανάκριβη στο service π.χ. μια συνάδελφο στο X3 της είπαν ότι βγάινει 600Ε το οποίο της έκανε να πάει σε άλλο (όχι BMW). Ελπίζω να μπορείτε λίγο να μου πείτε από την εμπειρία σας. Οκ η BMW είναι κορυφή στην τεχνολογία της αλλά έχει υπερβολικές τιμές.
    Καλησπέρα και καλωσήρθες στην παρέα μας
    Η BMW ειναι μια premium μάρκα (πολλοί το ξεχνάνε αυτό) και γι'αυτό χρεώνει τα ανάλογα στα service της, οπότε μη σου φαίνεται παράλογο το κοστολόγιο.
    Υπάρχουν πακέτα (με αναρτημένες τιμές) για Ιnspection 1 και Inspection 2 + κάποιες extra εργασίες απο τις επίσημες αντιπροσωπείες,τα οποία μπορείς να δεις εδώ

    https://www.bmw.gr/el/topics/offers-...e-service.html



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 19-10-20 στις 20:51



  3. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Georgebm (19-10-20)

  4. #3
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κατά πόσο ομως ισχύουν οι αναγραφόμενες τιμες?Εγω για απλή αλλαγή λαδιού σε e46 compact πλήρωσα 100EUR στην αντιπροσωπεία ενω γράφει 50ευρ αν δεν κάνω κάπου λάθος!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Georgebm : 19-10-20 στις 23:02

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP