Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 71

Θέμα: Τι καινούργιο προσθέσατε στη BMW σας μέρος 5ο''

  1. #51
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    960
    Thanked
    557
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οχι ρε, εργοστασιακη και τοσο λιγο...εκτος τις διαδρομες τι χρηση κανεις? εχεις εξοπλισμο περιεργο τιποτα? παιζεις ραδιο σβησμενος? εχεις οθονες μεσα στο εσωτερικο? προσπαθω να βγαλω ενα συμπερασμα,αν και οι ειχα ακουσει οτι οιexide με σφραγιδα bmw δεν βγηκαν σε ολους καλες..παντως οι μπαταριες το εχουν αυτο να σε αφηνουν ξαφνικα..μπορει και εμενα τωρα που εχει 51% να με αφησει ξαφνικα σε κανα μηνα..και κανω και ταξιδια..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 10-07-21 στις 21:07

  2. #52
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οχι δεν εχω κατι εξτρα..και το δυναμο επισκευαστηκε μαζι με τη μιζα προληπτικα πριν μερικους μηνες.

    Το αυτοκινητο μου οταν ειχα δει το bmw vin decoder πρεπει να εβγαινε με μεγαλυτερη μπαταρια...η 55αρα με 480Α εκκινισης που ειχα τωρα δεν ειναι μεγαλη σε καμια περιπτωση...στου πατερα μου το ε36 μ40 εχουν βαλει 60αρα με 540Α....οποτε κατα τη γνωμη μου ή ο σφακιανακης εκανε απατεωνια τοτε που την ειχα βαλει, καθως ηταν απο αλλαγη καινουριας μπαταριας με εγγυηση του προηγουμενου, που ειχε χαλασει λογω ακινησιας και εκαψε στοιχειο και απλα μου εβαλε μικροτερη για να γλυτωσει χρηματα, η εχουν βαλει λαθος μεγαλυτερη μπαταρια στου πατερα μου διοτι οι πιο οικονομικες αλλα και οι πιο πολλες του εμποριου ειναι 60αρες... ειδα και απο πανω τη banner που εβαλε ο φιλος ηλιας και κλεινει το καπακι, αλλα δε σκοπευω να δωσω 150ευρω...ηδη με ενα ψαξιμο στο σκρουτζ εχω δει εναν απο πειραια ο οποιος εχει πραγματικα ατελειωτη γκαμα απο μπαταριες και με βλεπω για bosch γυρω στα 55-60 ευρω. Οι varta exide και banner ειναι οι αμεσως επομενες με αυξουσα τιμη.

  3. #53
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η Ε36 απο το εργοστάσιο έχει 50άρα, μέχρι και την 1.8is, απο την 323 και μετά έχουν 65άρες! Θα το βρεις εδώ στην σελίδα 28!
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iliasb : 11-07-21 στις 14:52

  4. The Following 2 Users Say Thank You to iliasb For This Useful Post:

    BILL007 (12-07-21), Ptboul (13-07-21)

  5. #54
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολυ ωραιο και χρησιμο...σε ευχαριστουμε!
    Φανταζομαι με τα χρονια ψιλοξεχαστηκαν οι 50αρες και βαζουν ολοι 55 και 60

  6. #55
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    159
    Thanked
    194
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είμαι σε δίλημμα αν θα ανοίξω thread με το τι βάζω στο δικό μου ή απλά να ενημερώνω αυτό.
    Ας κάνω το απλό, εύκολο και γρήγορο εδώ και αργότερα βλέπουμε....

    Με το που αγοράστηκε:
    - Μεμβράνες (νόμιμες) MADICO, αν και μετά είδα ότι έχει πακέτο αντιηλιακών (Sun Protection) οπότε μου έμεινε μόνο το look
    - Thule Wing Edge μπάρες, καθότι έχουμε μπαγκαζιέρα και βάσεις ποδηλάτων, σε αναμονή πιθανού κοτσαδόρου
    - Πεταλιέρα M (δηλαδή δίνεις τόσα λεφτά για M-sport και η πεταλιέρα είναι extra ?!?!)
    - Αλλαγή όλου του εσωτερικού φωτισμού με LED και αλλαγή στα puddle lights με τα "BMW" LED
    - Διάφορα αυθεντικά ψιλοπραγματάκια όπως αρωματικά, key case, USB chargers κλπ

    Καθότι το αυτοκίνητο είναι φορτωμένο, το μοναδικό πραγματικά "μεγάλο" extra που θέλω θα είναι τα ηλεκτρικά καθίσματα και -αν τελικά πάω εκεί- ο αναδιπλούμενος κοτσαδόρος. Ήθελα και την πανοραμική, αλλά αυτή δεν μπαίνει τώρα Έγιναν και οι απαραίτητες ρυθμίσεις και αναβαθμίσεις στο iDrive, να δω αν και πότε θα αρχίσω να πειράζω και τα μηχανικά....

  7. The Following User Says Thank You to The Ace For This Useful Post:

    BILL007 (12-07-21)

  8. #56
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Ace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σε δίλημμα αν θα ανοίξω thread με το τι βάζω στο δικό μου ή απλά να ενημερώνω αυτό.
    Ας κάνω το απλό, εύκολο και γρήγορο εδώ και αργότερα βλέπουμε....

    Με το που αγοράστηκε:
    - Μεμβράνες (νόμιμες) MADICO, αν και μετά είδα ότι έχει πακέτο αντιηλιακών (Sun Protection) οπότε μου έμεινε μόνο το look
    - Thule Wing Edge μπάρες, καθότι έχουμε μπαγκαζιέρα και βάσεις ποδηλάτων, σε αναμονή πιθανού κοτσαδόρου
    - Πεταλιέρα M (δηλαδή δίνεις τόσα λεφτά για M-sport και η πεταλιέρα είναι extra ?!?!)
    - Αλλαγή όλου του εσωτερικού φωτισμού με LED και αλλαγή στα puddle lights με τα "BMW" LED
    - Διάφορα αυθεντικά ψιλοπραγματάκια όπως αρωματικά, key case, USB chargers κλπ

    Καθότι το αυτοκίνητο είναι φορτωμένο, το μοναδικό πραγματικά "μεγάλο" extra που θέλω θα είναι τα ηλεκτρικά καθίσματα και -αν τελικά πάω εκεί- ο αναδιπλούμενος κοτσαδόρος. Ήθελα και την πανοραμική, αλλά αυτή δεν μπαίνει τώρα Έγιναν και οι απαραίτητες ρυθμίσεις και αναβαθμίσεις στο iDrive, να δω αν και πότε θα αρχίσω να πειράζω και τα μηχανικά....
    Αν φορτωνεις συχνα ποδηλατα, βαλε τον αναδιπλουμενο κοτσαδόρο θα σωθεις!!!

  9. #57
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    IMG_1721.JPG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δική μου ''επιλογή'' ήταν με σειρά GEL, AGM, EFB! για τις διαφορές θα διαφωτιστήτε απο το διαδίκτυο, επειδή είναι πολλές! Αυτού του είδους μπαταρίες, έχουν μεγαλύτερο CCA (ρεύμα εκκίνησης), μεγαλύτερη αντοχή στις ακραίες θερμοκρασίες, και στα τραντάγματα, επίσης εκφορτίζονται πολύ πιο αργά! Το θέμα μπαταρία το έψαξα (μέχρι την Αυστρία με e-mail), και ξέροντας (απο το 75 που δούλευα μηχανικός), ότι η μπαταρία είναι η ''καρδιά'' του αυτοκινήτου! Αυτήν την επέλεξα, γιατί είμαι και λίγο μυστήριος, θέλοντας να κλείνει το κουτί, και να μην με τρώει το ότι κάτι ΔΕΝ είναι σωστό! Όσο για τις ''μαμά'' νομίζετε ότι η BMW κατασκευάζει μπαταρίες? Πρώτη τοποθέτηση λοιπόν της εταιρίας, εάν ρωτήσετε, είναι οι BANNER! τα παραπάνω χρήματα που κοστίζει, είναι για το μπλε άσπρο σηματάκι!!! και προσοχή στο χρόνο κατασκευής! οι δε καινούριοι να θυμούνται να ''δηλώσουν'' την μπαταρία στο αυτοκίνητο (εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα μιας και το αυτοκίνητό μου δεν έχει τέτοιον εγκέφαλο, όπως και το αφεντικό του )
    κι εμενα η X3 F25 μου , Banner φοραει απο το εργοστασιο, AGM 90Ah

  10. The Following User Says Thank You to trueno For This Useful Post:

    BILL007 (12-07-21)

  11. #58
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο iliasb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ε36 απο το εργοστάσιο έχει 50άρα, μέχρι και την 1.8is, απο την 323 και μετά έχουν 65άρες! Θα το βρεις εδώ στην σελίδα 28!
    Ωραίο έγγραφο! Δεν το είχα ξαναδεί τόσα χρόνια!



  12. #59
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ακολουθώντας τις συμβουλές του φίλου The Ace, ενεργοποίησα το Apple Car Play , αγοράζοντας το σχετικό software από το Ίντερνετ. Δουλειά 5 λεπτών.F824F273-7B79-44C0-B48F-4C387E0FF9C8.jpeg

  13. The Following 2 Users Say Thank You to trueno For This Useful Post:

    BILL007 (16-07-21), The Ace (13-07-21)

  14. #60
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τελικα εβαλα καινουρια μπαταρια bosch S5004 61Αh και 600Α με κοστος 58 ευρω...χαμηλη να κλεινει και το καπακι. Αριστη ποιοτητα και τιμη εκ πρωτης οψεως..μενει να δουμε ποσο θα κρατησει.

  15. The Following User Says Thank You to ///Maniac For This Useful Post:

    BILL007 (16-07-21)

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP