Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Cayman GT4

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή Cayman GT4

    Δεν ξερω να περιγραφω οπως ο Νικος, αλλα περιληπτικα να σας γραψω την εμπειρια μου

    Οδηγησα προσφατα ενα Cayman GT4 μοντελο 2020 που ανηκει σε καλό φιλο και συναθλητη στους αγωνες. Δεν το εκανα στη πιστα αλλα σε δημησιο δρομο και ημουν πολυ προσεκτικός.
    Αν και η εμφανιση ειναι υποκειμενικό θεμα, το αυτοκινητο στα ματια τα δικά μου ητνα πανεμορφο. Τοσο εξωτερικά, όσο και εσωτερικά.
    Ειναι αυτοκινητο που σου δειχνει κατ ευθεια οταν καθησεις στο καθησμα του οδηγού, οτι κατασκευαστικε εχοντας επικεντρο τον οδηγό και την οδηγική απολαυση.
    Χαμηλό, δείχνει πιο ελαφρύ απο το δικό που παρότι ειναι νομιζω στα ιδια κιλά , πολυ φιλικό και ουδετερο. Δεν βγαζει μουτρα, δεν υπερστρεφει, δεν εχει κλισεις, δεν ειναι νευρικό. Το αμαξι ειναι πολυ ευκολο και πολύ φιλικό. Τα φρενα, τα καλυτερα που εχω δοκιμασει.

    Η αληθεια ειναι ότι πριν το οδηγησω, δεν ηξερα πραγματικά τι αυτοκινητο οδηγουσα. Ουτε τι χρονους βγαζει σε πιστες, ουτε ποσα αλογα ειναι, τιποτα δεν γνωριζα.
    Η εκπληξή μου ηρθε όταν εμαθα οτι ειναι 400+ αλογα . Οσο το εκανα βολτα, πιστευα ότι οδηγω ενα αυτοκινητο 270 - 280 αλογα το πολύ. Ουτε τωρα που ξερω την ιπποδυναμη, δεν πιστευω ακομη οτι βγαζει αυτα τα αλογα.
    Ειναι ο τρόπος που βαζει τη δυναμη κατω ? Ειναι η χαμηλή ροπή ? Ειναι οι μακρυες σχεσεις στο κιβωτιο ? Δεν ξερω παιδια, ακομη και τωρα το CSL μου φαινετε οτι εχει 80 ίππους περισσότερους.

    Ομως αφου το εψαξα λιγο στο youtube, ειδα οτι το αυτοκινητο αυτό σε θεμα χρόνους κλπ ειναι killer. Ακομη ψάχνομαι να βρω μηπως δεν πατησα καποιο κουμπακι και δεν το ενιωθα τοσο γρηγορο. Ομως τα πατησα ολα

    Τεσπα, το αυτοκινητο ηταν ενα απο τα καλυτερα που εχω οδηγησει. Καταπληκτικό συνολο.
    M3 CSL

  2. The Following 7 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    alexk (27-09-20), BILL007 (24-09-20), isou (13-09-20), nik200 (14-09-20), nikos valvetronic (13-09-20), pilot (13-09-20), vagmag (16-09-20)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP