Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: vishnu 335i fine tuning

  1. #1
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή vishnu 335i fine tuning

    Το κυπριακό 335 αφού είχε ήδη επάνω την εξάτμιση και τα φίλτρα ήθελε και πρόγραμμα.
    Ο φίλος και ιδιοκτήτης του αποφάσισε να προχωρήσει στην αγορά του παράλληλου ecu της vishnu και αφου ηρθε απο Αμερική προγραμματισμένος έγινε η σχετικά εύκολη τοποθέτηση.
    Τα αποτελέσματα ήταν θεαματικά σε σύγκριση με πριν και το αμάξι είχε γίνει πολύ γρήγορο αφού δούλευε περίπου 15psi αλλά μετά τις 5500 στροφές η πίεση επεφτε στα 8-9psi. Όταν επικοινώνησα με τον αμερικανο μου είπε ότι έτσι στέλνουν το πρόγραμμα να δουλεύει και ότι το αμάξι δουλεύει μια χαρά.
    Ο φίλος δεν ήταν ικανοποιημένος από αυτό και η λύση σχετικά με το πρόγραμμα ήταν μόνο ο Στράτος.
    Σήμερα το πρωί ήρθε το παιδί στην Κύπρο για χάρη μου και αφιλοκερδός και τον ευχαριστώ πάρα πολύ γι αυτή την ενέργεια και μέσα σε μια ώρα αφού σύνδεσε το κομπιούτερ του το αμάξι έγινε τερατακι.
    Δεν ξέρω τι έκανε και τι άλλαζε την ώρα που μου έλεγε "πατα" και "ξαναπατα" αφού εγώ οδηγούσα και αυτός έπαιζε με το lap top αλλά το μπαρομετρο στο αμάξι έδειξε τελικα 1.3 οβερ και 1.1-1.2 σταθερό.
    Αυτή η ρύθμιση έχει μεταμορφώσει το αμάξι και δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα που έρχεται με τον vishnu.
    Τέλος, αντί να τον κεράσω, κέρασε αυτός το Μ3 μου σχεδόν μια κολώνα στο τετρακοσαρι απο σταση και έκανε τον ιδιοκτήτη να κανει τούμπες από την χαρά του.
    Στρατο είσαι καθηγητής τουλάχιστον σε ότι αφορά τον vishnu και σε ευχαριστώ.
    Κάτι ακόμη με ενοχλεί όταν κάθομαι και δεν μπορώ να ποστάρω άλλο...
    Τέλος

  2. The Following 7 Users Say Thank You to chief For This Useful Post:

    aristent (26-02-11), BILL007 (06-06-10), deepBLUE (06-06-10), NickE60 (26-02-11), Stathis (05-06-10), stratos (06-06-10), Thomelef (07-06-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αρχισαμε και τις ρυθμισεις στο εξωτερικο τωρα κυριε στρατο; αντε και εις ανωτερα....

  4. The Following User Says Thank You to yodas For This Useful Post:

    stratos (06-06-10)

  5. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μπραβο στο στρατο για τις γνωσεις και τη διαθεση του!

  6. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ηρεμια δεν ειχε αυτο το παιδι.
    Μπραβο στο αμαξι, μπραβο στον ιδιοκτητη για τις σωστε επιλογες και πανω απο ολα μπραβο στο Στρατο, οχι μονο για τη ρυθμιση αλλα και για για το χαρακτηρα του.
    Και εις ανοτερα στο φιλο σου chief



  7. The Following User Says Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    stratos (06-06-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πρεπει να του αρεσε του Στρατου αυτο το αμαξι πιο πολυ απ το δικο του. Καπου στην Λεμεσο θα κανει κοντρες τετοια ωρα.
    Για να χασει και πτηση στις 9:45 το βραδυ, δεν υπαρχει αλλη εξηγηση...

  9. The Following User Says Thank You to chief For This Useful Post:

    stratos (06-06-10)

  10. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος, αντί να τον κεράσω, κέρασε αυτός το Μ3 μου σχεδόν μια κολώνα στο τετρακοσαρι απο σταση και έκανε τον ιδιοκτήτη να κανει τούμπες από την χαρά του.
    ................................
    Κάτι ακόμη με ενοχλεί όταν κάθομαι και δεν μπορώ να ποστάρω άλλο...
    Τέλος
    Chris, θα πάρω εκδίκηση για σένα τη Τετάρτη που θα δω το Στράτο στη συνάντηση....


    .....ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα....

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Monsta For This Useful Post:

    chief (05-06-10), stratos (06-06-10)

  12. #7
    Εγγραφή
    21-01-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Μηνύματα
    7.711
    Thanked
    22530
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο στον Στράτο.
    Τον συγχάρηκα και στον Βόλο που πρωτογνωριστήκαμε, για τις γνώσεις του παρά το νεαρό της ηλικίας του, άσχετα με τις σπουδές του, όπως και για το πάθος που δείχνει να μαθαίνει νέα πράγματα, αλλά και το θάρρος του να πειραματίζεται.
    Ζήσε το σήμερα. Για το αύριο δεν ξέρεις.

  13. The Following User Says Thank You to gant For This Useful Post:

    stratos (06-06-10)

  14. #8
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μόλις επέστρεψα στο σπίτι του φίλου μου εδώ στην Λεμεσό και δεν έχω κουράγιο να γράψω τίποτα. Μια πολύ γεμάτη μέρα δυστηχώς έφτασε στο τέλος της. Αύριο με το καλό (και αν δεν ξαναχάσω το αεροπλάνο) θα έχετε λεπτομέρειες και βιντεάκια

    Καλημέρες σε όλους

  15. #9
    Εγγραφή
    01-02-10
    Μηνύματα
    161
    Thanked
    43
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μπραβο ρε στρατο που βοηθησες το παληκαρι.
    να ρωτησω κατι αλλο ο chief αναφερει για πιεση 1.3-1.1 δεν ειναι υπερβολικη πιεση για στοκ τουρμπο? εχετε δοκιμασει αν αποδιδει καλυτερα η χειροτερα?
    το μοτερ αντεχει δεν καταλαβαινει τιποτα αλλα το θεμα μας ειναι τα τουρμπο

  16. #10
    Εγγραφή
    04-01-10
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.122
    Thanked
    7408
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Dim, ο γιατρος δεν περνει χαμπαρι απο ζημίες. Εχει παθει ανοσια σε αυτα εδω και πολλα χρονια.
    Προσπαθουσε ο Στρατος να κοιταξει τις θεσεις των λαμδα απο κατω και αυτος τον ρωτουσε που να βρει τουρπο πιο μεγαλα πριν καν κοιταξει αν ειναι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα της ρυθμισης.
    Αυτα παθενεις οταν το προηγουμενο αμαξι ειναι ενα τσοφλι EVO 3 με 1100-1200 κιλα και 450 αλογα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP