Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Προβλημα κινητηρα BMW 316i

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    02-08-17
    Μηνύματα
    7
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή Προβλημα κινητηρα BMW 316i

    Καλησπερα σας εχω ενα bmw316 του 2000 με 250.000 χλμ συντηρημένο,το αμάξι εδώ και 6 χρόνια εχει και κίνηση με αέριο και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι το εξής.
    Όταν βάζω μπροστά οι στροφες του παιζουν και το καταλαβαίνει κανείς και απο την συμπεριφορά του κινητηρα ΄΄παιζει΄΄.΄Βαζοντας την πρωτη αισθανεσαι οτι το αμαξι ειναι μπουκωμενο και οτι θελει περισσοτερο γκαζι για να μην σβήσει και ανεβάζοντας στροφες και ταχυτητα το αμαξι δεν φεύγει ειναι σαν να κολλάει καπως.Επισης κατα την αύξηση των στροφών το στροφόμετρο παίζει με μικρες διακυμάνσεις, αυτό συνεχίζετε σε μεγάλο βαθμο μεχρι την τριτη ταχύτητα μετα ας πουμε ξεκολλάει αλλα και παλι εχεις την αίσθηση οτι καπου σφίγγεται. Το πηγα σε συνεργειο οχι εξουσιοδοτημενο και ο μηχανικός που του εχω οσο ειναι ανθρώπινο εμπιστοσύνη μου είπε οτι δεν βγάζει καμία ένδειξη βλάβης αλλά το πρόβλημα υπάρχει. Κατι που θέλω να επισημάνω οτι στο γυρισμό απο ταξίδι που ειχα τωρα και εγιναν ολα αυτα, στην εκκίνηση έπαθε ενα μπλακ αουτ έσβησε το ταμπλό έπεσαν οι στροφές .έσβησε ο κινητήρας και όταν το έβαλα παλι εμπρός έχει μείνει σταθερά ανοικτή η ένδειξη του αντισπιν. Τα προβλήματα αυτα τα έχει και με βενζίνη άλλα και με αέριο.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για πιθανές απόψεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xaris114 : 16-07-20 στις 19:49

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP