Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Αντλια βενζινης- Αντλια νερου

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    38
    Thanked
    15
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αντλια βενζινης- Αντλια νερου

    καλησπερα

    τον τελευταιο καιρο ο ασσος μου (116 Ε81) δυσκολευεται να παρει μπροστα ενω μιζαρει..Δεν το κανει συνεχεια.

    Μετα απο ερωτηση σε εξουσιοδοτημενο μου ειπαν πως πιθανο να ειναι η αντλια της βενζινης καθως και το φιλτρο καυσιμου.

    το αυτοκινητο εχει 130.000 χλμ και δεν θυμαμαι αν εχω αλλαξει στο παρελθον φιλτρο καυσίμου. Ολα τα σερβις εχουν γινει κανονικα

    Μετα απο ελεγχο στο διαγνωστικο εβγαλε και σφαλμα της αντλιας νερου. Προβλημα με τη θερμοκρασια δεν μου εχει βγάλει ποτέ ουτε μου εχει αναψει καποια σχετικη ενδειξη. Συμφωνα με το μαστορα εκει , το φιλτρο νερου πρεπει να αλλαγχει αμεσα καθως παιζει συμφωνα με τα λεγομενα του να παρω τη μηχανη στο χερι.

    Δεδομενου οτι το κοστος και των 3 αυτων παει πανω απο 1000 αρικο, ηθελα να ρωτησω

    α) εχει νοημα η αλλαγη αντλιας νερου δεδομενου οτι δεν εχει παρουσιαστει ουσιαστικο θεμα στο δρομο. Παιζει να ειναι απλα προβλημα επικοινωνιας καποιου αισθητηρα?

    β) Το προβλημα στην εκινηση καμια φορα υπαρχει περιπτωση να προερχεται και απο αλλους παραγοντες? Μηπως η αλλαγη αντλιας βενζινης δεν ειναι η σιγουρη λυση και μου το ξανακανει μετα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mosby : 18-06-20 στις 19:19

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP