Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Mini Cooper S N14-N18 technical issues

  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-20
    Περιοχή
    Διονυσος
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    27
    Rides
    2

    Προεπιλογή Mini Cooper S N14-N18 technical issues

    Καλησπερα στην παρεα,
    πριν συνεχισω θα ηθελα να συζητησω συγνωμη αν εχω κανει λαθος αναρτωντας αυτο το τοπικ, οπου παρακαλω να το διαγραψετε ή μεταφερετε.

    Θελω να αγορασω ενα R56 Ν14 ή Ν18
    και θα ειμαι υποχρεος αν με βοηθουσατε οσον αφορα καποιες τεχνικες λεπτομεριες/στοιχεια, τα οποια θα μου παρει αρκετο απο το (λιγοστο) ελευθερο μου χρονο για να τα βρω.

    Πριν συνεχισω (γιατι συχνα ακουω αυτη την ερωτηση ) οχι δεν εχω συνεργειο αυτοκινητων αλλα και να ειχα σιγουρα δεν ειναι του χαρακτηρα μου να "διαφημιζομαι".


    Αν καποιος γνωριζει λοιπον τα εξης παρακαλω:

    1- Τα αυτοματα σασμαν (κατασκευες 2009 και μετα) μεχρι ποσα κιλα ροπης μπορουν να διαχειρηστουν?
    Εχουν torgue limiter λειτουργια που επεμβαινει στον κινητηρα ? (πχ πιεση εισαγωγης ή % ανοιγματος throttle valve)

    2-Στις εκδοσεις που εχουν επιλογη "σπορ" λειτουργιας κινητηρα μετα την τοποθετηση προγραμματος εξακολουθει και λειτουργει?

    3-Συγκεκριμενα για Ν18 στοκ ecu οσο ανεβαινουν οι στροφες πεφτει η πιεση? ή διατηρειται σταθερη?
    πχ τα RC της αντιστοιχης εποχης διατηρουσαν την πιεση και αν θυμαμαι καλα μετα τις 5800 προσθετανε +0,1 μεχρι κοφτη, εδω εχουμε κατι αντιστοιχο?

    4-Οι διαμετρος στο DP λιγο πριν το "σπιραλ" (Ν18) ειναι 60 ή 63 χηλιοστα?
    Η υπολοιπη εξατμιση ειναι 54?
    Η αντιστοιχη εκδοση works τι διαμετρο εξατμισης εχει?

    5-Ειναι αληθεια οτι οταν αν τα "στριβεις" πολυ, μπορει να ραγισει το παπριζ απο τις στρβλωσεις? (λιγο μου ακουγεται... αν μου ειπαν σαχλαμαρες τοτε λεω το ηδιο και συγνωμη προκαταβολικα)

    6-Υπαρχει σιτε (ελληνικο κατα προτιμηση μιας και παντα θελω να συμβαλω οσο μπορω απο τη μερια μου στις εδω επιχειρησεις) με ανταλακτικα/κυριως για βελτιωσεις που εσεις να το χρησιμοποιειτε συχνα και να εισαστε ικανοποιημενοι?


    Και παλι συγνωμη για τις ερωτησεις
    σας ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-12-09
    Μηνύματα
    247
    Thanked
    105
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για το 2 ισχύει λειτουργεί κανονικά και μετά

  3. #3
    Εγγραφή
    28-05-20
    Περιοχή
    Διονυσος
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    27
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Καλο αυτο, thanks

    Αρα ψαχνουμε και για προγραμμα (αφου πρωτα βρουμε αμαξι φυσικα).

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP