Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: wrap η΄ βαψιμο?

  1. #11
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ποια η διαφορα του απο την μεμβρανη που ξερουμε,εκτος οτι εφαρμοζεται με σπρει(αποτι ειδα σε βιντεο με σπρει επαγγελματικο σαν χρωμα εφαρμοζεται0? εχει καποια μειονεκτηματα,πλεονεκτημα α σε σχεση με την μεμβρανη?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 18-05-20 στις 08:14

  2. #12
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θελω να βαλω μαζι και μια αποληξη στην εξατμιση αλλα να μην βγαλω την εργοστασιακη.βασικα θελω να χοντρυνει λιγο,ισως αν μπορει να γινει και αυτη μαυρη γυαλιστερη με καποιο τροπο.π.χ ειχα παει σε ενα καταστημα με αξεσουαρ για πλυσιμο τους το ειπα και ειχαν καποια κομματια αποληξεων μεταχεισρισμενα απο αλλους και δοκιμασαν να μου βαλουν πανω απο την αποληξη που εχω.δυστυχως ομως ενω εμπαινε στην αρχη μετα δεν χωρουσε ολη μεσα.μου ειπαν οτι μπορω να βρω...αλλα δεν ξερουν που..υπαρχει κατι τετοιο στην αγορα? μπορω να το κανει εξατμισας ,ενοοω να το κατασκευασει? τονιζω δεν ξελω να αφαιρεσω κομματι αποληξης και ξανα κολλημα,να το ντυσω με ενα κομματι ολη την αποληξη,να παχυνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 24-05-20 στις 14:18

  3. #13
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η μεμβράνη θέλει δουλίτσα για να στρώσει, αυτό που λέω εγώ ειναι σε υγρή μορφή. Όταν στεγνώσει γίνεται φιλμ. Πολύ εύκολο στην εφαρμογή και στην αφαίρεση.
    Για απόληξη ρίξε μια ματιά στο ebay, αλλιώς πας σε εξατμισα και σου φτιάχνει ότι θέλεις. Πρέπει να βαφτεί μαύρη δεν μπορείς να βάλεις μεμβράνη στην εξάτμιση

  4. #14
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μαι μαρκ ειδα πολλα βιντεο για το υλικο.θεσσαλονικη ομως δεν βλεπω να δουλευει καποιος να ρωτησω.και δεν ξερω αν εφαρμοζει και σε τετοια επιφανεια,που δεν ειναι λαμαρινα.δεν ειδα σε βιντεο ακομα κατι παρομοιο.για την εξατμιση δεν ειπα ποτε για μεμβρανη,το γνωριζω οτι δεν μπαινει τεοτιο υλικο σε ζεστο εκαρτημα.για καλλυμα ψαχνω περισοτερο να μπει πανω απο την τελικη εξατμιση.σε καποιο μαυρο ηδη βαμμενο η΄που θα βαφτει.να χοντρυνει λιγο αν καταλαβες.τωρα μαυρο ασημι θα δουμε.

  5. #15
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Περίμενε λίγο σε λίγο καιρό θα ξαναφέρουν plasti Dip Gloss black, οπότε τα περνάς τότε. Μην σε απασχολεί πιάνει παντού το υλικό...
    Εξάτμιση ρώτησες σε εξατμισα;
    Πόσα Χιλ διάμετρο θέλεις;

  6. #16
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον, βρηκα στην εταιρεια που θελω να βαλω αντιηλιακες μεμβρανες νεα προιοντα βαφης για :

    ελαστικα
    πλαστικα εσωτερικα-εξωτερικα
    εξατμιση,αυτο που ρωτησα σε αλλο τοπικ.

    η εταιρεια ειναι η FOLIATEC.την ειχα δει παλια εδω σε ενα καταστημα που εβαζε μεμβρανες και ξερω οτι ειναι καλη.τωρα πλεον δεν την δουλευουν αλλα εχει ενα αλλο καταστημα που φερνει παλι.ειναι ημονη εταιρεια που βγαζει λιγο μπλε-μαυρες αποχρωση μεμβρανες που ηθελα εγω.ομως μπαινοντας να δω για μεμβρανες ειδα και τα υπολοιπα προιοντα.

    https://www.foliatec.com/shop/

    και μερικα βιντεο:





    εχει και βαφη για ζαντες και για τον φιλο που ηθελε να βρει βαμμενα ελαστικα σε αλλο τοπικ,εχει βαφη και γιαυτα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 08-06-20 στις 15:15

  7. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    mark e92 (10-06-20)

  8. #17
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγώ ήδη έχω το αμάξι μεσα για wrraping σε αποχρωση nardo grey .
    Οπότε με την παραλαβή θα σας πω εντυπώσεις...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to BILLYS For This Useful Post:

    BILL007 (10-06-20), wheelman (11-06-20)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP