Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 58

Θέμα: Supercharger Z4 e85 3.0i

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.120
    Thanked
    12697
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στην παρεα!
    ... δε χρειαζομαι τιποτα παραπανω απο 350 αλογα ωστε να μη χρειαστει να ανοιχτει μοτερ και να μαι οσο το δυνατον πιο safe.
    ...
    Καλησπέρα, καλώς ήρθες σ'αυτή την "κολασμένη" παρέα !
    Απ'ότι βλέπω σ'εχει προσβάλει ο ιός... του supercharging
    Καλό είναι να ξέρεις οτι το αντίδοτο ακόμα δεν έχει βρεθεί οπότε, επειδή είμαι "παθών" δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω να μην το κάνεις.

    Ο κινητήρας Μ54Β30 είναι ένας εξαιρετικός κινητήρας απο κατασκευής του και σηκώνει και αναβάθμιση.
    Υποθέτω οτι τα περιφερειακά που γράφεις (δεν ξέρω αν έχει και πιο ελευθερους καταλύτες) τα βρήκες πάνω στο αμάξι απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη και το γράφω αυτό γιατί απο μόνα τους αυτά (αν είναι επώνυμα πχ. Supersprint) κοστίζουν όσο ένα καλό kompressot kit.
    Εχεις λποιπόν μια καλή βάση. Ψάξε και για ένα καλό kompressot kit και προχώρα.
    Αν επιλέξεις ESS twinscrew -το συνιστώ ανεπιφύλακτα- σε 2ο στάδιο θα έχεις 340-360 ίππους (ανάλογα με το τί περιφερειακά θα συνδυαστεί) με πλούσια ροπή σε ευρύτατο φάσμα στροφών, και θα το ευχαριστηθείς πολύ.
    Συμπληρωματικά βρές και βάλε ένα μλποκέ και μαζί και με ένα kit απο καλύτερα φρένα (ειδικά εμπρός) θα έχεις κάτι πολύ ολοκληρωμένο.

    Για τα ανωτέρω, μαζί με εργασία τοποθέτησης μην υπλογίζεις λιγότερο απο 7-8 Κ ευρώ.
    Δεν είναι λίγα, ξέρω, πίστεψέ με για να τα κάνω εγώ αυτά (και άλλα) με καινούργια εξαρτήματα (εκτός του μπλοκέ που πήρα όλο την πίσω άξονα απο Μ αλλά για Ζ3) πλήρωσα πολλά περισσότερα, αλλά αν δεν το έκανα δεν θα ησύχαζα. Σου το έγραψα πρίν, δεν έχει ίαση αυτή η αρρώστια...
    Μην με ρωτήσεις αν άξιζε, δεν έχει ουσία συζήτησης, ειδικά σε τέτοιους καιρούς.

    Μια τελευταία συμβουλή...
    Αν δεν αποφασίσεις να το κάνεις ολοκληρωμένο, μισές δουλειές μην κάνεις.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to VanVIC For This Useful Post:

    deepBLUE (05-04-20), Laggispower (05-04-20), nik200 (06-04-20), Panos 316T (18-04-20), TOMIS (07-04-20)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP