Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Z3 Επισκευή Κεντρικής κονσόλας

  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή Z3 Επισκευή Κεντρικής κονσόλας

    Καλήμερα στην παρέα.

    Αποφάσισα να επιδιορθώσω από γρατζουνιες και χτυπήματα την κεντρική πλαστική κονσόλα από εμπρός μέχρι πίσω (από καλοριφέρ μέχρι χειρόφρενο). Παρατήρησα ότι τα πλαστικά έχουν επίστρωση βαφής βινύλιου. Η ερώτηση μου είναι είναι στην z3 έτσι είναι η το είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης; Υπάρχει βαφή να τα ξύσω και να τα φρεσκάρω; Η μεμβράνη δεν κάνει καθώς υπάρχουν καμπύλες που δεν μπορεί να καλύψει.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    έτσι είναι , έχει μια ελαφρά επίστρωση ,τι σκέφτεσαι να κάνεις ???
    επειδή και εγώ την έφτιαξα καλό είναι να την βγάλεις (αρκετά δύσκολο ) και να σου την βάψει επαγγελματίας που θα κάνει και την σωστή προεργασία για να μην ξεφλουδίσει μετά από λίγο καιρό.
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    την έχω βγάλει ήδη αυτό είναι το εύκολο μου αρέσουν αυτά. Μπορώ να κάνω μια δοκιμή μόνος μου εάν υπάρχει κάτι σε σπρέι να περάσω ασταρι και μετά βινύλιο ακόμα και με πιστόλι έχω. Άμα δεν βγει καλό τότε να απευθυνθώ σε επαγγελματία. Εσύ που το έβαζες; Πόσο σου κόστισε;

  4. #4
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κανα 50ρικο και τα δυο κομμάτια της κονσόλας
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  5. #5
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    όλο μαζι από εμπρός έως πίσω περίπου κάνα 100αρικο υπολογίζω. Αν θέλεις στείλε μου Pm το μαγαζί που τα πήγες

  6. #6
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    794
    Thanked
    706
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μένω Βόλο ..............
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

  7. #7
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κατάλαβα δεν πειράζει ευχαριστώ πολύ . Σήμερα εξυσα τα πλαστικά με 200αρι και μετά με 1000αρι νερού τα εχω περάσει και ασταρι και περιμένω αύριο να μου έρθει το σπρέι του βινυλίου. Θα τα περάσω και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα

  8. #8
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...
    Η εξωτερική πλευρά της κονσόλας στο Ε90 μου ,και από τις δύο πλευρές εκεί που βρίσκεται χειρόφρενο,έχει μια κολλωδη υφή.
    Το έχω περάσει με βρεγμένο πανί στο πλυντήριο που το πάω, τίποτα....τα ίδια.
    Παίζει να είναι ίδια φάση όπως λέτε οι παραπανω;

  9. #9
    Εγγραφή
    23-02-11
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    2745
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILLYS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...
    Η εξωτερική πλευρά της κονσόλας στο Ε90 μου ,και από τις δύο πλευρές εκεί που βρίσκεται χειρόφρενο,έχει μια κολλωδη υφή.
    Το έχω περάσει με βρεγμένο πανί στο πλυντήριο που το πάω, τίποτα....τα ίδια.
    Παίζει να είναι ίδια φάση όπως λέτε οι παραπανω;
    Ναι ετσι είναι πρέπει να το βγάλεις απο το αυτοκίνητο και να το αφαιρέσεις όλο ... να ρωτήσω κάτι με Plasti dip έχει δοκιμάσει κανένας να τα περάσει ?

  10. #10
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εχει ενα στυλο με χρωμα που τα βαφει σαν καινουρια,απλα πρεπει να ταιριαξει το χρωμα.ειχε παλια για πνεβε αλλα τωρα κυκλοφορουν μερκ.εχει ομως στο μπει και γενικα χρωματα με στυλο.προσοχη ποιο θα διαλεξετε,σαν ποιοτητα εννοω.ξεκαθαριζω δεν ειναι για ολο το ταμπλω αλλα για μικρες επιφανειες οπως εκει στην κονσολα στο χειροφρενο που συνηθως υπαρχει θεμα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP