Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: Αμορτισέρ αλλαγή

  1. #11
    Εγγραφή
    24-02-20
    Μηνύματα
    14
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια ειναι δεν έχω ιδέα απλά επειδή γενικά δε τρέχω ιδιαίτερα δε μου φαινόταν ότι θέλανε αλλαγή απλά τα τελευταία δύο χρόνια παρά έγινε βάρκα!

  2. #12
    Εγγραφή
    25-07-12
    Μηνύματα
    361
    Thanked
    333
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Από περιέργεια, ο πατέρας σου ποια kayaba έβαλε;
    Ε36 M44Β19

  3. #13
    Εγγραφή
    24-02-20
    Μηνύματα
    14
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν ξερω παντως μαλλον τα απλα φανταζομαι εχει εαν ε36 σεδαν 1992 μοντελο 1800 κυβικα και που το οδηγησα παντως καμια σχεση με το δικο μου περνας απο ανωμαλιες του δρομου και δεν καταλαβαινεις πολλα πραγματα

  4. #14
    Εγγραφή
    24-02-20
    Μηνύματα
    14
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ο μαστορας μου ειπε οτι τα top mount δεν χρειαζοταν αλαγη αλλα υπαρχει περιπτωση αυτο το κοπανημα να οφειλεται σε αυτα γιατι δεν εχουν αλαχθει καμια φορα

  5. #15
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πριν 2 εβδομάδες άλλαξα κι εγώ αμορτισέρ στο vectra b του πατέρα μου μετά από 200.000 χλμ που είχε τα εργοστασιακά ακόμα... Βάλαμε τα sachs αυτά τα μαύρα που γράφτηκαν και πιο πάνω και αλλάχτηκαν και οι βάσεις αμορτισέρ μπροστά και τα ζαμφορακια... Μετά από 200.000 χλμ ήταν όλα κουρέλια!!! Τώρα πλέον το αυτοκίνητο "φυσάει" και πολύ σφιχτό, και διαβάζει σωστά, και δεν ενοχλεί ιδιαίτερα, όσο δεν μπορεί να ενοχλεί ένα αυτοκίνητο στους καροδρομους που έχουν οι συνοικίες... Εγώ είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος για τη συγκεκριμένη επιλογή!
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  6. #16
    Εγγραφή
    28-02-13
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    2.186
    Thanked
    5580
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σίγουρα είναι πιο σφιχτό μια και πριν δεν υπήρχε μπουκάλα στο αμάξι για να αντιδράσει, τα περνούσε όλα αέρα, για να φανταστείς τις παλιές μπουκάλες τις πατήσαμε μία με το χέρι και ακόμα πατημένες πρέπει να είναι εκεί στα σκουπίδια... Προφανώς και έγινε δηλαδή πιο σφιχτό από πριν όχι όμως ενοχλητικό
    ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΒΟΥΡΚΩΣΑΝΕ,

    ΟΤΑΝ BMW ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ...!!!

  7. #17
    Εγγραφή
    24-02-20
    Μηνύματα
    14
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κι εγώ πιστεύω πρέπει να αλλάξω τα to mount σίγουρα τα πίσω δεν μπορεί μετά από 300000 χλμ να μη θέλουν αλλαγή, απλά ο μάστορας δεν τα είδε κομμένα και απλά τα ξανά έβαλε τι να πω.

  8. #18
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα πίσω top mount έχουν πολύ μικρό κόστος. Και εγώ μετά τις 300 τα άλλαξα -κακώς- δεν ήταν κομμένα αλλά
    αν τα δεις δίπλα δίπλα με τα καινούργια θα καταλάβεις την ταλαιπωρία τους. Μιλάμε για ενα 20αρικο το ζευγάρι.
    Ηλία όταν είναι καινούργια όλα καλά είναι! Κάτσε να κάνουν μερικά χλμ και θα φανεί. Ο αδελφός μου είχε βάλει
    στο 36αρι sachs τα πιο απλά και μετά από λίγο καιρό μαλάκωσαν πολύ. Και ήταν 316 με 15αρες.

  9. #19
    Εγγραφή
    24-02-20
    Μηνύματα
    14
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα πίσω αμορτισέρ έχουν αυτούς τους κωδικούς πάνω 556882 και 814901556882 είναι τα σωστά αμορτισέρ για το αυτοκίνητο μου?

  10. #20
    Εγγραφή
    13-07-19
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    184
    Thanked
    87
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και εγώ χρειάζομαι αμορτισέρ, τι λέτε, αυτό το σετάκι (που δίνει η Γερμανική autodoc), θα βελτιώσει κάπως τα πράγματα, χωρίς να μου σπάσει την μέση? έχω Ε36 1.6......

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP