Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 52

Θέμα: CHAOS by panopoulos....

  1. #31
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συζήτηση επιπέδου με Σαριμπαλ





    Και το λινκ

    https://ibb.co/C8VJz9W


    Sent from my Xperia 1 using Tapatalk
    Οταν λεμε οτι ο τυπος ειναι νουμερο το εννοουμε....για λιγα views ακομα θα δειχνε και τον κ@λο του...ενας ακομα κακος νεοελληνας...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    compactM3 (15-03-20), Nikos! (15-03-20)

  3. #32
    Εγγραφή
    21-01-11
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    465
    Thanked
    332
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε 6 ωρες λοιπόν θα δουμε το πολυσυζητημενο αμαξι...

  4. The Following User Says Thank You to steliose36 For This Useful Post:

    BILL007 (01-11-21)

  5. #33
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    150
    Thanked
    176
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα concept cars στο GranTurismo είναι χιλιόμετρα πιο κοντά στην πραγματικότητα.....

  6. #34
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ο de lorean του 2020?

    εντάξει...από την αρχή δεν εξέφρασα ποτέ σχόλιο για αυτό που κάνουν οι άνθρωποι, παρόλο το κακό όνομα που έχουν αποκτήσει στα διάφορα φόρα του εξωτερικού πχ: https://www.lancerregister.com/threa...6/post-4811215 αλλά οκ λες, τα φόρα είναι φόρα και γενικότερα χώρος ξεκατινιάσματος, όπου ακόμα και ένας τσομπάνος θα προσπαθήσει να υποβαθμίσει τον μεγαλύτερο επιστήμονα μέσα από 2-3 ανορθόγραφες αράδες.

    ομολογώ πως μετά το χθεσινό, πέρασα και εγώ στην πλευρά που πλέον αμφισβητεί την όλη φάση και μάλιστα, θεωρώ, πως είναι πολύ too much of a fail το γεγονός πως για επίσημη παρουσίαση αυτοκινήτου που περίμενε όλος ο αυτοκινητόκοσμος, να παρουσιαστεί τελικά η ιστοσελίδα της εταιρείας με περιεχόμενο κάποια render.

    δεν ξέρω, μου φαίνονται πλέον too much και αστεία όλα αυτά...προσωπικά θεωρούσα πως χθες θα ξεκαθάριζαν κάποια πράγματα και όντως έτσι έγινε. οι τύποι κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για να επαληθεύσουν όλους αυτούς που τους κατηγορούν πως πουλάνε παραμύθια. αυτό που με ξενερώνει αφάνταστα από την αρχή, είναι το γεγονός ότι υπάρχουν άνθρωποι που μιλάνε για παγκόσμια αγορά και την ίδια στιγμή διαχωρίζουν τον εαυτό τους από αυτήν με όλες αυτές τις εύφημες μνείες περί των Ελλήνων και του made in hellas και ένας Έλληνας = 1000 ξένοι και όλες αυτές τις @@ες τέλος πάντων. δεν δείχνουν σοβαρότητα τέλος πάντων. ίσα ίσα, όλα αυτά υποδηλώνουν κόμπλεξ κατωτερότητας.

    λυπάμαι, αλλά από χθες είναι και για μένα s down η φάση. ελπίζω απλώς να παίζουν κρυφτό μέχρι εσχάτων και κάποια στιγμή, εκεί που μέχρι και ο τελευταίος υπέρμαχος τους πιστέψει πως είναι μούφα η όλη φάση, να βγούνε με to πραγματικό αυτοκίνητο και να δείξουν σε όλους το middle finger.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thomelef : 02-11-21 στις 11:48
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    alexk (07-11-21), BILL007 (02-11-21), nik200 (04-11-21)

  8. #35
    Εγγραφή
    27-04-16
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    150
    Thanked
    176
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ δεν έχω εκφράσει ποτέ άποψη για το συγκεκριμένο "αυτοκίνητο", ούτε τον ίδιο ξέρω, ούτε τον δημοσιογράφο που τον "προμοτάρει" ξέρω ή έχω ασχοληθεί. Αλλά πέρα από κάποια χοντρά πράγματα που βγάζουν μάτι ("μεταβλητής μάζας" !?!?!? ) και τα πολύ περίεργα specs (από αποδόσεις και επιδόσεις, μέχρι την κοστολόγηση), το γεγονός ότι στην "επίσημη παρουσίαση" έβγαλε μερικά renders καθιστούν την όλη προσπάθεια αστεία. Παρουσίαση είναι αυτή που έκανε ο Κορρές, για να μιλήσουμε για Έλληνα που κατασκεύασε πραγματικό αυτοκίνητο, όλη αυτή η ιστορία με το συγκεκριμένο "όχημα" είναι περίεργη -για να το πω κομψά.

    Αν βέβαια το πιάσουμε και επί πραγματικών δεδομένων (υλικά, κατασκευή, αποδόσεις, επιδόσεις, ανθρώπινο δυναμικό, γραμμή παραγωγής, διαδικασίες κλπ), το πράγμα όχι απλά μπάζει από παντού, φαίνεται σαν vapormobile (κατά το παλιό vaporware, όσοι ασχολείστε με ΙΤ)....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Ace : 02-11-21 στις 12:02

  9. The Following 2 Users Say Thank You to The Ace For This Useful Post:

    BILL007 (02-11-21), Kostas Maras (02-11-21)

  10. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.117
    Thanked
    23216
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ολα τα λεφτα ειναι ο τυπος.
    Με πηρε τηλεφωνο φιλος απο τον Τσακιρη με τα πατατακια και μου ειπε οτι κλεισανε μαζι του παραγγελια.
    Επειδη θελει να ειναι 100% Ελληνικο το αμαξι, τα chip για οθονη, ecu, και σαζμαν θα ειναι by Tsakiris.
    Αυτο που ελεγχει την αναρτηση θα ειναι με ριγανη.

    Αμφισβητω καθε λεξη που ειπε στη συνεντευξη και εχω στειλει mail σε McLaren, Red Bull, Top Gear και Κυβερνηση, οπου ρωταω αν τον ξερουν και αν γνωριζουν πως τους αναφερει σαν σπονσορες και συνεργατες.

    Ενας απο τους παραληπτες, (δεν λεω ποιος) μου ζητησε περισσοτερα στοιχεια και με ευχαριστησε για το heads up.
    Οποτε… μπορουμε να καταλαβουμε ποση σχεση εχει μαζι του.

  11. The Following 4 Users Say Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    alexk (07-11-21), BILL007 (03-11-21), Kostas_1 (10-11-21), pilot (03-11-21)

  12. #37
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα chip για οθονη, ecu, και σαζμαν θα ειναι by Tsakiris.
    Αυτο που ελεγχει την αναρτηση θα ειναι με ριγανη.



  13. #38
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    παιδια το θεμα εχει ξεφυγει....

    ο τυπος οχι απλα μας ξεφτυλιζει παγκοσμια...
    αλλα κοιταχτε που υπαρχουν και ανθρωποι που οχι απλα στηριζουν, ειναι και πορωμενοι πλεον...
    μιλαμε για την απεραντη βλακεια του κοσμου..

    και γιατι γινονται ολα??για το ρημαδι το χρημα...λεγεται οτι ηδη εχει παρει επιδοτηση..και θα παρει και αλλη..

  14. #39
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αφου ολοι εχουν απο μια.... Ας πω και γω τη γνωμη μου.

    Εχω μιλησει προσωπικα μερικες φορες με τον Π. Εχω μικρη εμπειρια οντας μηχανικος μας σε παλιο οχημα
    και εχω δει πως δουλευει αλλα το κυριοτερο εχω δει το πελατολογιο του...
    Ξεκαθαρα λοιπον ειναι ενας μηχανικος που στοχευε και συνεχιζει και στοχευει σε μεγαλα πορτοφολια,
    ακριβα προτζεκτ ατομων που ποτε δε φαινονται να εχουν αναγκη να ξοδεψουν 5ψηφια ποσα
    αρκετες φορες φτιαχνοντας/βελτιωνοντας/επανακαταστκευαζοντας αμαξια 6 κ 7 ψηφιων....

    Αφου λοιπον τελειωσαμε με τα παραπανω.
    Κρινω πολυ ευκολο να καταφερε να πηρε καποιο παχουλο fund (και μου παει και καπου το μυαλο)
    απο μια ομαδα εκλεκτων "φιλων" για να ξεκινησει κατι...

    Στο τι ειναι αληθινο τωρα και τι οχι.
    Το αν θα εμφανιστει τελικα αμαξι/αμαξια (3στον αριθμο βαση δηλωσεων)
    και ποσο μαλλον αν αυτο/αυτα θα ειναι εστω κοντα στα χαρακτηριστηκα και επιδωσεις που δηλωνει, δε το ξερω...

    Οντας μερικα χρονια στη 3d printing κοινοτητα και γνωριζοντας 5 πραγματα θα πω πως
    εργαλεια, μηχανηματα και εκτυπωμενα τελικα προιοντα που ειδα και απο κοντα ειναι περα για περα αληθινα.
    Εδω να πουμε πως ενα αρκετα καλο μηχανημα εκτυπωσης ριτηνης κοστιζει μερικες χιλιαδες ευρω.
    Ο ιδιος εκτυπωτης που θα βγαλει τιτανιο, ατσαλι, κεραμικα σε διαστασεις κοντα στο κυβικο (1χ1χ1) κοστιζει οσο 3-4 σπιτια.
    Τετοια λοιπον (οχι 1) τα εχει ηδη στη κατοχη του.

    Προσωπικα λοιπον τι πιστευω?
    Πιστευω οτι σιγουρα καποιοι τον ταισαν αρκετα για να εξοπλιστει με τρομερα μηχανηματα, εργαλεια, εκτυπωτες.
    Αμαξι/α μακαρι να βγαλει, δε με νοιαζει κιολας.
    Αυτο που πιστευω ειναι οτι σιγουρα περαν ολων μετα απο ολο αυτο το hype,
    θα καταληξει να μπορει να βγαζει και να εμπορευεται custom ανταλακτικα σε ολο το πελατολογιο του
    ανεβαζοντας αρκετα το ψωμακι που βαζει σπιτι του.



  15. The Following 5 Users Say Thank You to Χρίστος For This Useful Post:

    BILL007 (04-11-21), Dimimav (12-11-21), isou (04-11-21), nik200 (04-11-21), Thomelef (11-11-21)

  16. #40
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά όσο ασχολούμαστε με δαυτον.......του δίνουμε αξία!!!!!!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP