Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 52

Θέμα: CHAOS by panopoulos....

  1. #1
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή CHAOS by panopoulos....

    Τις μερες που μας περασε ο βελτιωτης του ταχυτερου evo στον κοσμο παρουσιασε εν μερει και το δικο του δημιουργημα...τσεκαρετε



    Λοιπον πως να το ξεκινησω???Θα κλεψω τα λογια του μεγαλου jeremy (clarcson) που καποτε ειπε κατι πολυ ωραιο....ειπε οτι γιατι καποιος να παει να παρει ενα αμαξι περιορισμενης παραγωγης με αμφιβολη αξιοπιστια χωρις κανενα heritage και brandname και να δωσει ταυτοχρονα και καποια εκατομμυρια...ακομα και να δουλεψει αυτο το πραγμα σιγουρα δε θα ειναι καλυτερο απο το establisment βλεπε ferrari lamborgini mclaren κτλ κτλ...
    να υπενθυμισω οτι οι μονοι που καταφεραν κατι τετοιο ειναι ο τρελλος αργεντινος pagani με εμπειρια στο carbon γυρω στα 30+ χρονια απο τοτε που δουλευε μεσα στην lamborgini και συνεχεια του το απερριπτε αυτο το υλικο...και ο μεγιστανας koennisegg που απλα δεν θελουμε να ξερουμε ποσα εχει δαπανησει...ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ...δεν καταφερε να φτασει κοντα......και παμε λοιπον και στο θεμα μας....

    ΝΑΙ ο κοντρακιας κυριος πανοπουλος, που καταφερε και δεν ανατιναξε μια δυο φορες το μοτερ του evo του σε 8 seconds....θελει να φτιαξει και μοτερ απο λευκο χαρτι, και αεροδυναμικη hypercar-παντα σε εξομοιωση- και να χρησιμοποιησει υλικα που κανεις δεν εχει δουλεψει μεχρι σημερα (πλην της ΝASA!!!!)....ειμαστε σοβαροι??????τα λογια του ειναι παρα πολυ χοντρα και ουσιαστικα δειχνει να μη σεβεται κανεναν που να υπενθυμισω κανουν αυτη τη δουλεια εδω και 100 χρονια πχ..ferrari, ολοκληρη vag δεν τολμησε πανω απο 1500 αλογα με το chiron μετα απο χρονια δοκιμων, τετρακινηση w16 μοτερ και 12 ψυγεια....α και εναν πακτωλο χρηματων...και ο δικος μας ο λεβεντης με μια ομαδα 9 ατομων θα το περασει σαν σταματημενο....συγνωμη αλλα ολα αυτα εμενα μ ακουγονται γελοια...

    Ανοιξα το θεμα για να ακουσω αποψεις...εμενα η ταπεινη και προσωπικη μ αποψη φαινεται απανω...τι πιστευετε εσεις?

  2. The Following 4 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    A8hnaios (06-03-20), Kostas Maras (06-03-20), nikos valvetronic (08-03-20), Nikos! (07-03-20)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    πες τα ρε νικ γιατί έχει καταντήσει αηδία το θέμα.
    βιντεάκια περισσότερο εθνικής ανάτασης/υπερηφάνειας myass παρά με σοβαρό τεχνικό υπόβαθρο.
    ένας κοντράκιας βελτιωτής evo ξαφνικά γίνεται κατασκευαστής υπεραυτοκινήτου, λες και είναι ζήτημα απλώς επιθυμίας να το κάνεις.
    αλλά ας αφήσουμε το υπεραυτοκίνητο και ας πάμε στις μπιέλες από ανθρακόνημα. ένα πραγματικό τεστ αναρτήθηκε ποτέ; κάποιο τεστ από ανεξάρτητο φορέα; ένα μοτέρ δούλεψε με αυτές τις μπιέλες;
    γιατί αν είναι τόσο απλό, να εκτυπώσω κι εγώ μερικές...ας μη δουλέψουν ποτέ, έτσι για το εφέ στο διαδίκτυο.

  4. The Following User Says Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    nik200 (09-03-20)

  5. #3
    Εγγραφή
    14-11-10
    Περιοχή
    πατρα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    164
    Thanked
    237
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ φίλοι μου δεν έχω την επάρκεια των γνώσεων να κρίνω αν πουλάει φούμαρα η όχι , το μόνο που δεν μου άρεσε είναι το ισοπεδωτικό - απαξιωτικό ύφος για τους υφιστάμενους κατασκευαστές του στυλ , οι άλλοι κοροϊδεύουν εγώ κατέχω την απόλυτη αλήθεια από την άλλη βέβαια ο κόσμος πάει μπροστά με τους " τρελούς " ένας στους χίλιους ίσως , αλλά άλλο ένας άλλο μηδέν μεγάλη διαφορά.
    δεν ξέρω ίδωμεν ..........

  6. The Following 2 Users Say Thank You to ORPHEUS For This Useful Post:

    nik200 (06-03-20), Vassilis ///M (07-03-20)

  7. #4
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θυμάμαι πριν 15 χρόνια έναν φίλο που είχε κάνει rebuild ένα 200sx στην Extreme και έσπασε στο στρώσιμο μπροστά μου. Φυσικά δεν αναγνώριζαν το λάθος τους και προσπαθούσαν να το ρίξουν στο κακό στρώσιμο. Μάλιστα στην πιάτσα είχαν το παρατσούκλι Extreme Boomers.

    Όπως πολλοί στην Ελλάδα, έμαθαν και τα παιδιά πάνω σε πελάτες και φαίνεται ότι έχουν μαζέψει αρκετό χρήμα ώστε να επενδύουν σε μηχανήματα, τεχνολογίες κτλπ κτλπ.
    Ότι καλό γίνεται στην Ελλάδα πρέπει να το αναγνωρίζουμε, απλά να μην ξεχνάμε από που ξεκίνησε ο καθένας.

  8. The Following User Says Thank You to Harisp For This Useful Post:

    nik200 (06-03-20)

  9. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    υπήρχε αρκετό χρήμα εξ αρχής, από το μπαμπά. δεν το κατηγορώ φυσικά, μακάρι να είχαν όλοι οι μπαμπάδες να σπρώξουν χρήμα για τα παιδιά τους.
    προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με την πρόοδο και την εξέλιξη, όταν αποδεικνύεται όμως και δεν εξαντλείται στο youtube με συνεντεύξεις παρωδία.
    όταν επιθυμείς να φτάσεις σε υψηλό επίπεδο χρειάζεται και λίγη σοβαρότητα με πολλή επιστήμη μέσα.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    nik200 (06-03-20), nikos valvetronic (08-03-20)

  11. #6
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ας δούμε το ρεαλιστικό κομμάτι.

    Βλέπουμε ένα βίντεο. Στην ουσία τι είδαμε; Μια ωραία διαφήμιση βασισμένη σε προβλέψεις και προσδοκίες. Σωστά;

    Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι είναι μια στημένη παρουσίαση με διακαή πόθο να ενδιαφερθεί κάνα Venture Capital ;

  12. The Following 3 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    A8hnaios (07-03-20), compactM3 (06-03-20), nik200 (06-03-20)

  13. #7
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο friendgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας δούμε το ρεαλιστικό κομμάτι.

    Βλέπουμε ένα βίντεο. Στην ουσία τι είδαμε; Μια ωραία διαφήμιση βασισμένη σε προβλέψεις και προσδοκίες. Σωστά;

    Εμένα γιατί μου φαίνεται ότι είναι μια στημένη παρουσίαση με διακαή πόθο να ενδιαφερθεί κάνα Venture Capital ;
    οπως το πες....

  14. #8
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είδα κι εγω την διαφήμιση και εχω να πω οτι το υφάκι, το στυλακι είναι τουλάχιστον απαράδεκτο και αν ξεκινάς έτσι, το σίγουρο είναι οτι δεν πας μπροστά. Extreme πέρασα κι εγω κάποτε απο εκεί κι απλά προσπέρασα.....ευτυχώς.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas Maras For This Useful Post:

    nik200 (07-03-20), stefm5 (06-03-20)

  16. #9
    Εγγραφή
    19-11-12
    Μηνύματα
    2.007
    Thanked
    2274
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο , αλλά όντως βγάζει ένα στυλ : θα γ@@@ τους πάντες και τα πάντα.

    Σαν να βγει ένας ΙΔΙΩΤΗΣ αρχιτέκτονας εδώ και να πει σιγά το χρέπι το Burj Khalifa στο Dubai.
    Θα φτιάξω ψηλότερο στην ελλάδα....

    Με τέτοιο attitude δύο είναι οι περιπτώσεις. Ή αποκτάς τρελό respect παγκοσμίως από day one ή καταλήγεις Σώρρας ......χαχαχαχα

  17. The Following 3 Users Say Thank You to friendgr For This Useful Post:

    A8hnaios (07-03-20), nik200 (07-03-20), ORPHEUS (07-03-20)

  18. #10
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    * προσεξτε ομως....

    Αν πατε στα σχολια απο κατω απο το video στο youtube θα περιμενατε να τον εχουν παρει με τις πετρες....αμ δε...ενα πολυ μεγαλο ποσοστο δειχνει τουλαχιστον ενθουσιασμένο...

    Μια τετοια απηχηση...σιγουρα θα φερει και σπονσορες, ειτε απο ελλαδα ειτε απο εξω, και μη το ειδατε τον παναη μετα...θα τσεπωσει το χρημα και αντε γεια...

    Υγ...στο κατω κατω...πως απεκτησε mclaren ο συγκεκριμένος??φημες λενε οτι διαφοροι απο το abu Dhabi...πληρωσαν αδρα για να κανουν κοντρες με τους φιλους τους...και να τους περνανε!!!!

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP