Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: Αγορά Z4 3.0 i ή si smg?

  1. #21
    Εγγραφή
    12-02-20
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προφανώς για manual ψάχνω. Δεν είχα και ποτέ κάτι διαφορετικό...Άλλα δεν είναι ότι έχω και πολλές επιλογές. Αν βρεθεί κάτι καλό και σε αυτόματο θα το σκεφτώ σοβαρά..

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα κι από μενα.

    Μια και έχουν περασει από τα χέρια μου (λιγοτερα κυβικά βέβαια, αλλά ως αυτοκίνητο το ιδιο) 4 cabrio (Z4 1st generation, Boxster, SLK και το Ζ4 μοντελο 2010) θα έλεγα ότι το καλύτερο σαν σύνολο είναι το τελευταίο ειδικά με κινητήρα Ν52.

    Υπάρχει τεράστια διαφορα σαν αυτοκίνητο ειδικά από το Ζ4 το πρωτο. Εκτός αν σου αρέσει το original roadster style που το παλιο Ζ4 είναι πιο primitive και πιο original.

    Περιττο να πω ότι πρεπει να εχεις κλειστό παρκινγκ ειδικα για αυτοκίνητο με μαλακη οροφή

  3. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    pkara (28-02-20)

  4. #23
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην κατηγορια αυτη που κοιτας φιλε, ο βασιλιας αντικειμενικα παντα και οχι σαν bmwdakias βαμμενος ειναι τα cayman-boxster και φυσικα παντα σε μορφη s...εγω πριν κανω το οτιδηποτε θα πηγαινα να οδηγησω ενα...
    Πού θα πήγαινες να πάω κι εγώ;
    E30 318i

  5. #24
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pkara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχα my first instinct ήταν και εμένα η boxster s αλλά τα ετήσια κόστη είναι τουλάχιστον 30% πάνω. Σαν αρχική αγορά παίζει να έχουν παρόμοια στα μοντέλα του 2004 πχ, αλλά νομίζω ότι θα είμαι υπέρ καλυμμένος με την απόδοση της Ζ4. Και σαν design εσωτερικό/ εξωτερικό μου αρέσει πολύ περισσότερο το Ζ4, το οποίο δεν είναι πολύ σοβαρός λόγος αλλά σε συνδυασμό με το 30% "οικονομια" με κερδίζει το Ζ4...Και ειλικρινά δεν νομίζω οτι στα χέρια μου θα έχουν κάποια μεγάλη διαφορά (newbie σε τέτοια κατηγορία).
    Δεν επείγομαι να βρω τώρα αμάξι για αυτό έχω και την διάθεση να περιμένω να βρεθεί κάτι καλό σε λογική τιμή.
    Ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι ένα αμάξι μπορεί να είναι σε άριστη κατάσταση μηχανικά/ σαλονι/ εξωτερικά και ας έχει 13 χρόνια και 145χιλ χλμ. Έχω ενα τέτοιο (Clio RS 2.0L 197hp το οποίο είναι προς πώληση προφανώς)
    Φιλε μου καλως ηρθες,δεν ξερω αν ειναι σωστη κινηση να δωσεις το πανεμορφο Clio RS σου για να παρεις το πρωτης γενιας Ζ4.Ειδικα αν ψαξεις να βρεις και στην κατασταση του δικου σου θα δυσκολευτεις και αν βρεις θα το πληρωσεις ακριβουτσικα.Πραγματικα δεν ξερω αν θα το εκανα αυτο το βημα,πιθανα σε Porsche θα πηγαινα.Η πρωτη γενιας Ζ4 ειναι πανεμορφη,ειχα για λιγο διαστημα μια 2.5αρα αλλα δεν ξερω αν θα το εκανα αυτο το βημα.Οδηγησε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενα πριν δωσεις τα λεφτα σου και αποχωριστεις το RS.
    insane in the ///Midbrain

  6. The Following 2 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    nik200 (29-02-20), pkara (28-02-20)

  7. #25
    Εγγραφή
    12-02-20
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου καλως ηρθες,δεν ξερω αν ειναι σωστη κινηση να δωσεις το πανεμορφο Clio RS σου για να παρεις το πρωτης γενιας Ζ4.Ειδικα αν ψαξεις να βρεις και στην κατασταση του δικου σου θα δυσκολευτεις και αν βρεις θα το πληρωσεις ακριβουτσικα.Πραγματικα δεν ξερω αν θα το εκανα αυτο το βημα,πιθανα σε Porsche θα πηγαινα.Η πρωτη γενιας Ζ4 ειναι πανεμορφη,ειχα για λιγο διαστημα μια 2.5αρα αλλα δεν ξερω αν θα το εκανα αυτο το βημα.Οδηγησε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενα πριν δωσεις τα λεφτα σου και αποχωριστεις το RS.
    Thanks Kostas_1! Προφανώς αν μπορούσα οικονομικά θα πήγαινα σε Ζ4 2009+. Είναι και πανέμορφο και προφανώς καλύτερο από το 1st gen..

    Με προβλημάτισε ο φίλος m_power_lunatic.. Γιατί λες πρέπει να το οδηγήσω ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρώτα? Έχω κάνει βόλτα (συνοδηγός) με 2 αλλά προφανώς δεν κατάλαβα και πολλά...
    Για Boxster s έχω την δυνατότητα να την "δω" καλύτερα, έχει φίλος. Το Clio η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να το αποχωριστώ, είναι απίστευτο αυτοκίνητο από όλες τις απόψεις αλλά μου ήρθε η επιθυμία να πάω σε roaster και πιο sport(?) αυτοκίνητο (προφανώς από όταν πήγα βόλτα με το Boxster hahah). Γενικά έχω σκεφτεί για Boxster s 2004 αλλά σαν πιο "οικονομικό πείραμα" και πιο "λογική" επιλογή διάλεξα να ψάξω για Ζ4 3.0

  8. #26
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εχει δικιο ο lunatic. Το clio που εχεις οδηγικα ειναι καλυτερο. Το Ζ4 εχει τη χαρη του roadster αλλα ως εκει.

    Το boxster παλι εχει άλλα θεματα. (υψηλη καταναλωση, ακριβοτερη συντηρηση και αυτο το θεμα με το IMS...)

  9. #27
    Εγγραφή
    12-02-20
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εντάξει το IMS problem ήταν αρκετά περιορισμένο σε Καναδά νομίζω, και γενικά ήθελε κρύες χώρες + όχι καλό ζέσταμα + ατυχία για να σου βγει από οτι έχω διαβάσει.
    Αλλά ναι, σε όλα είναι πιο ακριβή απο Ζ4...
    Σήμα, ασφάλεια, κατανάλωση, σέρβις είσαι τουλάχιστον 30% πάνω... Και για αυτό την "απέρριψα".

    Με έχει προβληματίσει αυτό που λέτε ότι οδηγικά η Ζ4 δεν είναι "καλή"..

  10. #28
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pkara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει το IMS problem ήταν αρκετά περιορισμένο σε Καναδά νομίζω, και γενικά ήθελε κρύες χώρες + όχι καλό ζέσταμα + ατυχία για να σου βγει από οτι έχω διαβάσει.
    Αλλά ναι, σε όλα είναι πιο ακριβή απο Ζ4...
    Σήμα, ασφάλεια, κατανάλωση, σέρβις είσαι τουλάχιστον 30% πάνω... Και για αυτό την "απέρριψα".

    Με έχει προβληματίσει αυτό που λέτε ότι οδηγικά η Ζ4 δεν είναι "καλή"..
    Το IMS ειναι θέμα παντού (αν ενδιαφέρεται καποιος εχω τη λιστα με τα "προβληματικά" VINs.

    Δεν είναι ότι δεν ειναι καλή η Ζ4 οδηγικά. Μια χαρα είναι - Απλώς είναι για άλλη χρήση. Και ένας που εχει συνηθίσει οδηγημα μάχης RS δεν ξέρω κατά πόσο θα "ενθουσιαστεί" με οδήγημα "παρέλαση"

  11. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    pkara (04-03-20)

  12. #29
    Εγγραφή
    12-02-20
    Μηνύματα
    12
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το IMS ειναι θέμα παντού (αν ενδιαφέρεται καποιος εχω τη λιστα με τα "προβληματικά" VINs.

    Δεν είναι ότι δεν ειναι καλή η Ζ4 οδηγικά. Μια χαρα είναι - Απλώς είναι για άλλη χρήση. Και ένας που εχει συνηθίσει οδηγημα μάχης RS δεν ξέρω κατά πόσο θα "ενθουσιαστεί" με οδήγημα "παρέλαση"
    Πιο πολύ με τρομάζει το οδήγημα "παρέλαση" παρά το IMS...

  13. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπαρχει κ Ζ4Μ....

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP