Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Αλλαγη σετ τακακια-δισκοφρενα

  1. #1
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αλλαγη σετ τακακια-δισκοφρενα

    Καλησπερα και καλη χρονια με υγεια σε ολους σας!!

    Οπως αναφερω και στον τιτλο, ηρθε η ωρα να αλλαξω τακακια και δισκοφρενα στον μπροστινο αξονα(τα πισω ειναι αλλαγμενα πριν 1 χρονο).

    Παρ'οτι ειμαι ικανοποιημενος απο τα εργαστασιακα σε γενικες γραμμες, προσανατολιζομαι σε κατι λιγο καλυτερο αλλα επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος θελω να αποφυγω πιθανη πατατια.

    Αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι δοκιμασμενο θα το εκτιμουσα..Επισης αγορα μεσω ιντερνετ αξιζει η παιζεις κορωνα γραμματα;

    Υπαρχει η δυνατοτητα μεγαλυτερης διαμετρου η ειναι fix και περιοριζομαι στο εργοστασιακο;

    Κοιταω για brembo δισκοπλακες και κοκκινα garfel τακακια(τα ειχα στο Ε36 και ημουν πολυ ευχαριστημενος).
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  2. #2
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να βάλεις τα εργοστασιακά.
    Στο δικό μου Ζ4 είχα δοκιμάσει αλλά τακάκια έσκισαν στη μέση την πρώτη εβδομάδα και δισκοπλακες στράβωσαν μέσα σε ένα μήνα. Με τα εργοστασιακά δεν είχα ποτέ κανένα θέμα ενώ τα δήθεν αγωνιστικά που έβαλα τσιριζαν όταν ήταν κρύα και καλύτερο φρενάρισμα δεν κατάλαβα.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to merbeind For This Useful Post:

    BILL007 (03-01-20), TOMIS (02-01-20), trueno (31-01-20)

  4. #3
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    τα εργοστασιακα ειναι μια χαρα και οι δισκοι και τα τακακια. καποιες φορες εχει παρατηρηθει οτι μετα την εγκατασταση και αυτα σφυριζουν αλλα μετα απο ενα διαστημα σταματανε.αυτο γινεται κυριως οταν εχεις ηδη παλιους δισκους και αλλαζεις μονο τακακια.θελει λιγο χρονο για να κατσει το τακακι πανω στον παλιο τον δισκο.καποιες φορες θελει και βοηθεια απο τον τεχνικο να το φαει λιγο ,αν σε ενοχλει πολυ.
    οταν ομως βαζει δισκους και τακακια ολα καινουρια οτι και να βαλεις δεν σφυριζει ,αρκει να τηρει τις προδιαγραφες , να μην ειναι αγωνιστικα που ειναι για αλλη χρηση και για μενα το κυριοτερο ειναι οταν δεν ειναι εργοστασιακα να βαζεις ιδια μαρκα δισκους τακακια οπου υπαρχουν.για μενα ενα κλικ πανω απο τα εργοστασιακα ,δοκιμασμενα, ειναι τα φεροντο και τα ΑΤΕ.εχουν πολυ καλυτερη παστα σε αντοχη,διαρκεια και πιανουν πιο καλα πιο γρηγορα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 03-01-20 στις 10:12

  5. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (03-01-20), TOMIS (07-01-20)

  6. #4
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Συνηγορω και εγώ υπέρ των ΑΤΕ, τα οποία είχα στο πρηγούμενο Χ3 μου χωρις κανένα πρόβλημα.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP