Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Custom Angel Eyes BMW Z3 - Daytime Running Lights

  1. #11
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deepBLUE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πολύ φασαρία για το τίποτα .
    Άπαξ και το φανάρι ανοίξει πιθανό στη πορεία να έχει πρόβλημα με υγρασίες.
    Ένα άλλο θέμα είναι προτζέκτορα μπροστά για καλύτερο και πιο συγκεντρωτικό φωτισμό .
    Η λύση νομίζω είναι σε after market φανάρι όπου όλα αυτά τα έχει ενσωματωμένα .

    ΥΓ. Το αποτέλεσμα βέβαια είναι πολύ ωραίο ο-ως το έφτιαξες .
    Το έχουμε κάνει και πολλοί άλλοι εδώ και πολλά χρόνια πίσω αλλά οι περισσότεροι καταλήξαμε στην after market λύση
    Όσο άφορα την στεγανοποιηση παρέλειψα να πω οτι χρησιμοποίησα λαστιχόκολλα στο σφράγισμα σαν αυτην που χρησιμοποιουν στην ταπετσαρία τις πόρτας από μέσα. Ήθελα να πάρω και εγώ after market αλλά όταν τα είδα αισθητικά δεν ταίριαζαν στην z3 βεβαία αυτά είναι γούστα.

  2. #12
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ καλη δουλεια φιλε! μπορω και εγω να βρω τετοια δαχτυλιδια και να τα παω στον μηχανικο μου? υπαρχουν για ε87?
    Μπορείς να ψάξεις στο ebay με αναζήτηση ως Daytime Running Lights.

  3. The Following User Says Thank You to Teoz3 For This Useful Post:

    dreamer (22-04-20)

  4. #13
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Teoz3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να ψάξεις στο ebay με αναζήτηση ως Daytime Running Lights.
    https://www.ebay.com/itm/1-Series-An...oAAOSwlCFdZHdI

    Αυτά θες διάβασε τα spec να σιγουρευτείς. Επίσης το ξανά λέω εαν ο μηχανικός σου δεν ξέρει πως να το κάνει σωστά κάλο είναι να μην το κάνεις.

  5. The Following User Says Thank You to Teoz3 For This Useful Post:

    dreamer (22-04-20)

  6. #14
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλε μου σε ευχαριστω που εψαξες για μενα νασαι καλα,το γουσταρεις αυτο που κανεις.η αληθεια ειναι οτι μετα τα λογια του αντμιν απαγοητευτηκα λιγο και τεινω προς τα ετοιμα που πλεον δεν ειναι και ακριβα.500 ευρω αν δεν κανω λαθος.αυτο θα βγει 70 + φορους τελωνειου εδω αλλα τοσα + τα εξοδα του μηχανικου μιας και δεν θελω να πειραματιστω εγω.θα τον ρωτησω παντως γιατι ειναι φαν της μαρκας και φτιαχνει πολλα πραγματα και για αλλους.αν μου πει οτι δεν θα υπαρξει προβλημα θα το βαλω.αλλα βλεπω οτι ενω ειναι σοβαρη εταιρεια αυτη που τα φτιαχνει,τα βγαζει με τετραγωνη βαση ενω τα ΟΕΜ ειναι ολοστρογγυλα.αυτο με προβληματιζει καπως.αλλα θα το δειξω στον μηχανικο μου.επισης εχω κιτρινα φωτα και αυτα βγαζουν ασπρο φως,ενω τα ΟΕΜ κιτρινο,θα ειναι μια διχρωμια που δεν ειναι ωραια.

  7. #15
    Εγγραφή
    08-01-20
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    54
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό ήταν που και εμένα δεν μου άρεσε στα OEM δεν μου άρεσε που ήταν στρογγυλά τα led με αποτέλεσμα να χαλάει το σχέδιο του ημικυκλιου που έχουν τα φανάρια τα μαμά. Στο δικό σου εάν βγαίνουν OEM με ημικύκλια led τότε βάλε OEM εγώ δεν είχα άλλη επιλογή γιατί τα OEM της Ζ3 δεν βγαίνουν σε ημικύκλιο παρά σε κανονικούς κύκλους και δεν μου άρεσε άλλαζε όλη η μούρη του αυτοκινήτου.

  8. The Following User Says Thank You to Teoz3 For This Useful Post:

    VanVIC (23-04-20)

  9. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    F.I.R. Αθηνών
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    5.117
    Thanked
    12687
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν θα μπορούσες να τα συνδυάσεις και με projectors, θα ήταν ιδανικά !
    Επίσης, δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι για να μην γίνεται κατοπτρισμός του φωτός των angel eyes πάνω στο μαυρο οριζόντιο πλαστικό μπροστά απο τα φανάρια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VanVIC : 23-04-20 στις 08:42

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP