Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 39

Θέμα: Καταργηση ΝΟΧ

  1. #21
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrunkKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και είναι πολύ δύσκολο, άσχετα που μέχρι να υο πάρω ειχε όλα τα σέρβις σε αντιπρωσοπεια με όλα τα χαρτιά του και τις ανακλήσεις. Βέβαια δεν ξέρω κατα ποσό συμφέρει και τζάμπα να τον αλλάξουν. Με τόσα χιλιόμετρα που έχει το μηχανάκι δεν του δίνω και πολλούς μήνες ζωής του αισθητήρα . Πήρα τηλ εχθες από περιεργια σε μια αντιπροσωπεία και μου λένε να το πάω για ποιο εκτενή έλεγχο μήπως φταίει κανένα μπεκ, πολλ/στης. Δεν μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία βέβαια . Αν υπήρχε θέμα εκεί θα φαινόταν. 1100 χλμ σε μια μέρα και δεν έκανε κιχ το αμάξι. Ούτε ένα κόψιμο ούτε τίποτα. Μόνο μια τροχαλία δυναμό ια του αλλάξω μέσα συη βδομάδα , συν τον προγραμματισμό


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    εχει παντως σχεη και το ενα επηρεαζει το αλλο. οταν ειχα θεμα μπεκ κατεγραψε λαθος ο νοξ.αυτοι ηθελαν να αλλξουν και νοξ με τα μιασα χρηματα γιατι ειχα ηδη αλλαξει εναν μεσα στην εγγυηση δωρεαν.και τους ειπα να κανω βολτα με τα νεα μπεκ και να δουμε αν θα σβησει το λαθος.ως δια μαγειας ξαφνικα ερχεται απο το συνεργειο μετα απο λιγο και ειπε οτι εσβησε το λαθος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michaelp900 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε ένα κόπο αν και όπως σου είπα τον άλλαξα το 2011 στις 65.000 με βαρβάτη έκπτωση από bmw Hellas και τώρα εν έτη 2020 με 102.000 πλήρωσα μόνο εργατικά και ήμουν μπροστά στην αλλαγή. Ήρθε καινούριος κλειστός Nox.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    μιχαλη στην αντιπροσωπεια ησουν μπροστα στην αλλαγη? επιτρεπεται? αποτι ξερω οχι,εκτος αν το ζητησεις για λιγο.

  2. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    DrunkKiddo (25-01-20)

  3. #22
    Εγγραφή
    07-03-19
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απ ότι έχω καταλάβει, όταν ο ΝΟΧ βγάζει σφάλμα, η μηχανή γυρνάει σε «πλούσιο» μείγμα , για ξα μην έχει παραγωγή οξειδίων αζώτου. Τουλάχιστον κάτι τετοιο κατάλαβα με το ψάξιμο που έχω κάνει στο Ίντερνετ. Επομένως δεν μπορώ να φανταστώ γιατί να διαβάζει αυξημένη παραγωγή νοξ ενώ δεν θα έπρεπε να έχει. Να μην έχει μπει σε αυτή τη λειτουργία; Δύσκολο. Να έχουν πρόβλημα τα μπεκ και ξα μην ψεκάζουν σωστά; Να κατουράνε; Λιγότερη ποσότητα συο ψέκασμα; Έτσι ναι φαντάζομαι μπορεί να επηρεάσει. Αλλά με 10χιλ χλμ προβληματικό νοξ, ένα πυρακι, ένα κόψιμο, κάτι misfire, κατι θα έκανε. Άβυσσος η ψυχή της μπέμπας..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to DrunkKiddo For This Useful Post:

    dreamer (26-01-20)

  5. #23
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων

    μιχαλη στην αντιπροσωπεια ησουν μπροστα στην αλλαγη? επιτρεπεται? αποτι ξερω οχι,εκτος αν το ζητησεις για λιγο.
    Ναι γιατί το είχαν ακριβώς στην άκρη και ξέρω τους δυο μηχανικούς άρα είδα όλη την διαδικασία. Πάντως πετάει τώρα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  6. The Following User Says Thank You to michaelp900 For This Useful Post:

    dreamer (26-01-20)

  7. #24
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michaelp900 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί το είχαν ακριβώς στην άκρη και ξέρω τους δυο μηχανικούς άρα είδα όλη την διαδικασία. Πάντως πετάει τώρα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    α ναι, το ιδιο προσπαθω να κανω και εγω ακομα και αν ειναι στο βαθος το αμαξι.καθομαι πισω απο τα τζαμια και κοιταω.τωρα βεβαια μετεφεραν εκει τα γραφεια υποδοχης απο εξω και εχει κοσμο συνεχεια ,αλλα δεν μας πειραζει.

  8. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    mod και εσυ με pm??? αφου ειναι ευχαριστημενος και δεν θεωρειται διαφημιση γιατι να μην το πει ανοιχτα να επωφεληθουμε ολοι?
    Είπε κανείς τίποτα ή να μην το ποστάρει? Αν το κάνει και μείνει ευχαριστημένος φυσικά και να το γράψει δημόσια.



  9. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    DrunkKiddo (26-01-20)

  10. #26
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε κανείς τίποτα ή να μην το ποστάρει? Αν το κάνει και μείνει ευχαριστημένος φυσικά και να το γράψει δημόσια.
    αφου δεν ειπε κανεις τιποτα και μπορει να το ποσταρει γιατι με πμ? και αφου θα παει ο φιλος σημαινει οτι το εχει ψαξει. καμμια φορα ειμαιστε υπερβολικοι λιγο με το πμ.αυτος που μπαινει για να κανει διαφημιση φαινεται.αυτος που θελει να μοιραστει πληροφορια επισης φαινεται.αν ο φιλος ηθελε να κανει διαφημιση δεν θα εκρυβε ποιος ειναι.μαυτη την λογικη ειπα οτι θα σκεφτες και θα του ζητησεις ανοιχτα να το πει.

  11. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου δεν ειπε κανεις τιποτα και μπορει να το ποσταρει γιατι με πμ?
    Για προσωπικούς λόγους που δεν θέλω να αναφέρω δημόσια



  12. #28
    Εγγραφή
    07-03-19
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Λοιπόν, μόλις γύρισα, 4 βλάβες σβήστηκαν, έκανα 50χλμ βόλτα, δεν άναψε τίποτα . 100€ κόστισε.
    Διαφορά στο γκάζι δεν παρατήρησα, βέβαια δεν μπορούσα ν το ανοίξω και κάπου. Ήχος και ρελαντί είναι όπως και πριν. Όποτε θέλω να πιστεύω τελείωσα με το θέμα αυτό. Σειρά έχει να τσεκάρω τις βαλβίδες του βανος και να αλλάξω την τροχαλία δυναμό.

    Δημητσάνας 6 στο μοσχάτο είναι. Microchips-Tuning


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #29
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σευχαριστω φιλε μου για την κοινοποιηση του τεχνιτη.τον εχω ακουστα και εγω παροτι ειμαι απο σαλονικη.σχετικα καλη τιμη,συμφερει.να δουμε πως θα σου παει τωρα.αν εχεις καποιο θεμα ξανα σε παρακαλω ενημερωσε μας.

  14. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    DrunkKiddo (28-01-20)

  15. #30
    Εγγραφή
    07-03-19
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25
    Thanked
    12
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εννοείται, το ΣΚ που θα πάει εκδρομή Αράχοβα θα φανούν όλα. Είμαι πάντως αισιόδοξος ότι σφάλμα ΝΟχ δεν θα ξαναδώ. Θα σας ενημερώσω ξανά για το πως πάει το θέμα πάντως.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP