Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 53

Θέμα: Λάστιχα? Michelin VS Pirelli VS GoodYear

  1. #11
    Εγγραφή
    25-07-17
    Μηνύματα
    85
    Thanked
    25
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ποσα χιλιομετρα κανεις τον χρονο ?

  2. #12
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μόνος φόβος μου για τα miechelin είναι ότι επειδή έχουν μαλακή γόμα δεν ξέρω αν θα αντέξουν τους ελληνικούς δρόμους..
    μια χαρα αντεχουν φιλε...εκτος αμα θες να το κανεις suv και να καβαλας πεζοδρομια...αν θες αυτο εισαι σε λαθος forum..σε λαθος κουβεντα..και σε λαθος μαρκα...

    αν περιμενεις απο ενα λαστιχο motorsport να πας στον Μπαλο, να ανεβεις Ζαγοροχωρια με 18-19 ζαντα..προφανως ΔΕΝ κανουν αυτα τα λαστιχα για σενα...

    τελος οσο και αν μισω τους ταριφες...τα μονα που βγαζουν χιλιομετρα και δεν χανουν αποτελεσματικοτητα σε ολη τη διαρκεια τη ζωης τους ναι ειναι τα michelin...και ναι το ειπε ταριφας και συμφωνω!!!

    υγ..στα michelin πρεπει να προσεχεις το πλαινο που ειναι σχετικα μαλακο...τιποτε αλλο!

  3. The Following 5 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    bakalos (10-02-20), Eleni (19-01-20), Georgebm (12-01-20), zaharias (13-01-20), Zizik (17-03-20)

  4. #13
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σωστός όπως πάντα ο Nik200!!!

  5. The Following User Says Thank You to Georgebm For This Useful Post:

    nik200 (13-01-20)

  6. #14
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Georgebm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός όπως πάντα ο Nik200!!!
    George εδω μπαινουμε για να μοιραστουμε απο την εμπειρια μας...σαφεστατα και δεν ειμαι ο φωτεινος παντογνωστης...απλα οπως με βοηθησαν και εμενα να μαθω...ας βοηθησω κ εγω αν μπορω..

  7. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Eleni (19-01-20)

  8. #15
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    George εδω μπαινουμε για να μοιραστουμε απο την εμπειρια μας...σαφεστατα και δεν ειμαι ο φωτεινος παντογνωστης...απλα οπως με βοηθησαν και εμενα να μαθω...ας βοηθησω κ εγω αν μπορω..
    Εμένα πάντως ότι εμπειρία σού έχεις μοιραστεί με βοήθησε πολύ σε απορίες πού εχω!!

  9. The Following User Says Thank You to Georgebm For This Useful Post:

    nik200 (13-01-20)

  10. #16
    Εγγραφή
    15-05-11
    Περιοχή
    Garden State
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    3.613
    Thanked
    11504
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω προσωπικα michelin...

    εχοντας δοκιμασει για χρονια τα supersport και τα 4s...το πρωτο ειναι το καλυτερο δρομισιο λαστιχο σε μεγαλες διαστασεις..και ενω εχει βγει απο το παρα ποτε..η ford μεχρι και σημερα (και αλλες εταιριες) το βαζουν σε rs και st...το 4s παλι ειναι λιγο πιο all around λαστιχο...χανεις ελαφρα σε αισθηση αλλα σε αντοχη και κρατημα ισως να ειναι και καλυτερο!!!

    σε μια προσφατη γνωριμια με pirelli p zero...παλι σε μεγαλες διαστασεις...απογοητευτηκα. .απο ενα λαστιχο που προσφερει πολυ προσφυση αλλα καμια συμμετοχικοτητα...και απλα πολυ αντοχη...δεν το συστηνω...καθως το ιδιο αμαξι με michelιn και pirelli το ενα "ακουγε"-μεταφραζε οτι του ελεγες σωστα και το αλλο οχι...
    ποια είναι η γνώμη σου για Conti Sport Contact 5?
    Become the person you would want to have as a friend yourself!!!!!

  11. #17
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eleni Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποια είναι η γνώμη σου για Conti Sport Contact 5?
    Τα χω δοκιμασει ελαχιστα...πλησιαζει το michelin...αλλα δεν ειναι michelin..ειναι χειρότερο...απο το λιγο που τα ξερω...

  12. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Eleni (19-01-20), Georgebm (20-01-20)

  13. #18
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όσο ειναι καινούργιο πλησιάζει λιγο τα Michelin όντως,αλλά μετα από χιλιόμετρα θα καταλαβεις τη διαφορά τους!!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Georgebm For This Useful Post:

    Eleni (19-01-20), nik200 (20-01-20)

  15. #19

    Προεπιλογή

    Michelin για μενα ....

  16. #20
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ok, βγηκε εδω και καιρο σε 205/55/16 που φοραω εγω το michelin pilot sport 4 .

    αποτι ακουω και εδω μεσα και στο εξωτερικο αλλα και σε διαφορα τεστ ,θεωρειται το καλυτερο ελαστικο,στις αλλες διαστασεις. οδηγοι ορκιζονται σαυτο.υπαρχουν πολλες κριτικες.καποιες αναφερουν οτι εχουν παραπονο μονο απο την αντοχη τους.λαστιχας ομως που μιλησα μαζι του και ειναι επισημος διανομεας μου ειπε οτι βγαζει ανετα 60.000 χιλ.αυτος μου ειπε οτι ειναι ενισχυμενο ενω αλλος οτι ειναι πιο μαλακο απο το πριμασυ.επισης για καποιους υπηρχαν θεματα στον υγρο δρομο.ξεφευγε λιγο,γλιστρουσε.αλλος λαστιχας παρα πολυ εμπειρος μου ειπε οτι αργει να πιασει θερμοκρασια και ξεραινεται οποτε μετα γινεται πολυ σκληρο.πιο σκληρο απο τα ρανφλατ που εχω τωρα αποκλειεται.

    εμενα η εμπειρια μου απο τα αλλα michelin που εχω βαλει μεχρι τωρα ,οχι michelin pilot sport,ειναι οτι στην ελληνικη ασφαλτο στο στεγνο δρομο ειναι πολυ μαλακά και αψογα και στον υγρο δρομο γλυστρουσαν τα ατιμα.ισως επειδη εχουμε πολυ σκονη εδω.βεβαια δεν ηταν michelin pilot sport που θεωρειται το κορυφαιο της γκαμας.

    θελω να το δοκιμασω το ρημαδι γιατι ολοι μιλανε γιαυτο το ελαστικο και ειναι ευκαιρια τωρα που βγηκε στην διασταση μου.απλα δεν ξερω για τα κυβικα μου και το αυτοκινητο μου εαν ειναι ιδανικο.αν θα μπορεσω δλδ. να το ζεστανω και να δω τις πραγματικες ιδοτητες του.

    αλλες επιλογες σε συμβατικα ειναι το πιρελι το p7.ολοι οι λαστιχαδες μου λενε να βαλω αυτο.γιατι ειναι το πιο σκληρο στα πλαινα και ταιριαζει περισοτερο με το αυτοκινητο μου.για τις στροφες ,καμπυλες μιλαμε και για μαγουλιασμα.επσιης το κοντι πριμιουμ κοντακτ 6 μου λενε οτι εχει πολυ καλο κρατημα,αλλα εγω μονο το σπορτ κοντακτ γουσταρα.τα πριμιουμ τα θεωρω ανοστα.το σπορτκοντακτ 2 βγαινει στην διασταση μου και ειναι καλο ελαστικο.το θυμαμαι απο παλια.κανει γι μενα.βεβαια και το πιλοτ βγαινει σε 94 w που σημαινει οτι εχει ενισχυση στο νυχι και στο πλαινο.θα κραταει μαλλον στο μαγουλιασμα.τα ποτενζα ποτε δεν μου αρεσαν,τα βρισκω πολυ κουτσουρα για ελλαδα.δεν ζεσταινονται με τιποτα.μετα υπαρχουν και τα efficient grip perfomance που ειναι μαλακά ομως αν και ολοι το θεωρουν το καλυτερο τουρινγκ ελαστικο,οχι σπορτ ομως.

    εγω οδηγω νευρικα.
    τι λετε να το παρω το michelin pilot sport 4? ταιριαζει στο αυτοκινητο μου και τις απαιτησεις των ελληνκων δρομων? σαυτην την διασταση θα ειναι καλη επιλογη?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dreamer : 25-02-20 στις 10:39

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP