Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Ψυγείο σε Ε36?

  1. #1
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Question Ψυγείο σε Ε36?

    Παιδια καλησπερα και καλη χρονια σε ολους! Επειδη υποψιαζομαι οτι σε λιγο καιρο θα χρειαστω αλλαγη ψυγειου λογω οτι τελευταια μερικες φορες εβγαζε ατμους απο μπροστα αναμεσα απ τις καρδιες , εχετε να προτεινετε κατι πανω σε αυτη την αλλαγη? Να προχωρησω σε γνησιο η υπαρχει καποιο αξιολογο aftermarket ? Απ οτι εχω δει η τιμη τους ειναι τουλαχιστον η μιση..το αυτοκινητο ειναι 318ις του 95' με a/c ..ευχαριστω εκ των προτερων για τις συμβουλες σας!

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 06-01-20 στις 19:32

  2. #2
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τα χριστούγεννα μου τρύπησε κι εμένα το ψυγείο νερού (Ε46) και ο μάστορας μου σύστησε
    ανεπιφύλακτα το KOYORAD που συνοδεύεται και από ένα χρόνο εγγύηση. Το BEHR είχε 180
    και έγραφε South Africa και αύτο έκανε 120 και είναι Taiwan. Προτίμησα το KOYORAD.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    BILL007 (06-01-20), wheelman (04-01-20)

  4. #3
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι ότι για παγούρια κ ψυγείο κ εγώ είχα σαν πρώτη προτίμηση τα behr καθότι πρωτης τοποθετησης.

    Όμως η αλήθεια είναι, ότι από όταν άρχισαν να κατασκευάζονται S.A. η ποιότητα δεν είναι η ιδια.

    Άλλαξα δύο παγούρια σε ίδιο χρονικο διάστημα που είχε κρατήσει το Γερμανικό.


    Send from Redmi Note 7 using Tapatalk

  5. The Following 3 Users Say Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (06-01-20), Georgebm (06-01-20), nikos valvetronic (04-01-20)

  6. #4
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Aπο τη μανα τους δηλαδη φορανε το behr ? Αυτο ισχυει και για το ε36? Φανταζομαι θα υπαρχουν κι αλλες μαρκες που με αυτες ισως να εβγαιναν απο το εργοστασιο... οπως με τα αμορτισερ πχ που εμενα ητανε boge και καποιο αλλο 36 μπορει να εβγαινε με αλλη μαρκα... Και αν καταλαβα καλα η ποιοτητα της μαρκας αυτης εχει πεσει? Πως μπορω να δω τι μαρκα ειναι αυτο το ψυγειο που φοραει τωρα ? Το γραφει καπου ? Η μονη μαρκα που ηξερα απο αυτα που ειδα στο ιντερνετ ηταν η valeo.

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  8. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    nikos valvetronic (07-01-20)

  9. #6
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Υπαρχει ψυγειο behr,υπαρχει και Hella αλλα το γνησιο ειναι Behr Hella μαζι οι λεξεις και εχουν διαφορα σε τιμη.....Ολα τ’αλλα ειναι δευτερες μαρκες,άλλα εξισου καλα κι άλλα οχι....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  10. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    BILL007 (10-01-20)

  11. #7
    Εγγραφή
    03-01-20
    Μηνύματα
    7
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα ομαδαρα.Μια βοηθεια.στο ε36 στο ψυγειο νερου κατω χαμηλα στην σταυρωτη ταπα αποστραγγισης εχω διαρροη μικρη .αλλαξα τετοια ταπα γνησια αλλα παλι βγαζει .Παω για ψυγειο? Σφιξιμο δεν παιρνει αλλο.Ευχαριστω εκ των προταιρων
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Arkoudiaris : 15-01-20 στις 14:27

  12. #8
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Βάλε φλαντζόκολλα, άλλη μπλε βίδα ή μια μεταλλική ροδέλα μεταξύ βίδας και λάστιχου που ήδη έχει εκεί.
    E30 318i

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP