Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Αμορτισέρ e90i 320.

  1. #1
    Εγγραφή
    20-07-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αμορτισέρ e90i 320.

    Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους,επειδή έχει έρθει η ώρα για αλλαγή αμορτισέρ θα ήθελα τη βοήθεια των ειδικών.Δεν θέλω να αλλάξω τη συμπεριφορά του αυτοκινήτου(χαμήλωμα),ευχα ιστώ προκαταβολικά.

    Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #2
    Εγγραφή
    30-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    1153
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα. Είσαι τυχερός... μόλις έμπαξα SACHS SPORT M-TECHNIK σε ίδιο ακριβώς όχημα, χαμηλωμένο... Το αποτέλεσμα για τα γούστα μου.. τέλειο!
    Συνημμένα photos.
    Attached Images Attached Images

  3. The Following 6 Users Say Thank You to tasos.kamv For This Useful Post:

    BILL007 (09-01-20), isou (09-01-20), Lefterisk (10-01-20), nikos valvetronic (08-01-20), S8N (09-01-20), Vassilis ///M (09-01-20)

  4. #3
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    απο τον ρελλα τα πηρες?
    γιατι επελεξες sachs και οχι bilstein η monroe
    ετσι πληροφοριακα ρωταω

  5. #4
    Εγγραφή
    20-07-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Είσαι τυχερός... μόλις έμπαξα SACHS SPORT M-TECHNIK σε ίδιο ακριβώς όχημα, χαμηλωμένο... Το αποτέλεσμα για τα γούστα μου.. τέλειο!
    Συνημμένα photos.
    Δηλαδή τα προτείνεις κ ποιο το κόστος;;

    Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #5
    Εγγραφή
    30-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    1153
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλημέρα. Ναι από Ρέλλα έπαιξα, νομίζω σε τιμή είναι από τους πιο δυνατούς. Τα ελατήρια που φοράει είναι eibach 3-2.5cm και με το αμορτισέρ αυτά έγινε σφιχτό & μαλακό, χωρίς να κοπανάει και να τρίζει. Για το "set up" της ανάρτησης εμπιστεύτηκα τυφλά τον πολύ καλό μου φίλο και πρώην ιδιοκτήτη (μέλος του forum) όπου το είχε σχεδόν από καινούριο και είχε πειραματιστεί στο παρελθόν, οπότε γνώριζε πολύ καλά τη συμπεριφορά του.
    Χρήστο, για στριψίματα - μπασίματα κτλ δεν είναι το αμορτισέρ αυτό. Αν θες sport οδήγηση θα σου πρότεινα κάτι σε πιο "σφιχτό". Στο 46 που είχα με κούρασαν απίστευτα τα B8 (bilstein), οπότε προτίμησα κάτι πιο "συντηρητικό" για το 90. Βέβαια η σύγκριση που έχω στο μυαλό μου μεταξύ 46 & 90 δεν είναι ορθή μιας και τα πλαίσια τους έχουν έτη φωτός διαφορά.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to tasos.kamv For This Useful Post:

    BILL007 (09-01-20), Lefterisk (10-01-20)

  8. #6
    Εγγραφή
    20-07-11
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Ναι από Ρέλλα έπαιξα, νομίζω σε τιμή είναι από τους πιο δυνατούς. Τα ελατήρια που φοράει είναι eibach 3-2.5cm και με το αμορτισέρ αυτά έγινε σφιχτό & μαλακό, χωρίς να κοπανάει και να τρίζει. Για το "set up" της ανάρτησης εμπιστεύτηκα τυφλά τον πολύ καλό μου φίλο και πρώην ιδιοκτήτη (μέλος του forum) όπου το είχε σχεδόν από καινούριο και είχε πειραματιστεί στο παρελθόν, οπότε γνώριζε πολύ καλά τη συμπεριφορά του.
    Χρήστο, για στριψίματα - μπασίματα κτλ δεν είναι το αμορτισέρ αυτό. Αν θες sport οδήγηση θα σου πρότεινα κάτι σε πιο "σφιχτό". Στο 46 που είχα με κούρασαν απίστευτα τα B8 (bilstein), οπότε προτίμησα κάτι πιο "συντηρητικό" για το 90. Βέβαια η σύγκριση που έχω στο μυαλό μου μεταξύ 46 & 90 δεν είναι ορθή μιας και τα πλαίσια τους έχουν έτη φωτός διαφορά.
    Μίλησα πριν απο λίγο με Ρέλλα κ μου πρότεινε τα bilstein B4 τα οποία είναι στην ίδια φιλοσοφία με αυτά που φοράει απο μαμά.Επίσης μου έχουν πει κ για Sachs πάλι σε μαμά κ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο αν κ τείνω πιο πολύ σε blistein

    Στάλθηκε από το ASUS_Z01HD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP