Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Αγορά αισθητηρα ΝΟΧ απο ebay για 116i με Ν43Β16

  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αγορά αισθητηρα ΝΟΧ απο ebay για 116i με Ν43Β16

    Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους για τις ημέρες με υγεία.

    Έχω 2 error 002ΑF0 Nitrogen-oxide sensor, heating & 0030DC Nitrogen-oxide sensor, heating. Ένδειξη μηχανής όχι στο κοντέρ αλλα υψηλή κατανάλωση 11+Lt. Το Αυτοκίνητο έχει 75000km πραγματικά.

    Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά από το ebay του αισθητήρα, αν έχει βάλει κάποιος αλλός όχι τον γνήσιο, κάποιον ημετασιον και αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα. Βρίσκω με 160eur ενώ ο γνήσιος έχει 330+ και καταλαβαίνετε το δίλημμά. ειδικά αν πρόκειται να το αλλάξω πάλι σε κανα 2-3 χρόνια.

    π.χ

    https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-NOX-S...AAAOSwlnFdqYY0

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

    Γιώργος.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά σε όλους για τις ημέρες με υγεία.

    Έχω 2 error 002ΑF0 Nitrogen-oxide sensor, heating & 0030DC Nitrogen-oxide sensor, heating. Ένδειξη μηχανής όχι στο κοντέρ αλλα υψηλή κατανάλωση 11+Lt. Το Αυτοκίνητο έχει 75000km πραγματικά.

    Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά από το ebay του αισθητήρα, αν έχει βάλει κάποιος αλλός όχι τον γνήσιο, κάποιον ημετασιον και αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα. Βρίσκω με 160eur ενώ ο γνήσιος έχει 330+ και καταλαβαίνετε το δίλημμά. ειδικά αν πρόκειται να το αλλάξω πάλι σε κανα 2-3 χρόνια.

    π.χ

    https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-NOX-S...AAAOSwlnFdqYY0

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

    Γιώργος.
    Γιώργο έχω ένα Ε90 Ν43 το οποίο έχει 102.000κμ. Το 2011 στις 35.000 άλλαξα τον αισθητήρα Nox μέσα από την bmw στα 335€ και δωρεάν τα εργατικά. Φέτος εν έτη 2019 μετά από 65.000 στις 100.000 ξανά άναψε ο Nox 3 φορές. Πήρα στα κεντρικά της bmw Hellas, τους εξήγησα την κατάσταση και Δευτέρα πάω να τον βάλω δωρεάν πληρώνοντας μόνο τα εργατικά. Κανε μια προσπάθεια δέν έχεις να χάσεις κάτι αν πεις αυτά που πρέπει και όπως πρέπει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  3. The Following User Says Thank You to michaelp900 For This Useful Post:

    dreamer (21-12-19)

  4. #3
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    547
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μπραβο μιχαλη ,καλα εκανες αυτο πρεπει να κανουμε ολοι στην αρχη.το ιδιο κανω και εγω σε τετοια θεματα και βγηκα κερδισμενος.την δευτερη φορα με τα σωστα επιχειρηματα ο νοξ ενω προταθηκε για αλλαγη,ξαφνικα εχασε το σημα του ως δια μαγειας,χωρις να τον αλλαξω.με τα σωστα επιχειρηματα..πολλα παιζουν...

  5. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    michaelp900 (21-12-19)

  6. #4
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο μιχαλη ,καλα εκανες αυτο πρεπει να κανουμε ολοι στην αρχη.το ιδιο κανω και εγω σε τετοια θεματα και βγηκα κερδισμενος.την δευτερη φορα με τα σωστα επιχειρηματα ο νοξ ενω προταθηκε για αλλαγη,ξαφνικα εχασε το σημα του ως δια μαγειας,χωρις να τον αλλαξω.με τα σωστα επιχειρηματα..πολλα παιζουν...
    Όλα είναι θέμα το πως μιλάς......απλά λιτά και απέριττα με σωστά επιχειρήματα και αποδείξεις πάντα κερδίζεις!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  7. #5
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σας και σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

    Ξέχασα να το γράψω το ότι έχω κάνει ήδη την παραπάνω προσπάθεια μέσω της αντιπροσωπεία(ΣΠΑΝΟΣ εκεί που το πάω και για service) αλλά δεν ββγηκε κατι. Απλα το αμαξι το έχω πάρει μεταχειρισμένο από Γερμανία δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Του εξήγησα ότι αφορά παιδικό πρόβλημα και μου είπαν ότι δεν έχουμε κάποια ανάκληση για αυτό συγκεκριμένα, ευγενικά..

    Φιλικά, Γιώργος

  8. #6
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας και σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

    Ξέχασα να το γράψω το ότι έχω κάνει ήδη την παραπάνω προσπάθεια μέσω της αντιπροσωπεία(ΣΠΑΝΟΣ εκεί που το πάω και για service) αλλά δεν ββγηκε κατι. Απλα το αμαξι το έχω πάρει μεταχειρισμένο από Γερμανία δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Του εξήγησα ότι αφορά παιδικό πρόβλημα και μου είπαν ότι δεν έχουμε κάποια ανάκληση για αυτό συγκεκριμένα, ευγενικά..

    Φιλικά, Γιώργος
    Μέσα από την αντιπροσωπεία δεν πρόκειται να κάνουν κάτι. Εσυ πρέπει να μιλήσεις στα κεντρικά και να το κυνηγήσεις. Τώρα αν παίζει ρόλο ότι είναι εισαγωγής δεν ξέρω. Αν δεν θες να τον αλλάξεις απλά μετά πας σε προγραμματιστή με 150€ και στον καταργεί γιατί δεν είναι απλά τον βγάλαμε και όλα καλά.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  9. #7
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ πολύ ,


    Θα τους συνταξω ενα ωραιότατο mail στην bmwhellas και βλέπουμε. Ελπιζω να τα καταφέρω αλλιως θα επανέλθω για αναζητη.

    Σας ευχαριστώ, και θα επανέλθω με νεα για να γνωρίζουν και αλλοι με παρομοια περιπτωση.

  10. #8
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ ,


    Θα τους συνταξω ενα ωραιότατο mail στην bmwhellas και βλέπουμε. Ελπιζω να τα καταφέρω αλλιως θα επανέλθω για αναζητη.

    Σας ευχαριστώ, και θα επανέλθω με νεα για να γνωρίζουν και αλλοι με παρομοια περιπτωση.
    Άσε τα email και πάρε τηλ κατευθείαν στα κεντρικά όπως το έκανα εγώ.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  11. #9
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οκ ακομη καλυτερα. Σε Ευχαριστώ και πάλι.

  12. The Following User Says Thank You to GeoGR For This Useful Post:

    michaelp900 (22-12-19)

  13. #10
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σας,

    Και η απάντηση που έλαβα:

    "Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με την BMW Hellas.

    Από τα στοιχεία τα οποία διαθέτουμε, το όχημά σας με πλαίσιο WBA UE31 050 E176738 έχει ημερομηνία 1ης κυκλοφορίας 28/11/2008. Ως εκ τούτου η εργοστασιακή του εγγύηση έχει παρέλθει.

    Επιπρόσθετα, η εταιρεία μας δεν μπορεί να συνεισφέρει για την αποκατάσταση της βλάβης.

    Επιπλέον των παραπάνω, επιθυμούμε να σημειώσουμε ότι το εργοστάσιο BMW AG ουδέποτε ανακοίνωσε κάποια τεχνική διορθωτική ενέργεια, η οποία να σχετίζεται με τον αισθητήρα αζώτου.

    Τελειώνοντας, θα θέλαμε να εκφράσουμε την λύπη μας για το πρόβλημα που μας αναφέρατε ότι προέκυψε στο αυτοκίνητό σας και την όποια ταλαιπωρία αυτό συνεπάγεται.

    Με εκτίμηση
    Για την BMW HELLAS"


    Αν έχει κάποιος καμία ιδέα δεν τους έχω απαντήσει ακόμη...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP