Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Αγορά αισθητηρα ΝΟΧ απο ebay για 116i με Ν43Β16

  1. #11
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Και η απάντηση που έλαβα:

    "Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με την BMW Hellas.

    Από τα στοιχεία τα οποία διαθέτουμε, το όχημά σας με πλαίσιο WBA UE31 050 E176738 έχει ημερομηνία 1ης κυκλοφορίας 28/11/2008. Ως εκ τούτου η εργοστασιακή του εγγύηση έχει παρέλθει.

    Επιπρόσθετα, η εταιρεία μας δεν μπορεί να συνεισφέρει για την αποκατάσταση της βλάβης.

    Επιπλέον των παραπάνω, επιθυμούμε να σημειώσουμε ότι το εργοστάσιο BMW AG ουδέποτε ανακοίνωσε κάποια τεχνική διορθωτική ενέργεια, η οποία να σχετίζεται με τον αισθητήρα αζώτου.

    Τελειώνοντας, θα θέλαμε να εκφράσουμε την λύπη μας για το πρόβλημα που μας αναφέρατε ότι προέκυψε στο αυτοκίνητό σας και την όποια ταλαιπωρία αυτό συνεπάγεται.

    Με εκτίμηση
    Για την BMW HELLAS"


    Αν έχει κάποιος καμία ιδέα δεν τους έχω απαντήσει ακόμη...
    Σε είπα να πάρεις τηλ, με έγραψες και τελικά έστειλες email.....δηλαδή ΟΚ! Τι έγραψες;

    (ΣΗΜΕΡΑ κιόλας πήγα και τον άλλαξα πληρώνοντας εργασία μόνο)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  2. #12
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τους πήρα και δεν απαντούσαν. Θα τους πάρω αύριο και τηλ να τους πιέσω όσο μπορώ αλλά δεν βλέπω φως. Δεν ξερω..

  3. #13
    Εγγραφή
    16-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    647
    Thanked
    701
    Rides
    2

    Προεπιλογή Αγορά αισθητηρα ΝΟΧ απο ebay για 116i με Ν43Β16

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GeoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους πήρα και δεν απαντούσαν. Θα τους πάρω αύριο και τηλ να τους πιέσω όσο μπορώ αλλά δεν βλέπω φως. Δεν ξερω..
    Πρέπει να αναφέρεις ότι
    - ασχέτως των χρόνων έχει 75.000κμ
    - Είναι ένα πρόβλημα παγκοσμίως γνωστό και υπάρχει 0 εταιρική ευθύνη ως προς τον πελάτη
    - Να αιτηθείς αντικατάσταση απο την bmw ως good willing η να πληρώσεις τα μισά
    - Ακόμα και αν έχεις πάει μια φορά σε αντιπροσωπεία για service και δεν ξανά πηγες πρέπει να δούνε την διάγνωση του Nox σε αντιπροσωπεία πριν τους πάρεις τηλ και να τους πεις ακριβώς την αντιπροσωπεία

    Θα σε παρακαλούσα αν θες να κανεις μια αντιγραφή επικόλληση του κειμένου που έγραψες στο email. Εγώ είπα στο τηλ όλα τα παραπάνω και μετά από αυτό

    Με παίρνουν τηλ από αντιπροσωπεία
    Κλείνω ραντεβού για διάγνωση
    Μόλις τελειώνει η διάγνωση μου λένε ότι παραγγέλνουν ανταλλακτικό δωρεάν από την bmw και πληρώνω απλά 70€ τα εργατικά

    Αυτά....

    PS: Μιας και ανέφερες ότι είναι εισαγωγής ίσως το είδαν και στο είπαν. Αν είναι έτσι πρέπει να μιλήσεις με τα κεντρικά στην Γερμανία, να πεις τα παραπάνω και αν δεχτούν να ζητήσεις αλλαγή στην Ελλάδα μιας και καλά είναι εδώ ο τόπος κατοικίας σου ΠΛΕΟΝ


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη michaelp900 : 23-12-19 στις 21:15
    Την Δημοκρατία δεν την δικαιούμαστε, πρέπει να την αξίζουμε!

    https://www.youtube.com/watch?v=wasYNNfnfVE

  4. #14
    Εγγραφή
    13-02-19
    Μηνύματα
    18
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τους μίλησα σήμερα το πρωί τηλεφωνικώς. Τους ανέφερα ακριβώς οτι:

    1.αμάξι έχει λίγα χλμ πραγματικά και σας έχεις λήξει η εργ.εγγύηση οπως μου είπαν. ΑΠ. δεν μου απάντησε κάτι απλα ακουγε και έλεγε δυστηχώς δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι.
    2. ότι όντως είναι γνωστο το πρόβλημα ΑΠ. δεν ελεγε κάτι (φυσικα και γνώριζε) και έπεμενε οτι δεν μπορω να κάνω κάτι αλλο και οτι ο κάθενας μπορεί να γράφει οτιδοιποτε οπουδοιποτε δεν σημαινει κάτι αυτο.
    3. αν μπορεί να γίνει κάτι να πληρώσω έστω και τα μισά. ΑΠ. μου είπε οτι καλό είναι να παω στο αντιπρόσωπο που το πάω και ζητησω έκει κάποια προσφορα και αν μπορουν να μου κάνουν εκπτωση.Αλλα να πάω απο έκει οχι τηλεφωνικώς έτσι μου είπε.


    Γενικά ο τύπος δεν μιλούσε πολύ και ήταν πολύ ευγενικά αρνητικός για να κάνει κάτι. Επίσης του έπαναλαμβανα πάλι τα παραπάνω και συνέχιζε να είναι απαθής.

    Θεωρώ ότι απλα επειδή το αμαξι είναι πάλιο και δεν το αγόρασα καινουργιο από Ελλαδα αλλα μεταχειρισμένο από Γερμανία απλα με γράφουν.

    Φιλε εγώ σαν Γιώργος τόσο μπορέσα να τον πιέσω και πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Να τον βρίσω δεν ήθελα (αν μου ήρθε).


    Κατέληξα να πάω κάποια στίγμη από εκεί να πιάσω κάποιον υπεύθυνο και να του βήμα βήμα παλι τα ίδια και στο τέλος για να μου κάνουν προσφορα-εκπτώση γιατι 500 δεν συμφέρει...


    Επίσης σκέφτομαι να στείλω και ένα μαιλ στα κεντρικα έξω.

    Καλες γιορτές και χρόνια πολλα πισωκινητα..

  5. #15
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    φιλος σημερα σε ε90 100.000 χιλ. αλλαξε δευτερη φορα νοξ με εκπτωση 50%..275 ευρω..με αιτηση στην μαμα ελλας σε συνεργασια με αντιπροσωπεια..τελικα η αντικατασταση καινουριου ειναι η μονη σιγουρη λυση για αυτο το μπασταρδο που μας ταλαιπωρει.

  6. The Following User Says Thank You to dreamer For This Useful Post:

    BILL007 (06-11-20)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP