Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 43

Θέμα: Καινούριο μέλος στην οικογένεια

  1. #21
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Nik200 εχεις δικιο για τα vag ,προσωπικα κοντραρω μεχρι 260-270 αλογα (golf,scirroco,leon etc)

    Όσο για το μπλοκε ειναι το επομενο που θα μπει..Ηταν να μπει πρωτο μηνες πριν αλλα μου εκατσε η ζημια στην μπουκαλα της κουκουλας και μαζευω να επισκευασω αυτο πρωτα..Γνωριζει κανεις καποιον αξιοπιστο κουκουλα να κανω τη δουλεια μου χωρις να χρειαστει να δωσω 1300 ευρω στο Σπανο?

    Απο οτι ειδα φθηνοτερη λυση απο τουλαχιστον 1000 ευρω για μπλοκε δεν υπαρχει σωστα?

    Και δω θελω να κανω μια ερωτηση..Ενας επισημος αντιπροσωπος της bmw οταν το ρωτησα αν αξιζει να βαλω πιο κοντο διαφορικο μου απαντησε προς εκπληξη μου οτι το αμαξι θα γινει πιο αργο και να μην ακουω απο δω και απο κει..

    Γνωριζει κανεις απο δω?Γιατι με την αλλαγη σε μπλοκε σκεφτομουν να αλλαχτει και το βημα σε πιο κοντο..


    Αναρτηση φοραει εργοστασιακη νομιζω(sachs) , λαστιχα τα αλλαξα σε michelin pilot 4 sport .

    Φιλος μου με αλλαγμενες λιγο πιο σκληρες αναρτησεις με το ιδιο αμαξι εχει αγανακτησει σε καθημερινη χρηση με το ποσο βαραει το αμαξι και μετανιωσε που τις αλλαξε..Τωρα δεν εχω αποφασισει εγω ακομα πως θα προχωρησω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TOMIS : 26-11-19 στις 13:09
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω!

    Έχει προγραμμα, φιλτρο, εξάτμιση χειροποιητη ολοκληρη, χταποδια χειροποιητα και 200ρηδες αγωνιστικους καταλυτες τους οποιους εχει μεταφερει και λιγο νομιζω προς τα πισω .Επισης 2 τους εχει καταργησει αν θυμαμαι καλα.

    Βασισμενος σε πατηματα που χω κανει με αμαξια που γνωριζω φιλων και τα αλογα τους αλλα και με διαφορα που βρισκω στο δρομο, περιμενα μεταξυ 250-260 αλογα.Οκ τα 260 μπορει δυσκολα να τα φτανε (ξερω οτι τα φτανουν με εκκεντροφορους) αλλα τα 250 τα περιμενα.

    Με ικανοποιει ομως απολυτα στο δρομο οποτε ενα νουμερο δε μου λεει και πολλα.Θεωρεις οτι βγαζει αρκετα γι αυτα που εχει πανω?
    Χωρίς εκκεντροφόρους δε φτάνεις 255 άλογα πόσο μάλλον 260
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  3. The Following 3 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (27-11-19), bomberman 3.28 (28-11-19), nik200 (26-11-19)

  4. #23
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μέχρι εκεί που είσαι τώρα και λίγο πιο κοντό διαφορικό σε παίρνει να βάλεις,όμως αν βελτιώσεις κι άλλο τότε πράγματι θα γίνει πιο αργό γιατί δε θα απλώνει την δύναμη του στο δρόμο .
    Προσωπικά για μένα η λύση για μπλοκέ είναι μια ....
    Άξονας από Ζ4Μ
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  5. The Following 3 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (27-11-19), nik200 (26-11-19), Vassilis ///M (28-11-19)

  6. #24
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καταρχας σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου deepblue και ολους σας.

    Μιας και πιασαμε το θεμα θελω να σας ρωτησω κατι που μου χει καρφωθει στο μυαλο.

    Δεν εχω καμια ιδεα επι του θεματος οποτε μην με παρεξηγησετε αν διαβασετε κατι που σας πεσουν τα μαλλια.

    Εχω ενα Ε36 1992 325 και πανω του χω φορεσει χρονια τωρα μπλοκε διαφορικο απο Μ3 Ε36.

    Υπαρχει περιπτωση να μπορω να κανω τραμπα το διαφορικο;Εχω διαβασει διαφορα κυριως σε ξενα φορουμ οτι αλλαζουν τα σωθικα, η τα γραναζια κτλ κτλ και οτι απο Ε 36 μπαινει πιο ευκολα λογω βηματος κτλ.

    Γνωριζει κανεις αν γινεται αυτη η τραμπα η αν το χει κανει κανεις.
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  7. #25
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γνωριζει κανεις να βοηθησει ?Οχι τιποτε αλλο αλλα τρωγομαι ασχημα να φαω το δωρο Χριστουγεννων
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  8. #26
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωριζει κανεις να βοηθησει ?Οχι τιποτε αλλο αλλα τρωγομαι ασχημα να φαω το δωρο Χριστουγεννων
    Kw 2, αξονας μ3 ε46(z4 m)...σε καλυψα???

  9. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (27-11-19), Vassilis ///M (28-11-19)

  10. #27
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Με καλυψες 99%.Μενει το 1% που περιεχει το αν απο Μ3 Ε36 μπορω να παρω το μπλοκε και visa versa.(επειδη το εχω ετοιμο)

    Eπισης απο οσο γνωριζω το αμαξι μου εχει βημα 3.07.Σε περιπτωση εγκαταστασης 3.46 η 3.64 χωρις μπλοκε φοβαμαι οτι δε θα τα βαλει ποτε κατω...

    Oι μισοι μου λενε ειναι πολυ κοντο δε θα μπορεις να κανεις ταξιδι και οι αλλοι μισοι μου λενε οτι ειναι οκ και οι διαφορες σε στροφες δε θα ναι ακραιες
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  11. #28
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.293
    Thanked
    7239
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TOMIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με καλυψες 99%.Μενει το 1% που περιεχει το αν απο Μ3 Ε36 μπορω να παρω το μπλοκε και visa versa.(επειδη το εχω ετοιμο)

    Eπισης απο οσο γνωριζω το αμαξι μου εχει βημα 3.07.Σε περιπτωση εγκαταστασης 3.46 η 3.64 χωρις μπλοκε φοβαμαι οτι δε θα τα βαλει ποτε κατω...

    Oι μισοι μου λενε ειναι πολυ κοντο δε θα μπορεις να κανεις ταξιδι και οι αλλοι μισοι μου λενε οτι ειναι οκ και οι διαφορες σε στροφες δε θα ναι ακραιες
    ειναι χαζομαρα να βαλεις (και ας το χεις ετοιμο) ενα μπλοκε 25%, με ενα που παει μεχρι 100% και ειναι προφανως 10 κλασεις ανωτερο...ξεχνα αυτη τη λυση...

    τωρα οσαναφορα το m3 e46 βημα..θα πρεπει να ρωτησεις τους κατοχους ζ4..δεν ξερω να σε βοηθησω!

  12. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (27-11-19)

  13. #29
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    442
    Thanked
    174
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι χαζομαρα να βαλεις (και ας το χεις ετοιμο) ενα μπλοκε 25%, με ενα που παει μεχρι 100% και ειναι προφανως 10 κλασεις ανωτερο...ξεχνα αυτη τη λυση...

    τωρα οσαναφορα το m3 e46 βημα..θα πρεπει να ρωτησεις τους κατοχους ζ4..δεν ξερω να σε βοηθησω!
    Σε Ευχαριστω πολυ!!!Θα αρχισω το ψαξιμο να δω που θα το βρω μεταχειρισμενο και σε καλη κατασταση.Ειμαι ανοιχτος σε προτασεις αν γνωριζετε καποιον !!
    Αν οι Ελληνες αποκτήσουν μόρφωση και ενότητα, αλίμονό μας.
    ΟΥΙΣΤΟΝ ΤΣΩΡΤΣΙΛ

  14. The Following User Says Thank You to TOMIS For This Useful Post:

    nik200 (27-11-19)

  15. #30
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.697
    Thanked
    18798
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το μπλοκέ από 36άρι δεν μπαίνει εύκολα σε 46άρι καβούκι. Θέλει πατέντες. Μην μπλέξεις.

    Αν βρεις άξονα από Ζ4Μ θα ανοίξεις άλλες δουλειές με φρένα, σιαγόνες χειρόφρενου, κεντρικό άξονα μετάδοσης, κλπ. Θα χάσεις το αυτοκίνητό σου για ΜΗΝΕΣ και θα τρέχεις σαν τον Βέγγο δεξιά αριστερά.

    Αν θες τη γνώμη μου, βρες ένα καλό aftermarket μπλοκέ και βάλ'το πάνω.

    Εν τω μεταξύ, στο μεσαίο καβούκι που φοράει το δικό σου, οι επιλογές σε κορωνοπήνια για διάφορα βήματα είναι πολλές. Σε 210 καβούκι έχεις μόνο 3.15, 3.46, 3.62 και 4.10.

    Πιστεύω πως στη δική σου περίπτωση το ιδανικό είναι 3.23, άντε 3.38 βία.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    A8hnaios (27-11-19), dark knight (04-11-23), nik200 (27-11-19)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP