Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: Αντικαπνιστικός νομος!!

  1. #1
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αντικαπνιστικός νομος!!

    Τι γνωμη έχετε για τον αντικαπνιστικό νόμο?προσωπικα δεν καπνίζω αλλά δεν ειμαι και αντικαπνιστης!!Σεβομαι το δικαιωμα του αλλού να καπνίζει αρκεί να σεβεται και το δικαιωμα μου να μην θέλω τον καπνό του στη μούρη μου!!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Georgebm For This Useful Post:

    mark e92 (06-01-20), S8N (21-11-19)

  3. #2
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Wink

    Να δούμε τωρα που θα σφίξουν τα κρύα και οι βροχές τι θα γίνει..
    Τώρα είδα στη Γλυφάδα τη Δημοτική Αστυνομία να κανει έλεγχους..Απορία..
    Πώς θα πάρουν τα στοιχεία του παρανομούντος;
    Αν απλά φύγει τρέχοντας απ το κατάστημα; Αν ειναι πολλοί οι παρανομούντες; Θα αρχίσει κυνηγητό;
    Πολύ θα ήθελα να ειμαι μπροστά σε μια τέτοια φάση...

    Όσο για την απαγόρευση; Καθαρά ειναι άλλο ένα εισπρακτικό μέτρο



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  4. The Following 5 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    bomberman 3.28 (21-11-19), Georgebm (21-11-19), LEONIDASKAL (23-11-19), Ptboul (22-11-19), S8N (21-11-19)

  5. #3
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κυκλοφόρησαν και τα πρωτα ανέκδοτα για τον αντικαπνικό!!

    -1142:παρακαλώ?
    - Ναι θα ήθελα να καταγγέλλω το αφεντικό μου,μου έκοψε την άδεια και ειμαι απλήρωτος 3 μηνες!!!
    - κύριε ο αριθμός έιναι για να καταγγείλετε τους καπνιστές σε κλειστό χωρο!!!
    -Ακριβώς κύρια μου το αφεντικό μου κάνει ότι του....καπνίσει!!!!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Georgebm For This Useful Post:

    LEONIDASKAL (23-11-19), S8N (21-11-19)

  7. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.965
    Thanked
    20068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο A8hnaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δούμε τωρα που θα σφίξουν τα κρύα και οι βροχές τι θα γίνει..
    Τώρα είδα στη Γλυφάδα τη Δημοτική Αστυνομία να κανει έλεγχους..Απορία..
    Πώς θα πάρουν τα στοιχεία του παρανομούντος;
    Αν απλά φύγει τρέχοντας απ το κατάστημα; Αν ειναι πολλοί οι παρανομούντες; Θα αρχίσει κυνηγητό;
    Πολύ θα ήθελα να ειμαι μπροστά σε μια τέτοια φάση...

    Όσο για την απαγόρευση; Καθαρά ειναι άλλο ένα εισπρακτικό μέτρο
    Δεν είναι καθόλου ένα εισπρακτικό μέτρο ,κάθε άλλο .
    Δεν είναι μια απόφαση που υπάρχει στην Ελλάδα και πουθενά άλλου,μια και εφαρμόζεται με επιτυχία σε πολλά αλλά ευρωπαϊκά κράτη .
    Και είναι πραγματικά κατάντια καταχείμωνο ,να κάθονται οι καπνίζοντες εντός των καταστημάτων και αυτοί που δεν καπνίζουν και δεν αντέχουν αυτό το σύννεφο κάπνας ,έξω .
    Ούτε εγώ καπνίζω,ούτε αντικαπνιστής είμαι ,όμως πραγματικά έχω βρεθεί είτε μόνος, είτε με την οικογένεια σε εστιατόρια η καφέ και να μην μπορούμε να σταθούμε από την κάπνα που ασφυκτικά περιβάλει τον χώρο και να νιώθουμε να πνιγόμαστε .
    Και άντε εμείς μεγαλώσαμε ,τα μικρά παιδιά τι φταίνε ?
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  8. The Following 4 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (23-11-19), Georgebm (22-11-19), Kostas_1 (22-11-19), mark e92 (06-01-20)

  9. #5
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Cool

    Μωρε καλά τα λες εσύ αλλά η πραγματικότητα ειναι άλλη.
    Στην Ελλάδα ζούμε και το ξέρουμε με ότι συνεπάγετε...
    Θα πάς στη πίστα ή στο κ@λwμπαρο τα ξημερώματα να κάνεις έλεγχο,ή να βεβαιώσεις πρόστιμο στον σουρωμένο.!!!
    Flexi country ειναι η Ελλάς σ πάρα πολούς τομείς

    Υ.Γ Ούτε εγω καπνίζω και ουτε μένα μ αρέσει το ντουμάνι
    Attached Images Attached Images
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη A8hnaios : 22-11-19 στις 00:03



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Georgebm (22-11-19), S8N (22-11-19)

  11. #6
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    378
    Thanked
    359
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Όταν πρωτοψηφίστηκε ο νόμος, όλα τα μαγαζιά έβαλαν το χέρι στην τσέπη για να διαμορφώσουν "έξω" τους γνωστούς χώρους για καπνιστές. Τώρα λένε πως ούτε εκει θα επιτρέπεται και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το γιατί. Αν το πρόβλημα ήταν πως κάπνιζαν και "μέσα", απλά κύριε κράτος φρόντισε να ελέγξεις και να επιβάλλεις τη χρήση των εξωτερικών χώρων αποκλειστικά για καπνιστές. Το πρόβλημά τους τώρα είναι οτι έβαλαν ναύλον για να μην κρυώνει ο κόσμος και αυτό το έκανε "εσωτερικό" χωρο; Είναι, πολύ απλά, για γέλια. Ούτε φυσικά δίνεται η δυνατότητα στον μαγαζάτορα να ορίσει το μαγαζί του ως "καπνιζόντων" και να απαγορεύσει την είσοδο σε μη καπνιστές ή να μπαίνουν αυτοί με δική τους ευθύνη.
    Στην Ελλάδα που όσες επιχειρήσεις επιβίωσαν της κρίσης φυτωζωούν, είναι τουλάχιστον αστείο να τους στερούν πελάτες. Πολύ απλά, όποιος καπνίζει και δεν μπορεί να πιεί τον καφέ του ή το ποτό του συνοδεία τσιγάρου, θα το κάνει σπίτι του.
    Έρχεται λοιπόν το κράτος, το οποίο πληρώνω ποικιλοτρόπως για να έχω μια επιχειρησούλα να βγάζω το ψωμί μου και μου ορίζει και το τι πελατολόγιο θα εχω. Είναι επιεικώς τραγικό.
    Σαφώς επιβάλλεται να προστατευθεί ο μη καπνιστής, αλλά και ο καπνιστής έχει δικαιώματα.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to 330Ci For This Useful Post:

    A8hnaios (22-11-19), bomberman 3.28 (23-11-19)

  13. #7
    Εγγραφή
    14-11-10
    Περιοχή
    πατρα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    164
    Thanked
    237
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 330Ci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν πρωτοψηφίστηκε ο νόμος, όλα τα μαγαζιά έβαλαν το χέρι στην τσέπη για να διαμορφώσουν "έξω" τους γνωστούς χώρους για καπνιστές. Τώρα λένε πως ούτε εκει θα επιτρέπεται και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το γιατί. Αν το πρόβλημα ήταν πως κάπνιζαν και "μέσα", απλά κύριε κράτος φρόντισε να ελέγξεις και να επιβάλλεις τη χρήση των εξωτερικών χώρων αποκλειστικά για καπνιστές. Το πρόβλημά τους τώρα είναι οτι έβαλαν ναύλον για να μην κρυώνει ο κόσμος και αυτό το έκανε "εσωτερικό" χωρο; Είναι, πολύ απλά, για γέλια. Ούτε φυσικά δίνεται η δυνατότητα στον μαγαζάτορα να ορίσει το μαγαζί του ως "καπνιζόντων" και να απαγορεύσει την είσοδο σε μη καπνιστές ή να μπαίνουν αυτοί με δική τους ευθύνη.
    Στην Ελλάδα που όσες επιχειρήσεις επιβίωσαν της κρίσης φυτωζωούν, είναι τουλάχιστον αστείο να τους στερούν πελάτες. Πολύ απλά, όποιος καπνίζει και δεν μπορεί να πιεί τον καφέ του ή το ποτό του συνοδεία τσιγάρου, θα το κάνει σπίτι του.
    Έρχεται λοιπόν το κράτος, το οποίο πληρώνω ποικιλοτρόπως για να έχω μια επιχειρησούλα να βγάζω το ψωμί μου και μου ορίζει και το τι πελατολόγιο θα εχω. Είναι επιεικώς τραγικό.
    Σαφώς επιβάλλεται να προστατευθεί ο μη καπνιστής, αλλά και ο καπνιστής έχει δικαιώματα.
    ένας καφές και ένα φαγητό είναι η διασκέδαση μου , εγώ το πήρα απόφαση θα βγαίνω από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο , τη Κυριακή είχα πάει σε παραλιακό μαγαζί φίλου να πιο καφέ και καθόμασταν σε εξωτερικό μπαρ του μαγαζιού και μου έλεγε ότι και εδώ που καθόμαστε δεν επιτρέπετε το κάπνισμα γιατί έχει στέγαστρο και για να είμαι νόμιμος έπρεπε να πάω να καπνίσω στην βροχή , ο χώρος για τους καπνιστές πρέπει να είναι ανοιχτός από πάνω , φίλοι μου ούτε θα τσακωθώ με κανέναν ούτε θα στενοχωρήσω , αλλά αυτή την ξεφτίλα δεν την καταπίνω , σπίτι μου στην ζέστα μου και όποιος θέλει έρχεται και με βλέπει

  14. The Following 2 Users Say Thank You to ORPHEUS For This Useful Post:

    LEONIDASKAL (23-11-19), Ptboul (25-11-19)

  15. #8
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    955
    Thanked
    954
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Και πολύ καλά θα κάνεις.
    E30 318i

  16. #9
    Εγγραφή
    08-08-10
    Περιοχή
    Α.Ηλιουπολη
    Μηνύματα
    9.946
    Thanked
    27408
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Κόψτε το βρε παιδιά να βρείτε την υγειά σας!!!

    Φιλική συμβουλή απο ενα πρώην καπνιστή



    ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΟΛΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ


    Current World Population Clock

    U.S.National Debt Clock



    Always we need a ballance between the car and the woman as a perfect man dream!

  17. The Following User Says Thank You to A8hnaios For This Useful Post:

    Georgebm (24-11-19)

  18. #10
    Εγγραφή
    15-06-15
    Περιοχή
    VOLOS
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    795
    Thanked
    707
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το κακό ότι πιάνει και τους ατμιστες .δηλαδή εμείς τι φταίμε ????? και μου μου πει κανένας ότι είναι το ίδιο ..........
    κανε στην ζωη σου οτι θες απλα καντο μονος σου μην περιμενεις απο κανενα τιποτα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP