Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ ΨΥΞΗΣ ΣΕ Ε46

  1. #1
    Εγγραφή
    07-12-14
    Μηνύματα
    16
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΥΚΛΩΜΑΤΟΣ ΨΥΞΗΣ ΣΕ Ε46

    Καλησπέρα ομάδα.Έχω ένα Ε46 coupe 2000cc κι επειδή εχω να αλλάξω τα νερά του ψυγείου πάνω από 8 χρόνια,σκεφτόμουν μαζί με την αλλαγή αντιψυκτικού να κάνω και ένα πλύσιμο στο δικτυο ψύξης με καθαριστικό.Επειδή μου αρέσει τις δουλειές να τις κάνω μόνος μου γιατί αγαπάω να ασχολούμαι με τα μηχανικά θα ήθελα τη βοήθειά σας.Έχει ασχοληθεί κάποιος με τη συγκεκριμένη εργασία για να δώσει λεπτομέρειες;Τι χημικό να χρησιμοποιήσω;Τι αντιψυκτικό παίρνει το συγκεκριμένο μοντέλο (εννοώ τι προδιαγραφές πρέπει να έχει) και σε τι ποσότητα;Ποιά διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;Ξέρω ας πούμε ότι πρέπει να ανοίξω το καλοριφέρ τέρμα για κανά μισάωρο για να κυκλοφορήσει το χημικό,μετά άδειασμα και γέμισμα με νερό,λειτουργία ξανά κανά μισάωρο για ξέπλυμα και μετά άδειασμα και γέμισμα με αντιψυκτικό-απεσταγμένο και εξαέρωση.Έχω ψαχτεί στο internet αλλά θα ήθελα και την πολύτιμη βοήθειά σας για να είμαι 100% σίγουρος πριν πιάσω εργαλεία στα χέρια μου.Σας ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων και συγγνώμη για το σεντόνι...

  2. The Following User Says Thank You to raftako For This Useful Post:

    A8hnaios (20-11-19)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ θα σου δώσω αυτό το λινκ με σχετικές εικόνες https://www.pelicanparts.com/BMW/tec...ur_Coolant.htm



  4. The Following 4 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    A8hnaios (20-11-19), Georgebm (20-11-19), Konstantinos E60 (21-11-19), wheelman (20-11-19)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP