Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 146

Θέμα: bmw new 2019 1 series

  1. #41
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    954
    Thanked
    546
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    α, τωρα το πας αλλου.αυτα ειναι διαφορετικα απο αυτα που ελεγες.εσυ μιλουσες και εκανες ''παρατηρηση'' οτι δεν οδηγει σωστα το οχημα του.οτι θελει διαφορετικο στυλ οδηγησης.αυτο ειναι τελειως διαφορετικο απο.. ''το σταματησα να το οδηγω στην κινηση και το εχω μονο για μεγαλες αποστασεις'....αυτο δεν ειναι διαφορετικο στυλ .ειναι διαφορετικη χρηση,δεν αναφερεται στο στυλ και το πως αλλαζει ταχυτητες.ετσι ξερουμε και εμεις να εχουμε εργοστασιακες καταναλωσεις.ειδες που ειχαμε δικιο?

  2. The Following 2 Users Say Thank You to dreamer For This Useful Post:

    michaelp900 (24-12-19), SkyNet (23-12-19)

  3. #42
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Door to door Αθήνα Βόλος με 120-130-140 και μικρά ανοίγματα για προσπεράσεις έγραψε 7.1. Νομίζω αρκετά καλή κατανάλωση. Στο τέλος του ταξιδιού λόγω κίνησης ήμασταν περίπου με 100 ειδάλλως θεωρώ ότι θα έπαιζε γύρω στο 7.5 (ίσως και παραπάνω ανάλογα τις ορέξεις του οδηγού)



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to SkyNet For This Useful Post:

    BILL007 (06-01-20)

  5. #43
    Εγγραφή
    02-11-14
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Door to door Αθήνα Βόλος με 120-130-140 και μικρά ανοίγματα για προσπεράσεις έγραψε 7.1. Νομίζω αρκετά καλή κατανάλωση. Στο τέλος του ταξιδιού λόγω κίνησης ήμασταν περίπου με 100 ειδάλλως θεωρώ ότι θα έπαιζε γύρω στο 7.5 (ίσως και παραπάνω ανάλογα τις ορέξεις του οδηγού)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bαλε και την μεση ταχυτητα και τα χμ του ταξιδια που βγηκε το 7.1. Γενικα στα ταξιδια εχει χαμηλη καταναλωση αλλα και το 2λτ ιδια νουμερα γραφει.

    Πολυ διαφορετικος για BMW αυτος ο νεος πινακας οργανων.

  6. The Following User Says Thank You to wantone For This Useful Post:

    Ptboul (15-01-20)

  7. #44
    Εγγραφή
    15-07-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    καλημέρα! να κάνω και εγώ ενα update στο θέμα κατανάλωσης. Στο κέντρο με συνεχόμενα σταμάτα ξεκίνα , η κατανάλωση είναι 8,8 - 9, με Eco pro και χωρίς το start stop. Εκτός πόλης με ταχύτητες 110 - 130, μικρά ανοίγματα, και πρόγραμμα D, παίζει στο 6. η μέση που εμφανίζει για τα 1200 χλμ είναι 7,1. Ίσως μετά το στρώσιμο βελτιωθεί λίγο.

  8. The Following User Says Thank You to vagos320 For This Useful Post:

    Ptboul (10-02-20)

  9. #45
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο wantone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bαλε και την μεση ταχυτητα και τα χμ του ταξιδια που βγηκε το 7.1. Γενικα στα ταξιδια εχει χαμηλη καταναλωση αλλα και το 2λτ ιδια νουμερα γραφει.

    Πολυ διαφορετικος για BMW αυτος ο νεος πινακας οργανων.
    Έχουν διαγραφεί αυτά αλλά περίπου 120 φαντάζομαι μέση ταχύτητα περίπου 360 χλμ διένυσα. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το δίλιτρο σύνολο έχει ίδια κατανάλωση θα το δοκιμάσω


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #46
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα! να κάνω και εγώ ενα update στο θέμα κατανάλωσης. Στο κέντρο με συνεχόμενα σταμάτα ξεκίνα , η κατανάλωση είναι 8,8 - 9, με Eco pro και χωρίς το start stop. Εκτός πόλης με ταχύτητες 110 - 130, μικρά ανοίγματα, και πρόγραμμα D, παίζει στο 6. η μέση που εμφανίζει για τα 1200 χλμ είναι 7,1. Ίσως μετά το στρώσιμο βελτιωθεί λίγο.
    Εγώ παίζω στα 10.8 - 11 στην πόλη. Με comfort.
    Όσο για 6 εκτός πόλης μάλλον είσαι με μέση ταχύτητα 100.
    Μόνο στο sport κάπως φτιάχνει το αμάξι αλλά παραμένει θανατηφόρα αργό για τα γούστα μου


    Sent from my iPad using Tapatalk

  11. #47
    Εγγραφή
    15-07-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παίζω στα 10.8 - 11 στην πόλη. Με comfort.
    Όσο για 6 εκτός πόλης μάλλον είσαι με μέση ταχύτητα 100.
    Μόνο στο sport κάπως φτιάχνει το αμάξι αλλά παραμένει θανατηφόρα αργό για τα γούστα μου


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Ναι μέση ταχύτητα στα 100 περίπου έπαιζε. Στην πόλη πάντως με πολύ το eco pro έχει διαφορά. Σου κόβει τις απότομες επιταχύνσεις και μαζεύει αρκετά την κατανάλωση. Βέβαια είναι τάφος το αμάξι αλλα οκ, στο κέντρο το συνηθίζω. Στο sport όντως αλλάζει το αμάξι και είναι σχετικά γρήγορο. Για τα δικά μου γούστα και σε σύγκριση με το 320 που είχα, είναι αρκετά πιο γρήγορο παντού.

  12. #48
    Εγγραφή
    19-08-19
    Μηνύματα
    43
    Thanked
    33
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μέση ταχύτητα στα 100 περίπου έπαιζε. Στην πόλη πάντως με πολύ το eco pro έχει διαφορά. Σου κόβει τις απότομες επιταχύνσεις και μαζεύει αρκετά την κατανάλωση. Βέβαια είναι τάφος το αμάξι αλλα οκ, στο κέντρο το συνηθίζω. Στο sport όντως αλλάζει το αμάξι και είναι σχετικά γρήγορο. Για τα δικά μου γούστα και σε σύγκριση με το 320 που είχα, είναι αρκετά πιο γρήγορο παντού.
    Τις λίγες φορές που το οδηγώ θέλω να πηγαίνω ανθρώπινα και όχι σαν ταξιτζής. Eco pro είναι τραγικό απαράδεκτο σε όλα τα επίπεδα. Απόκριση γκαζιού επιτάχυνση τιμόνι όλα χάλια.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  13. #49
    Εγγραφή
    02-11-14
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    94
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις λίγες φορές που το οδηγώ θέλω να πηγαίνω ανθρώπινα και όχι σαν ταξιτζής. Eco pro είναι τραγικό απαράδεκτο σε όλα τα επίπεδα. Απόκριση γκαζιού επιτάχυνση τιμόνι όλα χάλια.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Aυτο εννοουσα στα παραπανω ποστς για τον τροπο οδηγησης. Το ιδιο κανω και εγω με αυτο που κανει ο Βαγγος, μονο Εκο Προ στην πολη ετσι και αλλοιως εχει κινηση οποτε και να κανεις καποιο ανοιγμα θα πεσεις στα φρενα μετα. Γενικα το αμαξι ειναι αργο και δεν γινεται και τιποτα για αυτο γιατι ο 1.5 ειναι αδυνατος κινητηρας και στο σπορ να το βαλεις παλι αργο ειναι ειδικα αν πεσεις σε μια ανηφορικη εκει καταλαβαινεις ποσο ροπη θελει το αμαξωμα αυτο.

    Το δικο μου δεν εχει σερβοτρονικ οποτε εχω πολυ καλο τιμονι σε βαρυτητα για τα δεδομενα του αμαξιου.

    Αν συμβιβαστεις να πηγαινεις σε γενικες αργες αργα και μονο μερικα ανοιγματα παντως εχεις χαμηλη καταναλωση και εν τελη υψηλη ωριαια ταχυτητα.

  14. #50
    Εγγραφή
    13-06-11
    Μηνύματα
    5.849
    Thanked
    11469
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπερα παιδιά

    Να παρω ενα 116d αυτοματο η να δω τιποτα αλλο ? (πχ ford focus)

  15. The Following User Says Thank You to ntinos For This Useful Post:

    Ptboul (10-02-20)

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP