Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Upgrade BMW 540i/6 E34

  1. #11
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    poly wraio file, geros na sai na to xairesai .to mono pou tha allaza einai na bgalw to m5 apo pisw alla gousta einai auta . nomizw to exw dei parkarismeno perioxi agiou dimitriou thesaloniki ama einai to idio
    live free and drive hard

  2. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    /vaggelis/ (12-12-19)

  3. #12
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.693
    Thanked
    18780
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να ξέρεις πως το πρώτο like στο video ήταν το δικό μου, χθες βράδυ.

    Αυτές οι M Parallel είναι όνειρο!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    /vaggelis/ (12-12-19), Leonidas_E39 (13-12-19)

  5. #13
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.292
    Thanked
    7235
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    φιλαρακο να χαιρεσαι την 5αρα σ..το 34 πραγματικα το αγαπω και εγω....

    αλλα κατι δε μ κολαει....12.5 συμπιεση στο v8...με παλαβο stroker kit (1600cc)...σε ενα μοτερ που δεν εχει και πολλες προδιαγραφες για στροφαρισμα...
    ετσι για την ιστορια το μ3 92 εχει 12-1 και το μ3 46 εχει 11.3-1 συμπιεσεις...ευχομαι να μην το χει κανει ο μαστορας ετσι γιατι το μοτερ με την δικια μ λογικη μετραει ωρες λειτουργιας...

    τα λεω πολυ φιλικα....δεν εχω κατι μαζι σ...αλλα εξηγησε μας κι αλλα..γιατι με στοιχειωδεις γνωσεις μηχανολογιας...δεν θα αντεξει αυτο το πραγμα...

  6. The Following 4 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    /vaggelis/ (12-12-19), BILL007 (13-12-19), pilot (12-12-19), S8N (12-12-19)

  7. #14
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.721
    Thanked
    17891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά 11,7:1 έχει το S54.
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  8. The Following 2 Users Say Thank You to pilot For This Useful Post:

    BILL007 (13-12-19), nik200 (12-12-19)

  9. #15
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όχι, ποτέ δεν το έχω αφήσει στην Αγίου Δημητρίου! Και τώρα μένω σχεδόν μόνιμα Πρέβεζα.

  10. The Following User Says Thank You to /vaggelis/ For This Useful Post:

    atha (23-12-19)

  11. #16
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξέρεις πως το πρώτο like στο video ήταν το δικό μου, χθες βράδυ.

    Αυτές οι M Parallel είναι όνειρο!
    Ναι όντως, τις έψαχνα χρόνια τις συγκεκριμένες ζάντες από τη 8-άρα!

  12. The Following User Says Thank You to /vaggelis/ For This Useful Post:

    S8N (12-12-19)

  13. #17
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, ποτέ δεν το έχω αφήσει στην Αγίου Δημητρίου! Και τώρα μένω σχεδόν μόνιμα Πρέβεζα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλαρακο να χαιρεσαι την 5αρα σ..το 34 πραγματικα το αγαπω και εγω....

    αλλα κατι δε μ κολαει....12.5 συμπιεση στο v8...με παλαβο stroker kit (1600cc)...σε ενα μοτερ που δεν εχει και πολλες προδιαγραφες για στροφαρισμα...
    ετσι για την ιστορια το μ3 92 εχει 12-1 και το μ3 46 εχει 11.3-1 συμπιεσεις...ευχομαι να μην το χει κανει ο μαστορας ετσι γιατι το μοτερ με την δικια μ λογικη μετραει ωρες λειτουργιας...

    τα λεω πολυ φιλικα....δεν εχω κατι μαζι σ...αλλα εξηγησε μας κι αλλα..γιατι με στοιχειωδεις γνωσεις μηχανολογιας...δεν θα αντεξει αυτο το πραγμα...
    Υπάρχουν Μ60 μοτέρ με απλό ή διπλό τούρμπο ή compressor που βγάζουν περισσότερη ιπποδύναμη. Όλη η αναβάθμιση του μοτέρ έχει γίνει σε ειδικό συνεργείο στη Γερμανία με γραπτή εγγύηση 1 χρόνου. Τώρα αισίως είμαστε στον 3ο χρόνο και όλα βαίνουν καλώς! Μάλιστα το μοτέρ όπως είναι τώρα δεν ζορίζεται καθότι δεν παίρνει τον αέρα που απαιτούν τα νέα κυβικά λόγω της περιορισμένης μονής εισαγωγής. Όταν με το καλό τοποθετηθεί το 8-πετάλουδο με τα 8 χωνιά από πάνω τότε θα λειτουργεί στη μέγιστη απόδοση.

  14. #18
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.292
    Thanked
    7235
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Με τι εγκεφαλο δουλευει το αμαξι?επισης μη συγκρινεις turbo και compresser με 12.5 συμπιεση..γιατι στο ριχνω και γω στο 8-1 και βγαζεις 500 αλογα μετα απο 10 λπεπτα lag!!!καμια σχεση το ενα με το αλλο...επισης απο που εχει υπερκυβισει το μοτερ?η κεφαλη αντεχει μετα τις 7000rpm...γιατι απο οσο ξερω μαμα ειναι πολυ το 7500 και το 8000 για αυτα τα μοτερ...βλεπεις ποσα ερωτηματα βρεθηκαν μεσα σε 5 λεπτα??

  15. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (13-12-19)

  16. #19
    Εγγραφή
    06-06-14
    Μηνύματα
    73
    Thanked
    100
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τι εγκεφαλο δουλευει το αμαξι?επισης μη συγκρινεις turbo και compresser με 12.5 συμπιεση..γιατι στο ριχνω και γω στο 8-1 και βγαζεις 500 αλογα μετα απο 10 λπεπτα lag!!!καμια σχεση το ενα με το αλλο...επισης απο που εχει υπερκυβισει το μοτερ?η κεφαλη αντεχει μετα τις 7000rpm...γιατι απο οσο ξερω μαμα ειναι πολυ το 7500 και το 8000 για αυτα τα μοτερ...βλεπεις ποσα ερωτηματα βρεθηκαν μεσα σε 5 λεπτα??
    Ο εγκέφαλος είναι φυσικά επαναπρογραμματισμένος για να μπορεί να "δει" τα επιπλέον κυβικά. Κόφτη στροφών δεν έχει. Στροφάρει λίγο πάνω τις 8000 αλλά πρακτικά μετά τις 7500-7600 ο δίσκος δεν σηκώνει τη ροπή και πατινάρει έντονα. Πάντως με 95-βενζίνη έχει δυσκολία να ξεκινήσει και γι΄αυτό το έχω πάντα με μείγμα 95-αρας και 100-αρας.

  17. #20
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.292
    Thanked
    7235
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο /vaggelis/ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο εγκέφαλος είναι φυσικά επαναπρογραμματισμένος για να μπορεί να "δει" τα επιπλέον κυβικά. Κόφτη στροφών δεν έχει. Στροφάρει λίγο πάνω τις 8000 αλλά πρακτικά μετά τις 7500-7600 ο δίσκος δεν σηκώνει τη ροπή και πατινάρει έντονα. Πάντως με 95-βενζίνη έχει δυσκολία να ξεκινήσει και γι΄αυτό το έχω πάντα με μείγμα 95-αρας και 100-αρας.
    φιλε vageli..γιατι ειμαι και συντοπιτης σου...γιαννιωτης καταγωγη..οι απαντησεις σ δεν με καλυπτουν...

    1)το αμαξι καταρχας σε τετοιο set up επρεπε να χει αγραφο σιγουρα...γερμανικο συνεργειο...και να μην εχουν βαλει???περιεργο...
    2)τα καπακια τελικα ειναι φτιαγμενα ή απλα πεταξαμε μια φλαντζα φλιδα και ο θεος μαζι μας...???μηχανικα ωστηρια σιγουρα για να γυρισεις εκει που λες...
    3)12.5 συμπιεση μονο 100αρα και ενισχυτικο ωρες ωρες..αλλιως το πειρακι παει συννεφο....
    4)για το δισκο..τι να πω..με ενα διδισκο καθαρισες...τι σοι συνεργειο στην γερμανια κιολας που δεν το προβλεψε αυτο..???
    5)τουλαχιστον εισαι σφυρηλατος απο οτι λες...
    6)βιδες φοραει το μοτερ?ή σε καθε στροφαρισμα στις 8000 θα ανοιγει σιγα σιγα...?
    7)κοφτης να μην υπαρχει σε injection πολυ δυσκολο..οχι ακατωρθωτο βεβαια..αλλα και παλι θα μεινεις απο αναφλεξη...εκει στις 8000 χωρις τα καταλληλα ρευματα....
    8)με θερμοκρασιες τι εχεις κανει...???v8 με τερμα συμπιεση...θερμοκρασια θεο..θες ψυγεια-θερμοστατες-τρομπες...
    9)τρομπα βενζινης..σιγουρα εξωτερικη...μπεκ..ειναι ευκολο-θηρια να κατουρανε...αναθεμα...

    φιλε μ βαγγελη ετσι κανουν παρουσιαση ενα αμαξι...δεν λενε οτι τους ειπε ο μαστορας χωρις να εχουν ιδεα...απο μηχανολογικα...

    υγ..περιμενουμε βιντεο να δουμε πως παει το αμαξι...εκει ενα εμπειρο ματι μπορει να δει αν το αμαξι δουλευει ή οχι...φυσικα στα οργανα να βλεπουμε!!

    υγ2..θα τονισω..ολα φιλικα και ομορφα στα λεω..αλλα εχουμε απειρες αποριες...για το set up...αν πραγματι το αμαξι δουλευει γιατι να μην ακολουθησουν κι αλλοι εδω...με την βοηθεια σου...να φτιαξουμε ωραια αμαξια!!!!γιαυτο ειναι τα forum...οχι για να λεμε το μακρυ μας και το κοντο μας...

  18. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    A8hnaios (13-12-19), BILL007 (13-12-19), Vassilis ///M (13-12-19)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP