Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 28 από 28

Θέμα: Ε36 Στραβωμενες δισκοπλακες?

  1. #21
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1) Κάνουν τα μπρακέτα γιατί τα 36 και 46 μπροστά είναι ολόιδια στα φρένα. Τα 286 (αεριζόμενα)με τα 300 έχουν ίδια δαγκάνα-τακάκι.
    2)Σίγουρα οι απλοί δίσκοι έχουν διαφορετικές δαγκάνες από τους αεριζόμενους. Έχει μεγάλη διαφορά το πάχος τους.Το ίδιο
    συμβαίνει και μπροστά με τα 286 απλά και αεριζόμενα, έχουν άλλη δαγκάνα αλλά ίδιο τακάκι.
    3)Νομίζω σε κάλυψα στο επάνω. Στα μπροστα είναι ίδιο το τακάκι σε 286 απλό ή αεριζόμενο και 300.

  2. #22
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οταν μεγαλωνει ο δισκος δεν μεγαλωνει και το φαρδος της ''λωριδας'' που παταει το τακακι ? Η στη συγκεκριμενη περιπτωση απο 286 σε 300 απλα μεγαλωνει και ο κυκλος του μουαγιε? οποτε η ''λωριδα'' μενει ιδια αλλα απλα με μεγαλυτερη περιμετρο?
    Εγω το ειχα στο μυαλο μου πως μεγαλωνοντας τη διαμετρο αυτη η λωριδα μεγαλωνει, οποτε θα εμπαινε και φαρδυτερο τακακι στην ιδια δαγκανα.

  3. #23
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επισης τι γινεται με τον πισω αξονα οσον αφορα τα μπρακετα και τις δαγκανες? Μπαινουν απο ε46 ?

  4. #24
    Εγγραφή
    10-04-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    41
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κοιτα οταν σταματας αν καποια απο τις δυο ζαντες ειναι ζεστες... κατα 99% ειναι η δαγκανα

  5. #25
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εννοεις αν μετα απο μεγαλη πορεια χωρις καθολου φρεναρισμα αν σταματησω ? Αλλα και παλι πως γινεται εαν δεν επαναφερει σωστα να στραβωσουν ?

  6. #26
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εκανα ενα τεστ...πηγαινα για αρκετη ωρα τωρα τη νυχτα με αδειους δρομους απο 50 εως 80 χωρις να πατησω καθολου φρενο...κατεβηκα απο το αυτοκινητο και οι 4 δισκοι ηταν κρυοι...αρα οι δαγκανες επαναφερουν σωστα εφοσον αν δεν επανεφεραν θα ηταν ζεστοι εστω, αν οχι να καινε.

  7. #27
    Εγγραφή
    10-04-13
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    41
    Thanked
    14
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μαλλον κατι δεν καταλαβα σωστα,αν δεν πατησες φρενο πως θα το δεις? εννοω το ενβολο που βαζεις τα τακακια.

  8. #28
    Εγγραφή
    12-02-18
    Περιοχή
    Αthens
    Μηνύματα
    251
    Thanked
    111
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ετυχε και να πατησω ελαχιστο φρενο σε ενα φαναρι...αλλα δεν ειναι αυτη η περιπτωση μου....επαναφερει η δαγκανα... και οι τροχοι οταν ειναι το αμαξι στον αερα γυρνανε αρκετη ωρα ελευθερα πριν σταματησουν

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP