Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: Καθαρισμός μπεκ σε Ν43 or not?

  1. #1
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Question Καθαρισμός μπεκ σε Ν43 or not?

    καλησπερα μετα απο επισκεψη σε εξουσιοδοτημενο της bmw (λογω ρεταρισματος σε κρυο κινητηρα μονο χαμηλα)εγινε διαγνωμη βουλωμενων μπεκ(3ος και 4ος)και κλεισαμε ραντεβου για καθαρισμα
    εχεις καποιος αναλογη εμπειρια?αξιζει?η τσαμπα το τρεξιμο
    βεβαια η τιμη πεφτει κατα πολυ απο το να παμε σε αντικατασταση για αυτο το συζηταμε

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 08-12-19 στις 20:40

  2. #2
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    950
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα μετα απο επισκεψη σε εξουσιοδοτημενο της bmw (λογω ρεταρισματος σε κρυο κινητηρα μονο χαμηλα)εγινε διαγνωμη βουλωμενων μπεκ(3ος και 4ος)και κλεισαμε ραντεβου για καθαρισμα
    εχεις καποιος αναλογη εμπειρια?αξιζει?η τσαμπα το τρεξιμο
    βεβαια η τιμη πεφτει κατα πολυ απο το να παμε σε αντικατασταση για αυτο το συζηταμε
    σε εξουσιοδοτημενο η' εξιδικευμενο? γιατι το πρωτο (εξουσιοδοτημενο) ειναι η αντιπροσωπεια και αποτι ξερω στην αντιπροσωπεια αλλαζουν τα μπεκ δεν τα καθαριζουν,οπως εκανα εγω..παντως ρισκο ειναι ,αν σου δινουν καποια καλη εγγυηση καντο,αλλιως προτεινω αλλαγη που εχουν εγγυηση .

  3. #3
    Εγγραφή
    25-03-14
    Περιοχή
    Glyfada Athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    419
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εχω την εντυπωση πως αυτα τα μπεκ στον Ν43 δεν καθαριζονται.
    Εχει ξανακανει αυτη τη δουλεια ο μαστορας σε παρομιου τυπου κινητηρα?

  4. #4
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Έχω κάνει καθάρισμα σε μπεκ αλλά δεν είδα καμία απολύτως διαφορά.Ο άνθρωπος που ανέλαβε την δουλειά μου είπε πως τα μπεκ της BMW είναι τελείως διαφορετικά σε κατασκευή σε σύγκριση με του γκρουπ VAG στα οποία ο καθαρισμός-επισκευη επιτυγχάνει σε ποσοστό σχεδόν 90%.Εκανα λοιπόν τον καθαρισμό και μετά από ενάμιση μήνα έβαλα 4 καινούργια και το αμάξι στην κυριολεξία δουλεύει καλύτερα και από καινούριο με υποδειγματικό ρελαντί και λογικοτατη πλέον κατανάλωση.Και ο δικός μου κινητήρας είναι ο Ν43Β20.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dreamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε εξουσιοδοτημενο η' εξιδικευμενο? γιατι το πρωτο (εξουσιοδοτημενο) ειναι η αντιπροσωπεια και αποτι ξερω στην αντιπροσωπεια αλλαζουν τα μπεκ δεν τα καθαριζουν,οπως εκανα εγω..παντως ρισκο ειναι ,αν σου δινουν καποια καλη εγγυηση καντο,αλλιως προτεινω αλλαγη που εχουν εγγυηση .
    μαλλον εξιδικευμενο σε γνωστο μαγαζι στο ιλιον οπου του εχω τυφλη εμπιστοσυνη, σε γνωστη αντιπροσωποια στη συγγρου οπου και το αγορασα ειχα συνεχως θεματα οπου δεν τα ελυσαν ποτε και εχω κατασταλαξει στον πρωτο

    QUOTE=tsaltinho;597520]εχω την εντυπωση πως αυτα τα μπεκ στον Ν43 δεν καθαριζονται.
    Εχει ξανακανει αυτη τη δουλεια ο μαστορας σε παρομιου τυπου κινητηρα?[/QUOTE]

    απο οτι μου ειπε σε 30 τουλαχιστον Ν43Β20 με απολυτη επιτυχια
    μαλλον θα το κανω και βλεπουμε θα σας ενημερωσω στις επομενες μερες

  6. #6
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maris7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον εξιδικευμενο σε γνωστο μαγαζι στο ιλιον οπου του εχω τυφλη εμπιστοσυνη, σε γνωστη αντιπροσωποια στη συγγρου οπου και το αγορασα ειχα συνεχως θεματα οπου δεν τα ελυσαν ποτε και εχω κατασταλαξει στον πρωτο

    QUOTE=tsaltinho;597520]εχω την εντυπωση πως αυτα τα μπεκ στον Ν43 δεν καθαριζονται.
    Εχει ξανακανει αυτη τη δουλεια ο μαστορας σε παρομιου τυπου κινητηρα?
    απο οτι μου ειπε σε 30 τουλαχιστον Ν43Β20 με απολυτη επιτυχια
    μαλλον θα το κανω και βλεπουμε θα σας ενημερωσω στις επομενες μερες[/QUOTE]

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει καθάρισμα σε μπεκ αλλά δεν είδα καμία απολύτως διαφορά.Ο άνθρωπος που ανέλαβε την δουλειά μου είπε πως τα μπεκ της BMW είναι τελείως διαφορετικά σε κατασκευή σε σύγκριση με του γκρουπ VAG στα οποία ο καθαρισμός-επισκευη επιτυγχάνει σε ποσοστό σχεδόν 90%.Εκανα λοιπόν τον καθαρισμό και μετά από ενάμιση μήνα έβαλα 4 καινούργια και το αμάξι στην κυριολεξία δουλεύει καλύτερα και από καινούριο με υποδειγματικό ρελαντί και λογικοτατη πλέον κατανάλωση.Και ο δικός μου κινητήρας είναι ο Ν43Β20.
    τα 4 καινουργια σου στοιχισαν?να μαντεψω 4Χ280=1120 συν εργασια συν φ.π.α ενα 1500αρι τα θεωρω πολλα με τοσα αλλαζεις ολη την μηχανη

  7. #7
    Εγγραφή
    09-05-14
    Μηνύματα
    950
    Thanked
    542
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    πανε και σε αλλες αντιπροσωπειες και πες τους οτι εχω διαγνωση για μπεκ.ποσο κοστιζουν να γινουν αλλαγη? θα σου πουν αυτοι κανα 1200αρι.δεν μπορω να πληρωσω τοσα,πριν 4 χρονια ειχαν τα μισα χρηματα τωρα γιατι τοση αυξηση οι γερμανοι? θα σου πουν τα χαζα τους αυτοι και μετα ισως να σου κανουν προταση για ερωτηση γερμανια για μειωμενο κοστος με συμετοχη των ιδιων.κατι σαν γκουντγουιλ αλλα οχι τοσο φτηνα γιατι το εχεις χρονια.αν αναλαβουν αυτοι να κανουν ερωτηση/διαμεσολαβηση γερμανια μπορουν να πετυχουν κατι καλο.αν δεν το κανουν τοτε φυγε,δεν χανεις κατι.και αυτοι τετοιες δουλειες θελουν για να βγαλουν τζαμπα χρημα.τα εργατικα κανα 200αρι ειναι,αν μειωσουν τα μπεκ στην υπεραξια τους τοτε μποερι να φυγεις με καινουρια μπεκ με ενα 500αρι-700αρι.με εγγυηση κιολας.τοσο κοστιζαν πριν κανουν 100% αυξηση οι μοναχοί

  8. #8
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Η αλλαγή των μπέκ και των μπουζί μαζί με επαναπρογραμματισμό, γιατί το αυτοκίνητο φορούσε ακόμη το πρώτο firmware, μου στοίχισε 1.180 € μαζί με τα εργατικά.Μου έκαναν κάποια έκπτωση προφανώς αλλά δεν γνωρίζω με σιγουριά εάν ήταν και η μεγαλύτερη που μπορούσαν να δώσουν.Στην δική μου περίπτωση,goodwill δεν υπήρχε γιατί το αυτοκίνητο αγοράστηκε τον Ιανουάριο του 2008 και έίχε περίπου 165.000 χιλιόμετρα,οπότε δεν υπήρχε περίπτωση.
    Συμφωνώ οτι τα χρήματα είναι τραγικά πολλά ,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει και διαφορετική λύση γιατί το αυτοκίνητο απλά δεν δούλευε.Πνιγόταν στην βενζίνη.Απο το να έχεις λοιπόν ένα αυτοκίνητο να κάθεται με σχεδόν μηδενική πλέον αξία λογω τελών κυκλοφορίας και παλαιότητας,ακουμπάς την χιλιάδα και ευελπίστείς να σε πάει άλλα τόσα χιλιόμετρα πρώτου το παροπλίσεις στην πίσω αυλή σου.

  9. The Following User Says Thank You to panos320 For This Useful Post:

    BILL007 (28-09-19)

  10. #9
    Εγγραφή
    19-10-10
    Μηνύματα
    550
    Thanked
    212
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos320 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλλαγή των μπέκ και των μπουζί μαζί με επαναπρογραμματισμό, γιατί το αυτοκίνητο φορούσε ακόμη το πρώτο firmware, μου στοίχισε 1.180 € μαζί με τα εργατικά.Μου έκαναν κάποια έκπτωση προφανώς αλλά δεν γνωρίζω με σιγουριά εάν ήταν και η μεγαλύτερη που μπορούσαν να δώσουν.Στην δική μου περίπτωση,goodwill δεν υπήρχε γιατί το αυτοκίνητο αγοράστηκε τον Ιανουάριο του 2008 και έίχε περίπου 165.000 χιλιόμετρα,οπότε δεν υπήρχε περίπτωση.
    Συμφωνώ οτι τα χρήματα είναι τραγικά πολλά ,αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει και διαφορετική λύση γιατί το αυτοκίνητο απλά δεν δούλευε.Πνιγόταν στην βενζίνη.Απο το να έχεις λοιπόν ένα αυτοκίνητο να κάθεται με σχεδόν μηδενική πλέον αξία λογω τελών κυκλοφορίας και παλαιότητας,ακουμπάς την χιλιάδα και ευελπίστείς να σε πάει άλλα τόσα χιλιόμετρα πρώτου το παροπλίσεις στην πίσω αυλή σου.
    συμφωνω σε ολα αλλα κουβεντα κανουμε,και πρεπει αυτη η bmw να σοβαρευτει επιτελους
    απο την πρωτη μερα που το πηρα ειχα θεματα και ακομα εχω(μια το ενα μια το αλλο)
    Α ξεχασα παω σιγα σιγα και για nox οποτε αλλο ενα 700ρακι και βλεπουμε
    περαστικα μας

  11. #10
    Εγγραφή
    28-01-10
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    108
    Thanked
    59
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εγώ τον nox τον άλλαξα στις 105.000 περίπου.Αλλη πονεμένη ιστορία και αυτή.Βρηκα από ένα τρακαρισμένο με 7.000 χλμ!!!!!.Το έδωσε ο ιδιοκτήτης σε μια μάντρα με ανταλλακτικα μόνο για BMW ο οποίος τυγχάνει να είναι παλιός μας πελάτης.Πηγα και πήρα ότι χρειαζομουνα.Ο nox μου στοίχισε 180€. Δυστυχώς ο κινητήρας είχε ήδη πωληθεί εάν δεν κάνω λάθος στην τοπική αντιπροσωπεία.....

  12. The Following User Says Thank You to panos320 For This Useful Post:

    BILL007 (28-09-19)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP