Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: e46 valvetronic δεν παιρνει μπροσ

  1. #1
    Εγγραφή
    13-08-13
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή e46 valvetronic δεν παιρνει μπροσ

    καλησπερα παιδια μια βοηθεια οποιοσ μπορει, εχω ενα ε46 Ν42Β20 valvetronic παρουσιασε ενα προβλημα ελαφροσ ασταθεσ ρελαντι και ενα θορυβο μαλον απο την εισαγωγη οταν πατουσα το γκαζι σαν να τραβουσε απο καπου αερα ,μεχρι τισ 3000 στροφεσ δεν τραβουσε καθολου απο τισ 3500 και μετα ολα καλα. εβγαλα το φιλτροκουτι αλαξα φιλτρο αεροσ εψαξα ολα τα σωληνακια μηπωσ καποιο ηταν τρυπιο και τραβουσε αερα ηταν ολα οκ ,αυτο που παρατηρησα και το αλλαξα ηταν απανω στην πολλαπλη εισαγωγησ ενα σωληνακι αναθυμιασεων πρεπει να ειναι αυτο οταν δουλευε η μηχανη το ρουφαγε φραζονταστο τελειωσ ,μετα απο μια πορεια 50 χιλ που εκανα το εσβησα και δεν ξαναπαιρνει μπροσ ,αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι οταν δινω μιζα ο κινητηρασ γυριζει πολυ γρηγορα σαν να μην εχει συμπιεση ενα πραγμα,ξεχασα να αναφερω οτι στην πορεια που πηγαινα μου εναψε και σβησε μονο του το τσεκ eml εχει κανεισ ιδεα τι μπορει να συμβαινει

  2. #2

    Προεπιλογή

    Καλό θα ήταν να το δει μηχανικός αυτό το θέμα.. Γιατί Θεωρητικα δεν θα βγάλουμε άκρη..

  3. #3
    Εγγραφή
    13-08-13
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αυτό είναι το μόνο σίγουρο αλλά το Σάββατο που το κατέβασα Αθήνα σε δύο συνεργεία εξουσιοδοτημένα τα βρήκα κλειστά και σε ένα τρίτο που πήγα ο τύπος κατα καποι τρόπο αρνήθηκε να το μπριζωσει να δει τι είχε λέγοντας μου άφησε το να το ψάξω και θα δούμε ενώ του είπα ότι ότι μου είχε ανάψει το λαμπάκι του eml μπορούσε να το βάλεις στην πρίζα και να δει τι είχε τώρα μου έχει μείνει κάπως μακριά από Αθήνα στο εξοχικό θα δω τι θα κάνω να το φορτώσω κάπου για να κατεβάσω

  4. #4

    Προεπιλογή

    κάπως έτσι??

  5. #5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikostii Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάπως έτσι??
    Πιθανότητα θα έχεις θέμα με τον Αισθητήρα θέσης εκκεντροφόρου άξονα

  6. The Following User Says Thank You to Nikostii For This Useful Post:

    BILL007 (09-09-19)

  7. #6
    Εγγραφή
    13-08-13
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ακριβωσ φιλε μου το ιδιο δουλεμα δεν επρεπε ομωσ να επαιρνε μπροσ, υποψιαζομε μηπωσ μαζι με αυτο επαθε ταυτοχρονα και αλλη βλαβη

  8. #7
    Εγγραφή
    13-08-13
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Επανέρχομαι για ενημέρωση τελικά ήταν αισθητήρας εκκεντροφόρου + αισθητήρας στροφάλου, αισθητήρα στροφάλου επιτρέπεται όμως τον είχα αλλάξει πριν 50 χιλιάδες χιλιο στα 120 και τωρα το αμάξι εχει 170 τελοσ παντων ολα καλα

  9. The Following User Says Thank You to tasos e46 For This Useful Post:

    BILL007 (17-09-19)

  10. #8
    Εγγραφή
    27-08-19
    Περιοχή
    Νέα σμύρνη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    127
    Thanked
    126
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Και πόσο πήγε η ζημια αν επιτρέπεται?

  11. #9
    Εγγραφή
    13-08-13
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    14
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    μου άλλαξαν και τουσ 2 αισθητηρεσ εκκεντοφορου 50 ο καθενασ + 70 του στοφαλου +110 εργασια

  12. The Following User Says Thank You to tasos e46 For This Useful Post:

    Georgebm (17-09-19)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP