Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 32

Θέμα: Αλλαγή ζαντών

  1. #1
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή Αλλαγή ζαντών

    Καλημέρα παιδιά! Καλό χειμώνα να έχετε! Όπως βλέπετε θα αλλάξω ζάντες και θα ήθελα την γνώμη σας! Οποιαδήποτε πρόταση ή άποψη έχετε να τη πείτε και σε σχέδια και σε μάρκες και σε όλα! Είμαι αναμεσα σε JR23, JR21 και JR18. Θα βάλω 17αρα ζάντα όχι παραπάνω και απλά σκέφτομαι ότι μάλλον θα χρειαστεί και χαμήλωμα το αυτοκίνητο λίγο! Θα αλλάξω αναρτήσεις γιατί αυτές που έχω ήδη έχουν πάρα πολλά Χλμ και θέλουν αντικατάσταση! Αν έχετε κάτι να προτείνετε σε λύση και μάρκα θα ήταν ότι έπρεπε! Το αυτοκίνητο είναι Bmw 316i 1600cc 115 άλογα 2005 μοντελοIMG_20190903_154753.jpgScreenshot_2019-09-08-11-27-21-114_com.android.chrome.pngScreenshot_2019-09-08-11-27-16-729_com.android.chrome.pngScreenshot_2019-09-08-11-27-10-175_com.android.chrome.png! Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-02-15
    Μηνύματα
    810
    Thanked
    796
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Bilstein Sprint με hr ελατήρια και σαν ζάντα εγώ θα έβαζα την δεύτερη.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το πιστεύεις ότι με έχει βάλει σε τρελές σκέψεις? Ανάθεμα το φωτοσοπreceived_494664394431861.png
    Και με τις αναρτήσεις τι γίνεται? επειδή δν έχω ιδέα? Είναι ξεχωριστά τα ελατήρια πρέπει να αγοραστεί και κάτι ακόμα? Δν έχω ιδέα από ρυθμιζόμενες. Υποθέτω ρυθμιζόμενες είναι bilstein

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.174
    Thanked
    14068
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ανάρτηση εξαρτάται τι ζητάς! Αν θες καθημερινό αυτοκίνητο και άνεση απέφυγε σκληρές αναρτήσεις και μεγάλα χαμηλώματα.

    Για ζάντες θα προτιμούσα κάτι σε ΟΕΜ κυρίως για λόγους αντοχής στους ελληνικούς δρόμους. Το 17 σαν διάσταση είναι ιδανικό και για τα αναλώσιμα και για τους δρόμους.
    Αν θες να δεις τι έβγαινε ανάλογα με το μοντέλο τσέκαρε εδώ http://felgenkatalog.auto-treff.com/


    Επειδή βλέπω τα σχέδια που έβαλες και θυμίζουν CSL ή BBS LM, μόνο αυτό θα έβλεπα ως λόγο για μια τέτοια αγορά.

    Σημειωτέων και προσοχή, οι JR (Japan Racing) μόνο Japan δεν είναι! Made in China είναι και υπερεκτιμημένες!



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 08-09-19 στις 14:11



  5. The Following 4 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    A8hnaios (08-09-19), nikos valvetronic (12-09-19), Nikostii (08-09-19), Spyke (08-09-19)

  6. #5
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Όχι το μόνο που θέλω στα αμορτισέρ είναι ένα μικρό χαμήλωμα μόνο και μόνο να δείξει η ζάντα τίποτα παραπάνω ούτε πολύ χαμήλωμα ούτε τίποτα υπερβολικό. Με προβλημάτισε το made in china . Έχετε να προτείνετε κάτι? Oem εννοείς τις αυθεντικές τις bmwstyle? Ή τύπου ρεπλικα?

  7. #6

    Προεπιλογή

    Κατά την άποψή μου ψάξε για γνήσιες της bmw έχει ωραία σχέδια. Η κοίτα τις bbs rs replica τις έχουν και φθηνά

  8. #7
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχει ναι και έχω ψάξει πολύ το θέμα είναι ότι μόνο αυτη μου κάνει κλικ http://www.bmwstylewheels.com/bmw/50 και η αυτή http://www.bmwstylewheels.com/bmw/68 . Γιατί μέχρι 17 θα έβαζα απλά τη πρώτη δν τη βρίσκω και τη δεύτερη τη βρίσκω αλλά μαζί με λάστιχα θα πάει ένα 1000 περίπου και αναρωτιέμαι τι συμφέρει? Γνήσια μαμά μεταχειρισμένη και δν ξέρω τι θα της έχουν κάνει και τι θα έχει τραβήξει? Ή καινούργιες ρεπλικα με οδήγηση όσο το δυνατον πιο προσεκτική για την ακρίβεια δν είμαι γκαζοφονιας οδηγάω προσεκτικά και σιγά λόγω Ελληνικών λακουβων

  9. #8

    Προεπιλογή

    Πήγαινε πάρε replica φίλε μου να κάνεις την κ@υλα σου οι εποχές είναι ζόρικες.. Βρήκα και αυτές πάντως φθηνές.. https://www.car.gr/parts/view/238461...sticha-bmw-bbs

  10. The Following User Says Thank You to Nikostii For This Useful Post:

    Spyke (08-09-19)

  11. #9
    Εγγραφή
    09-05-18
    Περιοχή
    Λακωνία
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το άλλο θέμα που σκέφτομαι είναι αν θα έχω πρόβλημα με το οφσετ. Δλδ θα χρειαστούν οπωσδήποτε αποστάτες? Έχω ακούσει καταπονείται το αυτοκίνητο πολύ δλδ θα έψαχνα να βρω τη κατάλληλη ρεπλικα και το καλαλληλο οφσετ για να μην βάλω αποστάτες. Γνωρίζετε κάτι για αυτό?

  12. #10

    Προεπιλογή

    Ανάλογος την ζάντα φίλε μου.. Positive offset zero offset η negative offset.. Υπάρχει περίπτωση να μην βάλεις καθόλου αποστάτες αν έχεις positive offset

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP