Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: Bmw 2002 m5 engine?

  1. #11
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αμα ειναι να βαλεις Μ5 μοτερ με καρμπυρατερ,τοτε μην το κανεις καθολου.....Υπαρχουν ενα καρο παναρχαια μοτερ να βαλεις....Πως γινεται να μην θες να μπλεξεις με μετατροπες και να σκεφτεσαι S38 σε 2002???Εισαι μηχανικος ή απλα τα σκεφτεσαι μονος σου αυτα??Δεν κολλανε αυτα που λες φιλε μου...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  2. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    PetrosD (13-09-19)

  3. #12

    Προεπιλογή

    Άμα ήμουν μηχανικός δεν θα καθόμουν να ρώταγα φίλε.. Και ναι τα έχω δει στην Σλοβακία αυτές τις μετατροπες.. Και η ταυτότητα του αυτοκινήτου είναι καρμπυρατέρ και καρμπυρατέρ θα το κρατήσω κολλάει δεν κολλάει στο κεφάλι σου

  4. #13

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikostii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα ήμουν μηχανικός δεν θα καθόμουν να ρώταγα φίλε.. Και ναι τα έχω δει στην Σλοβακία αυτές τις μετατροπες.. Και η ταυτότητα του αυτοκινήτου είναι καρμπυρατέρ και καρμπυρατέρ θα το κρατήσω κολλάει δεν κολλάει στο κεφάλι σου
    Και ήταν απλά μια ιδέα δεν είπα θα το κάνω

  5. #14
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.292
    Thanked
    7235
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    τι χρειαζεσαι με πρωτες σκεψεις....

    1)γδυσιμο καροτσας και ενισχυση σε καιρια σημεια....καποιοι φανοποιοι σιγουρα θα τα ξερουν τα 2002..
    2)μοτερ s38b38..το 3.6lt παντως ηταν πολυ πιο αξιοπιστο να ξερεις....σασμαν...οτι χωραει..αλλα απο m3 ε30 θα επελεγα (getrag με πρωτη κατω)
    3)κρεμαγιερα εγω απο ζ3 θα εβαζα....καταργωντας τον ατερμονα
    4)μετακινηση μπαταριας πισω..επειγοντως
    5)μισο cage για να εισαι και νομιμος και ασφαλης-οπωσδηποτε περασμα στους θολους μπροστα και κατω το cage....για ευνοητους λογους..και φυσικα ζυγισμα το αμαξι και παλι για να δεις ποσο κοντα ή μακρυα εισαι στο 50-50 (λεμε τωρα)..και να μετακομισεις οτι μπορεις πισω απο κει και περα (ρεζερβουαρ-ψυγεια κτλ κτλ)
    6)ακρα μαλλον απο 5αρα (5μπουλωνα) να φαρδυνει το αμαξι
    7)μια coilover αναρτηση οπωσδηποτε (αληθεια βγαζει για 2002???)
    8)φτιαχτος κεντρικος (axotechniki....και μονο)
    9)διαφορικο οτι χωραει....εγω m3 θα εβαζα μπας και αντεξει....οτιδηποτε αλλο....δεν...

    δεν ξερω αν ξεχναω κατι..αλλα τα παραπανω ειναι απαραιτητα για να χεις μια στοιχειωδη ασφαλεια και αξιοπιστια....

  6. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    BILL007 (14-09-19), Nikostii (14-09-19)

  7. #15
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikostii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα ήμουν μηχανικός δεν θα καθόμουν να ρώταγα φίλε.. Και ναι τα έχω δει στην Σλοβακία αυτές τις μετατροπες.. Και η ταυτότητα του αυτοκινήτου είναι καρμπυρατέρ και καρμπυρατέρ θα το κρατήσω κολλάει δεν κολλάει στο κεφάλι σου
    Με αλλα λογια ν’αγαπιομαστε δλδ...κουβεντες της καφετεριας...Μολις σου πουν το κοστος αυτων που σκεφτεσαι,θα κολλησει το δικο σου κεφαλι μετα!!!Καληνυχτα!!
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  8. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    PetrosD (13-09-19)

  9. #16

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ πολύ nik για τις πληροφορίες! Για τον Mike εχω να πω μάλλον έφαγε πονηροπιτακια βραδιάτικα.. δεν με ξέρεις και από χθες για να βγάλεις συμπέρασμα.. Ούτε καν την ηλικία μου δεν ξέρεις και τι δουλειά κάνω.. Άραξε στην καφετέρια σου κάνε κουβεντούλες της κλάσης σου και άσε τα κομπλεξικα

  10. #17

    Προεπιλογή

    Και μάλλον θα την αποφύγω όλη αυτή την βαβούρα γιατί μου είπαν ότι θα καταστρέψω το αυτοκίνητο.. Θα στείλω τον m10 στον Απέργη να το φτάσει όρια

  11. The Following User Says Thank You to Nikostii For This Useful Post:

    nik200 (14-09-19)

  12. #18
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikostii Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μάλλον θα την αποφύγω όλη αυτή την βαβούρα γιατί μου είπαν ότι θα καταστρέψω το αυτοκίνητο.. Θα στείλω τον m10 στον Απέργη να το φτάσει όρια
    Απο S14 σε S38 και τελικα σε Μ10 τεντωμενο....Γιατι δεν βαζεις κανα S85 με 10πλό καρμπυρατερ και κανα κασονι νιτρα,ετσι για το καλο!!Ποσώς μ’ενδιαφερει ποσο χρονων εισαι ή τι δουλεια κανεις,δεν ειχα σκοπο να σε περασω audition χρυση μου!!Αλλα προσωπικα προτιμω τα πονηροπιτακια απο το κουτοχορτο!!Επομενο....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  13. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    PetrosD (14-09-19)

  14. #19
    Εγγραφή
    25-11-11
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.939
    Thanked
    8022
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Αμφότεροι
    Μήπως να ρίξουμε λίγο τους τόνους,λέω εγώ τώρα...

    Προσωπική μου άποψη πως μιλάμε για δουλεμενα χρήματα, συνεπώς ας βάλει και 2jz.

    Καθείς μπορεί να δώσει ότι πληροφορία θέλει για το πώς φαντάζεται ένα τέτοιο πρότζεκτ και εκείνος θα το υλοποιήσει κατά τη δοκούν.

    Ευελπιστώ λοιπόν να το δούμε σύντομα τελειωμένο

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to wheelman For This Useful Post:

    BILL007 (14-09-19)

  16. #20
    Εγγραφή
    28-11-14
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    950
    Thanked
    952
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ναι, αλλά μη λέμε ότι θα πάρουμε S38 και θα του βγάλουμε το 6πετάλουδο. Ιεροσυλία.
    E30 318i

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP