Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: Aγορά ΒΜW X3 2.0d F25 από Γερμανία.

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Luxurius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο φίλε μου.

    Tο θεμα με τα ρανφλατ λαστιχα δεν ειναι η αλλαγη. Aλλα η ασφαλεια που παρεχουν.

    Δες το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις τι εννοώ.



    υγ: χτυπά ξύλο, αλλά φαντάσου να σου τύχει αυτό με 100χλμ (δε λεω πολλά) σε εθνική, με οικογένεια μέσα στο αμάξι!
    Eυχαριστω πολυ! Αναμφισβήτητα προσφέρουν ασφάλεια, δεν ξερω ισως και να ειμαι τυχερός αλλά δεν ειχα ποτε λάστιχο 33 χρονια που οδηγω...το παραπάνω βίντεο το θεωρω ακραίο παράδειγμα , δεν φευγουν ετσι τα λάστιχα ακομα και αν τρυπήσουν από κατι. Σε αυτη ην περίπτωση όμως ναι , μπορουν να σε σώσουν!

  2. #2
    Εγγραφή
    25-04-19
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δε διαφωνώ φίλε μου. Kαι εγω στα 25 χρονια που οδηγω, χτυπα ξυλο, δε μου εχει σκασει ποτε λαστιχο.

    Aλλα ακριβως για αυτη τη μια φορα που θα σου τυχει, πιστευω θα ευχαριστεις τον εαυτο σου που δεν εβαλες συμβατικα λαστιχα.

    Πιστεύω ότι συμβαδίζει με την ίδια λογική της αγοράς ενός τέτοιου αυτοκινήτου.

    Πέρα ότι μας αρέσει σαν αυτοκίνητο (για αυτό είμαστε μαζεμένοι εδώ) πιστεύω όλοι μας βάλαμε κάτω το μεγάλο ατού της bmw, που ειναι η παθητικη ασφαλεια του αυτοκινητου.

    Oποτε προσωπικα το βρισκω λιγο οξυμορο να βαλω αλλα λαστιχα απο αυτα που προτεινει ο κατασκευαστης!

    O καθενας βεβαια κανει οτι γουσταρει με το αυτοκινητο του.

    Aπλως τροφη για σκεψη...

  3. The Following User Says Thank You to Luxurius For This Useful Post:

    trueno (19-10-19)

  4. #3
    Εγγραφή
    13-11-10
    Περιοχή
    πατρα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    164
    Thanked
    237
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    στην Ζ4 ε85 οι απλές έρχονται με runflat και στην Μ ερχόταν με συμβατικά , δεν νομίζω η bmw να ήθελε να βάλει την ζωή των καλύτερων πελατών της σε κίνδυνο , μάλλον οικονομικό είναι το θέμα γιατί στην Ζ4 δεν υπάρχει ρεζέρβα ούτε τίποτα άλλο . Η διαφορά η μεγάλη είναι ότι με runflat και να κλατάρει το λάστιχο μπορείς να συνεχίσεις το ταξίδι σου για 80 χλμ νομίζω , ενώ στην αντίθετη περίπτωση σταματάς και περιμένεις την οδική , εγώ χρόνια τώρα έχω επιλέξει συμβατικά γιατί είναι πιο άνετα και δεν καταπονείτε το αυτοκίνητο και επειδή είναι roadster θα είχε γίνει κουδουνίστρα , και φυσικά λιγότερο μη αναρτώμενο βάρος , μόνο καλό είναι αυτό

  5. The Following 2 Users Say Thank You to ORPHEUS For This Useful Post:

    BILL007 (19-10-19), trueno (19-10-19)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP