Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: Bmw e36 προβλημα με το καπακι που μπαινει η κουκουλα

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-19
    Μηνύματα
    3
    Thanked
    2
    Rides
    0

    Προεπιλογή Bmw e36 προβλημα με το καπακι που μπαινει η κουκουλα

    Γεια σας,
    ειμαι νεος στο φορουμ και πραγματικα χαιρομαι που υπαρχει ενα τετοιο commumity για bmwεδακιδες!!!
    Λοιπον περισυ αγορασα ενα ε36 cabrio με πληρως αυτοματη οροφη...Ολο το καλοκαιρι δουλεψε κανονικα.Τον χειμωνα την ανοιξα μια δυο φορες για εναν απλο ελεγχο.Περασαν λοιπον οι μηνες ηρθε το φετινο καλοκαιρι και παω να ανοιξω την οροφη και ξαφνικα οταν εκλεισε το καπακι αρχησε να χτυπαει το μοτερ του καπακιου ασταματητα και δεν εκλεινε εντελως το καπακι...Δηλαδη οταν εφτανε στο σημειο να κλειδωσει το καπακι αρχιζε και χτυπαγε...Πηγα σε μαγαζια μ ζητανε τα μαλλια τις κεφαλης μ και καλα λεγοντας οτι πρεπει να αλλαξω ολη την οροφη...Αυτο δεν γινεται το soft top ειναι σε αρκετα καλη κατασταση.οταν ρωταγα γτ το κανει αυτο το πραγμα το καπακι μ ελεγαν εχει στραβωσει το μοτερ απο το καπακι..Ε λοιπον πηρα σφυρι και καλεμι και ξεκινησα!!!Πλακα κανω πηρα τα εργαλεια μ....Οταν εβγαλα το μοτερ παρατηρησα οτι το κεντρικο γραναζι εχει φαγωθει λιγα χιλιοστα..Το βρηκα στο ιντερνετ το ανικατεστισα δουλεψε για μια βδομαδα μετα παλι τα ιδια...Τσεκαρα και τις μπουκαλες που εχει το καπακι αλλα και αυτεσ μ φαινονται μια χαρα...Παιδια εχω στερεψει απο ιδεες αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι σε αυτην την περιοδο δεν ειμαι σε θεση να δωσω κανα δυο χιλιαρικα..Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

  2. The Following User Says Thank You to songoku For This Useful Post:

    BILL007 (01-09-19)

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP