Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 12 από 12

Θέμα: 330 e46 CABRIO... απορίες !!!

  1. #11
    Εγγραφή
    01-02-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.578
    Thanked
    6674
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν είναι νόμος σε όλα τα αυτοκίνητα ότι το αέριο είναι καταστροφή. Τα ευρωπαικά είναι πιο δεκτικά σε πολύ γενικές γραμμές.
    Οι γιαπωνέζοι έχουν τα περισσότερα προβλήματα. Τα bmw γενικά δεν έχουν αλεργία στο αέριο το ξέρεις καλά από ότι λες και εσύ.
    Σε κάθε περίπτωση ο εγκαταστάτης παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο και με την εργασία του αλλά και με το κιτ που θα επιλέξει για
    το μοτέρ σου.Ο Μ54 είναι όντως σκυλί του πολέμου. Έχω περίπτωση φίλου με 46άρι 2.2 που έβαλε (ακριβό) κιτ στις 160k km
    και τώρα έχει 250 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Γνώμη μου αν κάνεις ταξιδιάρικα χλμ εκτός από το αέριο διαφορά θα κάνει
    και ένα 6άρι σαζμαν.Όσους γνωρίζω που το έβαλαν δεν το μετάνοιωσαν. Πάντως σε κάθε περίπτωση πριν την αγορά
    καλό είναι να πάρεις μια συμπίεση στο μοτέρ και να τσεκάρεις τα γνωστά θεματάκια του Μ54 όπως την DISA ,τον διαχωριστή
    λαδιού κ.α. Τώρα η διαφορά του 320 2.2 με το 330 είναι απλά πολύ μεγάλη στα γκάζια και μικρότερη αναλογικά στην κατανάλωση
    απ' όσα ακούω από τους εξακύλινδρους. Ο 2.2 θέλει πίεση για να δείξει την δύναμή του πόσο μάλλον στο cabrio.

  2. The Following User Says Thank You to nikos valvetronic For This Useful Post:

    tasos.kamv (30-04-19)

  3. #12
    Εγγραφή
    31-01-10
    Περιοχή
    Larisa
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    680
    Thanked
    278
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν βοηθήσω κάπου αλλά είχα Ζ4 το 3λιτρο με τα 231 και e46 το 325 με τα 170 (m52 tub25).
    Το Ζ4 έκαιγε λιγότερο από το 3αρι ενώ παρόλο τη διαφορά τους σε άλογα και βάρος το Ζ4 δεν ήταν αρκετά πιο γρήγορο

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP